Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Alert konsultacyjny

2017-08-09

Pracodawcy RP otrzymali do konsultacji społecznych projekt ustawy dotyczący świadczeń zdrowotnych (projektu IOWiSZ) oraz trzy projekty rozporządzeń ministra zdrowia dotyczące ratownictwa medycznego oraz środków na refundację.

Pierwszy z projektów dotyczy ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw, w tym zmian w projekcie IOWISZ , czyli Instrumencie Oceny Wniosków Inwestycyjnych w Sektorze Zdrowia , który pomaga w ocenie inwestycji w opiece zdrowotnej.

Termin konsultacji upływa 1 września 2017 roku.

Link do projektu: https://legislacja.rcl.gov.pl


Drugi z projektów dotyczy rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie Państwowego Egzaminu z Ratownictwa Medycznego.

Termin konsultacji upływa 25 sierpnia 2017 toku.

Link do projektu: https://legislacja.rcl.gov.pl


Kolejny projekt dotyczy rozporządzenia ministra zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie podziału kwoty środków finansowych w 2017 roku, stanowiącej wzrost całkowitego budżetu na refundację.

Termin konsultacji upływa 16 sierpnia 2017 roku.

Link do projektu: https://legislacja.rcl.gov.pl


Ostatni z projektów dotyczy rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie podziału kwoty środków finansowych w 2018 roku, stanowiącej wzrost całkowitego budżetu na refundację.

Termin konsultacji upływa 16 sierpnia 2017 roku.

Link do projektu: https://legislacja.rcl.gov.pl


Uwagi do projektów można przesyłać na adres: g.byszewski@pracodawcyrp.pl


 

Komentarz

Tomasz Wachnicki: ważne są standardy opieki długoterminowej

Moje zaangażowanie w prace związku postrzegam jako szansę na zwrócenie uwagi na wielkie znaczenie, jakim jest dobrze zorganizowana długoterminowa opieka nad pacjentami, w szczególności domowa – mówi Tomasz Wachnicki, nowy członek zarządu Pracodawców Medycyny Prywatnej, członek zarządu Air Liquid Polska. 

Więcej »

Nie ma możliwości realizowania odpłatnych świadczeń przez podmioty publiczne

Adam Rozwadowski, prezes Centrum Medycznego Enel-Med

Z Konstytucji RP wynika, że nie ma możliwości realizowania odpłatnych świadczeń medycznych przez podmioty publiczne, zarówno samodzielne publiczne zakłady opieki zdrowotnej, jak również przekształcone w jednoosobowe spółki skarbu państwa. 

Więcej »

Eksperyment na żywym organizmie rusza 1 października 2017 roku

Andrzej Mądrala, Wiceprezydent Pracodawców RP

Sejm RP, przy sprzeciwie całej opozycji, zdecydował o przyjęciu nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, która wprowadza tzw. sieć szpitali w Polsce. To kolejny przykład przyjmowania ustaw bez głębszej refleksji nad jej skutkami . 

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »