Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Bielsko-Biała: nowe badania w Szpitalu Pod Bukami

2017-06-15

Szpital Pod Bukami z Bielska-Białej wprowadził do swojej oferty wodorowy test oddechowy, stosowany w celu uzyskania informacji na temat nietolerancji pokarmowych, przerostu flory bakteryjnej jelita cienkiego oraz określenia czasu pasażu jelitowego. Badanie jest komercyjne.

Wodorowy test oddechowy to nieinwazyjna metoda badania wykonywana w celu oceny poziomu wodoru w powietrzu wydychanym po obciążeniu pacjenta substratem (fruktozą, laktozą sacharozą, laktulozą, sorbitolem). Substancje te są w warunkach fizjologii rozkładane i wchłaniane w jelitach.

W przypadku zaburzenia procesów trawienia i wchłaniania lub przy nadmiernym rozroście flory bakteryjnej jelit cukry te są metabolizowane przez bakterie jelitowe z produkcją wodoru lub metanu, które następnie poprzez krew są transportowane do pęcherzyków płucnych.

Współmiernie do stwierdzonych zaburzeń trawienia lub składu flory jelitowej rośnie ilość wodoru lub metanu w wydychanym powietrzu w cząsteczkach na milion (ppm), co obrazuje wodorowy test oddechowy.

Test wykonuje się w przypadku dolegliwości gastrycznych takich wzdęcia, gazy, biegunki lub zaparcia.

Szpital pod Bukami działa od 2002 roku. Specjalizuje się w zabiegach ortopedyczno-urazowych oraz okulistycznych. Prowadzi poradnię podstawowej opieki zdrowotnej, poradnie specjalistyczne oraz pracownie diagnostyczne (UST, RTG, kardiologiczna, endoskopowa, EMG, rezonansu magnetycznego).

Kontrakt placówki z NFZ na rok 2017 (do 30 czerwca 2017) ma wartość 3,4 mln zł i dotyczy ambulatoryjnej opieki specjalistycznej oraz leczenia szpitalnego w zakresie zabiegów jednego dnia z chirurgii ogólnej i urologii oraz hospitalizacji planowej z ortopedii i traumatologii narządu ruchu oraz okulistyki.

NZOZ Szpital Pod Bukami mieści się w Bielsku-Białej przy ulicy Szarej 5. Placówkę prowadzi Biel-Med. sp. z o.o.

Komentarz

Nie ma możliwości realizowania odpłatnych świadczeń przez podmioty publiczne

Adam Rozwadowski, prezes Centrum Medycznego Enel-Med

Z Konstytucji RP wynika, że nie ma możliwości realizowania odpłatnych świadczeń medycznych przez podmioty publiczne, zarówno samodzielne publiczne zakłady opieki zdrowotnej, jak również przekształcone w jednoosobowe spółki skarbu państwa. 

Więcej »

Eksperyment na żywym organizmie rusza 1 października 2017 roku

Andrzej Mądrala, Wiceprezydent Pracodawców RP

Sejm RP, przy sprzeciwie całej opozycji, zdecydował o przyjęciu nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, która wprowadza tzw. sieć szpitali w Polsce. To kolejny przykład przyjmowania ustaw bez głębszej refleksji nad jej skutkami . 

Więcej »

Zmiany, ale czy na pewno na lepsze?

Anna Rulkiewicz, prezes Lux Med, prezes Pracodawców Medycyny Prywatnej

 

Rok 2016 przyniósł zapowiedzi istotnych zmian na rynku opieki medycznej, takich jak utworzenie sieci szpitali, przeniesienie finansowania z NFZ do budżetu państwa czy zwiększenie środków  przeznaczanych na zdrowie. Choć część wspomnianych inicjatyw jest jak najbardziej zasadna, to wiele z nich wciąż słusznie niepokoi pacjentów i wprawia w konsternację uczestników rynku.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »