Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Bielsko-Biała: nowe badania w Szpitalu Pod Bukami

2017-06-15

Szpital Pod Bukami z Bielska-Białej wprowadził do swojej oferty wodorowy test oddechowy, stosowany w celu uzyskania informacji na temat nietolerancji pokarmowych, przerostu flory bakteryjnej jelita cienkiego oraz określenia czasu pasażu jelitowego. Badanie jest komercyjne.

Wodorowy test oddechowy to nieinwazyjna metoda badania wykonywana w celu oceny poziomu wodoru w powietrzu wydychanym po obciążeniu pacjenta substratem (fruktozą, laktozą sacharozą, laktulozą, sorbitolem). Substancje te są w warunkach fizjologii rozkładane i wchłaniane w jelitach.

W przypadku zaburzenia procesów trawienia i wchłaniania lub przy nadmiernym rozroście flory bakteryjnej jelit cukry te są metabolizowane przez bakterie jelitowe z produkcją wodoru lub metanu, które następnie poprzez krew są transportowane do pęcherzyków płucnych.

Współmiernie do stwierdzonych zaburzeń trawienia lub składu flory jelitowej rośnie ilość wodoru lub metanu w wydychanym powietrzu w cząsteczkach na milion (ppm), co obrazuje wodorowy test oddechowy.

Test wykonuje się w przypadku dolegliwości gastrycznych takich wzdęcia, gazy, biegunki lub zaparcia.

Szpital pod Bukami działa od 2002 roku. Specjalizuje się w zabiegach ortopedyczno-urazowych oraz okulistycznych. Prowadzi poradnię podstawowej opieki zdrowotnej, poradnie specjalistyczne oraz pracownie diagnostyczne (UST, RTG, kardiologiczna, endoskopowa, EMG, rezonansu magnetycznego).

Kontrakt placówki z NFZ na rok 2017 (do 30 czerwca 2017) ma wartość 3,4 mln zł i dotyczy ambulatoryjnej opieki specjalistycznej oraz leczenia szpitalnego w zakresie zabiegów jednego dnia z chirurgii ogólnej i urologii oraz hospitalizacji planowej z ortopedii i traumatologii narządu ruchu oraz okulistyki.

NZOZ Szpital Pod Bukami mieści się w Bielsku-Białej przy ulicy Szarej 5. Placówkę prowadzi Biel-Med. sp. z o.o.

Komentarz

Tomasz Wachnicki: ważne są standardy opieki długoterminowej

Moje zaangażowanie w prace związku postrzegam jako szansę na zwrócenie uwagi na wielkie znaczenie, jakim jest dobrze zorganizowana długoterminowa opieka nad pacjentami, w szczególności domowa – mówi Tomasz Wachnicki, nowy członek zarządu Pracodawców Medycyny Prywatnej, członek zarządu Air Liquid Polska. 

Więcej »

Nie ma możliwości realizowania odpłatnych świadczeń przez podmioty publiczne

Adam Rozwadowski, prezes Centrum Medycznego Enel-Med

Z Konstytucji RP wynika, że nie ma możliwości realizowania odpłatnych świadczeń medycznych przez podmioty publiczne, zarówno samodzielne publiczne zakłady opieki zdrowotnej, jak również przekształcone w jednoosobowe spółki skarbu państwa. 

Więcej »

Eksperyment na żywym organizmie rusza 1 października 2017 roku

Andrzej Mądrala, Wiceprezydent Pracodawców RP

Sejm RP, przy sprzeciwie całej opozycji, zdecydował o przyjęciu nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, która wprowadza tzw. sieć szpitali w Polsce. To kolejny przykład przyjmowania ustaw bez głębszej refleksji nad jej skutkami . 

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »