Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Bielsko-Biała: nowe badania w Szpitalu Pod Bukami

2017-06-15

Szpital Pod Bukami z Bielska-Białej wprowadził do swojej oferty wodorowy test oddechowy, stosowany w celu uzyskania informacji na temat nietolerancji pokarmowych, przerostu flory bakteryjnej jelita cienkiego oraz określenia czasu pasażu jelitowego. Badanie jest komercyjne.

Wodorowy test oddechowy to nieinwazyjna metoda badania wykonywana w celu oceny poziomu wodoru w powietrzu wydychanym po obciążeniu pacjenta substratem (fruktozą, laktozą sacharozą, laktulozą, sorbitolem). Substancje te są w warunkach fizjologii rozkładane i wchłaniane w jelitach.

W przypadku zaburzenia procesów trawienia i wchłaniania lub przy nadmiernym rozroście flory bakteryjnej jelit cukry te są metabolizowane przez bakterie jelitowe z produkcją wodoru lub metanu, które następnie poprzez krew są transportowane do pęcherzyków płucnych.

Współmiernie do stwierdzonych zaburzeń trawienia lub składu flory jelitowej rośnie ilość wodoru lub metanu w wydychanym powietrzu w cząsteczkach na milion (ppm), co obrazuje wodorowy test oddechowy.

Test wykonuje się w przypadku dolegliwości gastrycznych takich wzdęcia, gazy, biegunki lub zaparcia.

Szpital pod Bukami działa od 2002 roku. Specjalizuje się w zabiegach ortopedyczno-urazowych oraz okulistycznych. Prowadzi poradnię podstawowej opieki zdrowotnej, poradnie specjalistyczne oraz pracownie diagnostyczne (UST, RTG, kardiologiczna, endoskopowa, EMG, rezonansu magnetycznego).

Kontrakt placówki z NFZ na rok 2017 (do 30 czerwca 2017) ma wartość 3,4 mln zł i dotyczy ambulatoryjnej opieki specjalistycznej oraz leczenia szpitalnego w zakresie zabiegów jednego dnia z chirurgii ogólnej i urologii oraz hospitalizacji planowej z ortopedii i traumatologii narządu ruchu oraz okulistyki.

NZOZ Szpital Pod Bukami mieści się w Bielsku-Białej przy ulicy Szarej 5. Placówkę prowadzi Biel-Med. sp. z o.o.

Komentarz

Pracodawcy RP: szpitale prywatne obawiają się o swój los

Projekt zmiany tegorocznego planu finansowego Narodowego Funduszu Zdrowia  przewiduje zwrot za tzw. nadwykonania placówek medycznych. Tymczasem plan na rok 2018 wciąż pozostaje nieuchwalony - alarmują Pracodawcy RP.

Więcej »

Forum Ochrony Zdrowia w Krynicy dobrym miejscem do dialogu

Anna Rulkiewicz, prezes Pracodawców Medycyny Prywatnej

Forum Ochrony Zdrowia, będące częścią Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju, to od lat ważne miejsce dyskusji o polskim systemie ochrony zdrowia i jego przyszłości. Potwierdziła to tegoroczna sesja inauguracyjna, która stała się okazją do podsumowania efektów FOZ na przestrzeni lat. 

Więcej »

Forum Medycyny Laboratoryjnej: raport NIK zgodny z postulatami

Działające przy stowarzyszeniu Pracodawców RP Forum Medycyny Laboratoryjnej, zrzeszające największe polskie medyczne laboratoria diagnostyczne, z zadowoleniem przyjęło raport Najwyższej Izby Kontroli. Wiele zawartych w nim postulatów jest zgodne ze stanowiskiem i poglądami głoszonymi przez Forum, w szczególności dotyczącymi nadzoru nad jakością badań oraz trudności kadrowych.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »