BŁĄD 404

Upss! Nie znaleziono takiej strony.

Inne artykuły

Rozporządzenie dotyczące finansowania świadczeń

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 10.02.2021

10 lutego 2021 roku weszło w życie rozporządzenie ministra zdrowia dotyczące ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, które przedłuża możliwość wypłaty świadczeniodawcom zaliczek w pierwszym kwartale 2021 roku.

Świadczeniodawcy będą mogli się ubiegać o maksymalnie 70 procent zaliczki (1/12 kwoty zobowiązania określonej w umowie o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej) przypadającej na okres sprawozdawczy, którego dotyczy wniosek.

Określenie wymienia 22 zakresy świadczeń, których nie dotyczą te przepisy.

Wniosek o wypłatę zaliczki będzie mógł złożyć świadczeniodawca, któremu został przedłużony okres rozliczeniowy.

Czytaj także: Raport „Zdrowie Polaków po pandemii” – postulaty dla systemu ochrony zdrowia>>>

Przepis ten wprowadził możliwość wydłużenia okresów rozliczeniowych, obowiązujących przy rozliczaniu świadczeń opieki zdrowotnej w 2020 roku z uwagi na to, że wielu świadczeniodawców w związku z pandemią COVID-19, odnotowało w ubiegłym roku ograniczenie skali prowadzonej działalności, w szczególności spowodowane ograniczeniem przyjęć planowych.

Wydłużenie okresu rozliczeniowego (tak aby obejmował odpowiednio dłuższy okres niż okres roku kalendarzowego 2020) miało na celu pełne wykorzystanie określonej w umowie kwoty zobowiązań.

Rozporządzenie ministra zdrowia w sprawie zmiany rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw RP 9 lutego 2021 roku (poz. 263).

Przeczytaj teraz

Centrum Zdrowia Tuchów realizuje program „Dobry początek”

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 23.03.2019

Centrum Zdrowia Tuchów rozpoczyna realizację programu „Dobry początek – diagnostyka prenatalna i opieka nad dziećmi do 7 roku życia”. Z bezpłatnego, nieinwazyjnego badania prenatalnego będzie mogło skorzystać cztery tysiące mieszkanek powiatów: tarnowskiego, dąbrowskiego, brzeskiego, gorlickiego i samego Tarnowa.

Chodzi o przyszłe mamy, które nie ukończyły 35. roku życia, nie spełniają więc kryteriów kwalifikacji do programu badań prenatalnych, finansowanego przez NFZ. Warunek jest taki, aby wiek ciąży nie przekraczał 14. tygodnia.

Według rekomendacji Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego istnieją wiarygodne dowody na to, że wiek ciężarnej powyżej 35. roku życia, będący dotychczas podstawowym wskazaniem do wykonania badań prenatalnych, nie ma największego znaczenia dla wystąpienie wad płodu. Stąd  wszystkie kobiety ciężarne bez względu na wiek, powinny mieć możliwość wykonania przesiewowego badania w kierunku najczęściej spotykanych problemów zdrowotnych.

Badanie prenatalne obejmą dwie wizyty konsultacyjne przy kwalifikacji i podsumowaniu wyników, dwa badania USG, badania biochemiczne w I i II trymestrze ciąży oraz komputerową ocenę ryzyka wystąpienia aberracji chromosomowych. W przypadkach stwierdzenia nieprawidłowości mamy będą miały zapewnione fachowe porady, co do dalszego leczenia w wyspecjalizowanych placówkach. Program przewiduje zwrot kosztów dojazdu na badanie.

Czytaj także: Centrum Zdrowia Tuchów nagrodzone w konkursie Bezpieczny szpital>>>

Obecnie prawie 30 tysięcy dzieci, które corocznie rodzą się w Małopolsce, są pozbawione bezpłatnego dostępu do badań prenatalnych, pozwalających diagnozować i leczyć wady wrodzone. We wschodniej Małopolsce ma to zmienić program „Dobry początek”.

W ramach realizacji projektu zaplanowano też zapewnienie dzieciom dostępu do wczesnej, wielospecjalistycznej pomocy,  poprzez działania z zakresu wczesnej interwencji. Chodzi o małych pacjentów w wieku do siedmiu lat, z niepełnosprawnością, zagrożonych niepełnosprawnością oraz zagrożonych opóźnionym rozwojem. Pomoc dla najmłodszych do ukończenia trzeciego roku życia będzie świadczona w miejscu zamieszkania, dla starszych w formie wyjazdowo-stacjonarnej.

Projekt będzie realizowany do 31 października 2021 roku. Jest on współfinansowany  z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014 – 2020  w kwocie 4 526 968 zł.

Centrum Zdrowia Tuchów, działające w gminie wiejsko-miejskiej Tuchów, w powiecie tarnowskim, prowadzi zespół poradni specjalistycznych oraz szpital z czterema oddziałami: ginekologii i położnictwa, neonatologii, chorób wewnętrznych oraz chirurgii jednego dnia a także dział rehabilitacji.

Centrum prowadzi także oddziały: neonatologiczny i położniczy oraz ZOL w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej.

Centrum nie znalazło się na liście placówek zakwalifikowanych do sieci szpitali. Centrum prowadzi spółka pracownicza.

Przeczytaj teraz

EMC: rozmowy w sprawie nabycie Lecznicy Certus nie zakończyły się transakcją

Autor:
Dodano: 1.02.2017

31 stycznia 2017 roku spółka EMC Instytut Medyczny S.A. poinformowała, że zakończyła rozmowy dotyczące nabycia 100 procent udziałów spółki Prywatna Lecznica Certus z Poznania. Rozmowy nie zakończyły się zawarciem transakcji. Negocjacje w tej sprawie rozpoczęto w sierpniu 2016 roku.

EMC Instytut Medyczny SA ujawnił treść informacji poufnej dotyczącej podpisania dokumentu intencyjnego w sprawie transakcji nabycia 100 procent akcji spółki Prywatna Lecznica Certus sp. z o.o. z Poznaniu. Zgodnie z głównymi założeniami udziały miały zostać nabyte przez EMC za 11.950.000 zł. Kwota miała być skorygowana o wartość długu netto.

Strony uzgodniły, że będą kontynuować negocjacje na zasadach wyłączności do 31 października 2016 roku, później termin ten wydłużono do 31 stycznia 2017 roku.

Nabycie udziałów spółki Certus uzależniono od spełnienia kilku warunków, do których należało przeprowadzenie badania due dilligence spółki Certus w terminie do 30 września 2016 roku, którego wynik miał być satysfakcjonujący dla EMC. Badanie due diligence miało stanowić podstawę do potwierdzenia zakresu transakcji oraz ustalonej ceny nabycia udziałów oraz zawarcia umowy inwestycyjnej. Pozostałe warunki to ustalenie ostatecznych postanowień umowy inwestycyjnej oraz uzyskanie wymaganych zgód korporacyjnych.

Prywatna Lecznica Certus powstała jako pierwszy prywatny szpital w Polsce w roku 1992. Obecnie Certus prowadzi w Poznaniu szpital z 51 łóżkami oraz trzy centra medyczne, dwa w Poznaniu, jedno w Swarzędzu.

Grupa EMC Szpitale prowadzi obecnie 10 Szpitali i 26 przychodni na terenie całego kraju. Blisko 90 procent przychodów spółki pochodzi z kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Szpitale należące do sieci świadczą usługi dla ponad miliona mieszkańców z terenu województw: dolnośląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, śląskiego i mazowieckiego.

W ramach Grupy Kapitałowej EMC Instytut medyczny oprócz jednostki dominującej działają następujące jednostki zależne: Lubmed sp. z o.o. (zespół trzech przychodni w Lubinie), Mikulicz sp. z o.o. (szpital z przychodnią w Świebodzicach), EMC Health Care Limited (przychodnia w Dublinie), EMC Silesia sp. z o.o. (szpital geriatryczny z przychodnią w Katowicach), PCZ sp. z o.o. w Kowarach (szpital z przychodnią w Kowarach), Silesia Med Serwis sp. z o.o. (domowa opieka medyczna w Katowicach), EMC Piaseczno sp. z o.o. (szpital z przychodnią w Piasecznie), Zdrowie sp. z o.o. (szpital w Kwidzynie), Regionalne Centrum Zdrowia sp. z o.o. (szpital z przychodnią w Lubinie), NZOZ Zawidawie sp. z o.o. (zespół przychodni we Wrocławiu), Q-Med sp. z o.o. (zespół przychodni w Oleśnicy, Bierutowie i Sycowie), CM Medyk sp. z o.o. (zespół przychodni we Wrocławiu).

Przeczytaj teraz

Lux Med: Profilowany Program Diagnostyczny Nowotworów

Autor:
Dodano: 23.10.2013


Lux Med opracował i wprowadza Profilowany Program Diagnostyczny Nowotworów Złośliwych, ze szczególnym uwzględnieniem nowotworu piersi i płuc, w ramach którego pacjent ma zagwarantowaną kompleksową diagnostykę, konsultacje lekarzy specjalistów oraz indywidualną opiekę.

Głównym założeniem Programu było opracowanie optymalnego projektu badań i konsultacji, który gwarantuje diagnostykę na najwyższym poziomie i efektywność w zakresie profilaktyki nowotworowej oraz szybkie procedury w sytuacji podejrzenia o chorobę.

Choroby nowotworowe to jedne z największych zagrożeń dla zdrowia i życia współczesnego człowieka. W najbliższych latach co 3 Polak zachoruje na raka, a co4 osoba umrze. Ale z tą chorobą można skutecznie walczyć – wcześniej rozpoznany nowotwór i prawidłowo leczony daje duże szanse na wyleczenie.

– Pacjenci zbyt późno trafiają do lekarzy – nowotwór jest już w tak zaawansowanym stadium, że możliwości leczenia są ograniczone. Naszym celem jest jak najszybsze wykrycie choroby. A jednocześnie pokazujemy, że badań nie należy się bać, a rak nie musi być wyrokiem śmierci – powiedział prof. dr hab. n med. Wiesław Tarnowski., onkolog, chirurg ogólny ze Szpitala Lux Med.

Pacjent jest diagnozowany w jak najszerszym aspekcie ukierunkowanym na dane schorzenie. Na każdym etapie programu jest traktowany w sposób indywidualny, co gwarantuje poczucie bezpieczeństwa i minimalizuje stres związany z podejrzeniem choroby. Doradca hospitalizacyjny jest dostępny dla pacjenta 24 godziny na dobę – udziela na bieżąco informacji związanych z przyjęciem do szpitala, zarówno  w ramach świadczeń finansowanych publicznie, jak i komercyjnie. Dedykowany do każdego pacjenta asystent programu zapewnia sprawną koordynację całego procesu, umawia wizyty, ustawia szybkie terminy konsultacji, dba o jego samopoczucie i komfort.

Nowotwór piersi jest największym zagrożeniem dla kobiet w Polsce. Dotyczy on najczęściej pań w wieku 50-70 lat, a często w grupie ryzyka znajdują się całe rodziny. Niestety, pomimo wielu akcji edukacyjnych i promujących profilaktykę oraz samobadanie, umieralność na raka piersi wśród Polek jest na jednym z najwyższych poziomów w Europie, co jest wynikiem zbyt późnego wykrywania choroby.

W zakres Profilowanego Programu Diagnostycznego Nowotworów Złośliwych Piersi  wchodzą:                                                                                                  
– badania diagnostyczne: rezonans magnetyczny sutków
– konsultacja chirurga onkologa podsumowująca rezonans magnetyczny z omówieniem wyników i wydaniem zaleceń
– usługa doradcy hospitalizacyjnego w okresie 3 miesięcy od daty przystąpienia do programu
– koordynacja wykonania badań i konsultacji przez asystenta programu.

Rak płuc to jedno z największych zagrożeń dla zdrowia Polaków. W powszechnej świadomości jest to choroba osób palących papierosy, niestety nie są to jedyne grupy ryzyka – równie niebezpieczne jest bierne palenie i zanieczyszczenie środowiska. Wśród mężczyzn to główna przyczyna śmierci (85% chorych), a równie niebezpieczny jest dla kobiet (15% chorych). W Polsce mamy największe tempo zachorowalności na całym świecie.

Wobec tak dużej skali zagrożenia Lux Med wraz z najwyższej klasy specjalistami opracował Profilowany Program Diagnostyczny Nowotworów Złośliwych Płuc.
Program obejmuje:
– konsultację kwalifikującą do programu przeprowadzona przez lekarza chirurga onkologa
– badania laboratoryjne: morfologia + rozmaz automatyczny, OB,
– badania diagnostyczne :TK (tomografia komputerowa)  screeningowe klatki piersiowej
– konsultację onkologa podsumowującą program z omówieniem wyników i wydaniem zaleceń na przyszłość
– usługę doradcy hospitalizacyjnego w okresie 3 miesięcy od daty przystąpienia do programu
– koordynację wykonania badań i konsultacji przez asystenta programu.

Grupa Lux Med to największa firma medyczna w Polsce. Oferta Grupy kierowana jest zarówno do klientów korporacyjnych, jak i indywidualnych. Opieka ambulatoryjna świadczona jest w 118 centrach medycznych własnych i przyzakładowych. Pacjenci na terenie całego kraju mają do dyspozycji 50 placówek Lux Med i 24 centra medyczne Medycyny Rodzinnej, która specjalizuje się w obsłudze pacjentów w ramach kontraktu z NFZ. Pod marką Profemed działa specjalistyczna przychodnia lekarska przeznaczona specjalnie dla klientów „fee for service”. Z Grupą współpracuje okoo 1500 poradni partnerskich w całej Polsce. Pod jej opieką znajduje się ponad 1 200 000 pacjentów.

Grupa ma cztery szpitale: dwa świadczące usługi jednego dnia (Endoterapia w Łodzi i MegaMed w Bełchatowie) oraz dwa szpitale w Warszawie, z których jeden świadczy szeroki zakres usług specjalistycznych (Lux Med), a drugi specjalizuje się w endoskopii i chirurgii (Endoterapia).

Przeczytaj teraz

Anna Rulkiewicz kandydatką w plebiscycie „Kobiety Medycyny”

Autor:
Dodano: 17.02.2015

Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med i prezes Pracodawców Medycyny Prywatnej jest jedną z trzydziestu kandydatek do tytułu „Kobiety Medycyny” w plebiscycie organizowanym przez redakcję Portali Medycznych. Głosowanie trwa do 5 marca 2015 roku. W plebiscycie internauci wybierają najbardziej aktywne i skuteczne kobiety działające w polskim systemie ochrony zdrowia.

W tym roku wśród nominowanych znalazła się między innymi profesor Irena Lipowicz, Rzecznik Praw Obywatelskich, doceniona za złożenie wniosku do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie tworzenia rejestrów medycznych oraz za liczne wystąpienia dotyczące praw pacjentów.

Poza tym wśród kandydatek są:  Małgorzata Gałązka-Sobotka, członek Rady NFZ, dyrektor Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego oraz Beata Małecka-Libera, posłanka na Sejm RP, sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Organizator, redakcja Portali Medycznych, ogłosiła listę 30 kandydatek do tytułu Kobiet Medycyny 2015. Sylwetki kandydatek wraz z uzasadnieniem nominacji są prezentowane na stronie internetowej www.kobietymedycyny.pl

Na stronie zamieszczony jest również formularz do głosowania. Każdy internauta może oddać 3 głosy na – jego zdaniem – najbardziej aktywne i skuteczne kobiety w polskiej medycynie i ochronie zdrowia w ciągu ostatnich 12 miesięcy (jeden głos na jedną kandydatkę).

Ogłoszenie wyników plebiscytu nastąpi 6 marca 2015 roku na stronach internetowych www.portalemedyczne.pl oraz www.kobietymedycyny.pl

Pięć kandydatek, które uzyskają największą liczbę głosów, otrzyma pamiątkowe dyplomy i zestawy upominków ufundowane przez markę Pharmaceris. Trzy kandydatki, które uzyskają największą liczbę głosów, otrzymają 3-dniowe vouchery pobytowe dla 2 osób ufundowane przez Hotel Artus w Karpaczu.

 

Przeczytaj teraz

EMC partnerem kampanii społecznej  

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 1.09.2021

Placówki EMC –   Szpital EuroMediCare we Wrocławiu oraz Regionalne Centrum Zdrowia w Lubinie, zostały ośrodkami partnerskimi kampanii społecznej wspierającej leczenie otyłości – #wnowymksztalcie.  

Kampania została zainaugurowana przez Instytut Człowieka Świadomego. Powstała dla osób, które potrzebują pomocy w powrocie do optymalnej wagi i jest współtworzona przez lekarzy, naukowców oraz stowarzyszenia pacjentów. W akcję zaangażowani są również pacjenci, którzy pomyślnie przeszli operację bariatryczną.  

Placówki EMC w celu leczenia otyłości stosują autorski projekt Baria3, realizowany pod hasłem „Zmieniamy Wasze Życie na Lekkie”. W skład zespołu bariatrycznego wchodzą tam chirurdzy, dietetyk oraz psycholog. 

Czytaj także: Oddział Enel-Med Arkadia wyróżniony za leczenie otyłości >>>

Grupa EMC prowadzi 11 szpitali i 19 przychodni, które działają na terenie województw: dolnośląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, śląskiego, mazowieckiego i wielkopolskiego. 

W Szpitalu EuroMediCare we Wrocławiu działa między innymi Centrum Leczenia Tarczycy, Centrum Chorób Przewodu Pokarmowego, wykonywane są zabiegi w zakresie chirurgii szczękowo-twarzowej, zabiegi ortopedyczne i zabiegi laparoskopowe. 

Regionalne Centrum Zdrowia w Lubinie zajmuje się między innymi endoprotezoplastyką stawu biodrowego i kolanowego, prowadzi oddziały – ginekologii i położnictwa, ortopedyczny, pediatryczny, rehabilitacyjny, reumatologiczny, chirurgii onkologicznej, chirurgii ogólnej, a także Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy i hospicjum stacjonarne. 

buy windows 10 pro

Przeczytaj teraz