BŁĄD 404

Upss! Nie znaleziono takiej strony.

Inne artykuły

Jędrzejów: Vivadent w nowej siedzibie

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 27.03.2023

Centrum Medyczne Vivadent z Jędrzejowa od początku roku 2023 funkcjonuje w nowej siedzibie. Placówka zlokalizowana jest przy ulicy Długiej 50, w nowym obiekcie, wybudowanym w jędrzejowskiej strefie inwestycyjnej.

Centrum zajmuje parter budynku. Wykończone jest także już pierwsze piętro obiektu, na którym również będzie prowadzona działalność medyczna, będą tam oferowane usługi stomatologiczne, a także świadczenia w zakresie rehabilitacji. Na drugim piętrze będą dostępne usługi szkoleniowo-konferencyjne. Inwestorem obiektu jest spółka Medik z Jędrzejowa.

Centrum Medyczne Vivadent działa od kilkunastu lat. Oferuje usługi w zakresie stomatologii zachowawczej, leczenie dzieci, leczenie kanałowe, ortodoncję, protetykę, chirurgię stomatologiczną, zabiegi w zakresie medycyny estetycznej.

Placówkę prowadzi Vivadent spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców w grudniu 2021 roku. Jej zarząd tworzą – Agnieszka Czarnecka, lekarz stomatolog (prezes) i Konrad Czarnecki (członek zarządu), właściciele spółki Medik.

Nowy salon Lynx Optique w C.H. Atrium Promenada

Przeczytaj teraz

Konferencja IT w Służbie Zdrowia GigaCon

Autor:
Dodano: 13.09.2017


25 września 2017 roku w Warszawie odbędzie się konferencja z cyklu IT w Służbie Zdrowia GigaCon. Jej celem jest przedstawienie najnowszych rozwiązań w zakresie informatyzacji zakładów opieki zdrowotnej.

Wprowadzenie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej to jedno z wyzwań, z którym szpitalne działy IT muszą uporać się do roku 2018. Mając to na uwadze, podczas konferencji wiodące firmy IT zaprezentują swoje rozwiązania, które pomogą usprawnić pracę placówki, zarządzanie personelem, obniżyć koszty czy wdrożyć EDM.

Oprócz tego wykłady merytoryczne przedstawią eksperci, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach związanych z informatyzacją sektora ochrony zdrowia.

Produktowy model rozwoju systemów w firmie medycznej przedstawi Jarosław Wójciński z Lux Med. Na temat doświadczeń amerykańskiej firmy sieciowej Netgear z Kalifornii z ostatnich lat informatyzacji szpitali w Polsce będzie mówił  Maciej Kaczmarek.

Bezprzewodowe rozwiązania sieciowe zaspokajające aktualne potrzeby placówek ochrony zdrowia omówi Marcin Laskowski z Extreme Networks, a nowe technologie i bezpieczeństwo danych w placówkach medycznych – Wioletta Jaroń- Gwizdała z Kaos.

Inwentaryzacja i zarządzanie aparaturą medyczną będą tematem case study wdrożenia w Szpitalu Wolskim w Warszawie. Temat przedstawi przedstawiciel tej placówki – Krzysztof Szmigielski.

Natomiast weryfikacja oprogramowania medycznego pod kątem poprawności wykorzystania standardów interoperacyjności oraz profili integracji będzie tematem wystąpienia Sebastiana Bojanowskiego z Polskiego Stowarzyszenia HL7.

Konferencja przeznaczona jest dla przedstawicieli sektora ochrony zdrowia: wyższej i średniej kadry zarządzającej, specjalistów ds. rozwoju IT, specjalistów ds. innowacyjności a także  informatyków.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Rejestracja na stronie http://gigacon.org

Przeczytaj teraz

Zmiany w raportowaniu danych do RCB

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 28.12.2022

Rozporządzenie ministra zdrowia, które weszło w życie 28 grudnia 2022 roku, przedłuża o rok termin przekazywania danych dotyczących pacjentów z zakażeniem wirusem Sars-CoV-2 do Rządowego Systemu Bezpieczeństwa (RCB).

Według pierwotnej wersji termin ten określono na 1 stycznia 2023. Rozporządzenie mówi o 1 stycznia 2024 roku.

Zmiana wynika z konieczności ukończenia prac projektowych nad oprogramowaniem RCB.

Przekazywane dane dotyczą pacjentów z podejrzeniem  i potwierdzonym zakażeniem wirusem Sars-CoV-2 oraz liczby łóżek i ich wykorzystania. Mają je przekazywać podmioty udzielające świadczeń szpitalnych takim pacjentom.

Rozporządzenie ministra zdrowia zmieniające rozporządzenie w sprawie zakresu informacji gromadzonych w Systemie Ewidencji Zasobów Ochrony Zdrowia oraz sposobu i terminów przekazywania tych informacji zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw RP 27 grudnia 2022 roku (poz. 2781).

Link do rozporządzenia>>>

Przeczytaj teraz

Wąbrzeźno: nowy punkt pobrań Vitalabo

Autor:
Dodano: 24.07.2017


Laboratoria Medyczne Vitalabo otworzyły 24 lipca 2017 roku nowy punkt pobrań zlokalizowany w Wąbrzeźnie. Placówka mieści się przy Alei Wolności 49a, w pawilonie na osiedlu mieszkaniowym.

Punkt czynny jest codziennie od godzin 7.00 do 11.00.

W lipcu 2017 Vitalabo otworzyło także nowe punkty pobrań w Szczecinku (województwo zachodniopomorskie) oraz w Wyrzysku (województwo wielkopolskie).

Vitalabo prowadzi 8 laboratoriów i ponad 80 punktów pobrań, głównie na terenie Polski północnej. Laboratoria Vitalabo zlokalizowane są w Bydgoszczy, w Szpitalu Specjalistycznym Matopat w Toruniu, w Koszalinie, w Chodzieży, w Grudziądzu,  we Włocławku, w Brodnicy i w Lipinie.

Punkty pobrań Vitalabo działają w 35 miejscowościach, na terenie pięciu województw, głównie północnych, takich jak pomorskie, warmińsko-mazurskie i zachodniopomorskie, a także kujawsko-pomorskie i wielkopolskie.

Laboratoria Medyczne Vitalabo powstały w 2003 roku. Wykonują badania dla szpitali, ośrodków zdrowia, indywidualnych praktyk lekarskich, stacji dializ oraz innych laboratoriów, a także firm.

Vitalabo należy do Grupy Alab, którą tworzą także Alab Laboratoria, Laboratoria Medyczne Bruss, Laboratoria Przygoda, Bio-diagnostyka, Białostockie Centrum Analiz Medycznych, laboratoria Vita oraz Amimed.

Przeczytaj teraz

Newsletter portalu MedycynaPrywatna.pl – 2015-04-30

Autor:
Dodano: 28.04.2015
Przeczytaj teraz

Dom Lekarski planuje utworzenie Północnej Grupy Szpitalnej

Autor:
Dodano: 22.08.2012

Spółka Dom Lekarski S.A. ze Szczecina planuje utworzenie sieci szpitali w rejonie zachodniopomorskim i pomorskim. „Północna Grupa Szpitalna. Strategia rozwoju Dom Lekarski S.A. na lata 2012 – 2016” zakłada między innymi przejęcie w tym okresie w zarządzanie około 20-30 publicznych szpitali.

Obecnie Dom Lekarski prowadzi jedną placówkę szpitalną w Gryfinie. Szpital został przejęty w kwietniu 2012 roku. Dom Lekarski kupił od samorządu powiatowego 60 procent udziałów w spółce Szpital Powiatowy w Gryfinie sp. z o.o. za 540 tys. zł.

Jak informuje spółka Dom Lekarski, podstawowym celem strategii utworzenia Północnej Grupy Szpitalnej, jest wykorzystanie trwającej obecnie transformacji w polskiej służbie zdrowia, w celu przeprowadzenia konsolidacji części rynku, i w perspektywie trzech lat wysunięcie się przez Dom Lekarski S.A. na pozycję lidera w zakresie świadczenia usług szpitalnych w regionie zachodniopomorskim i pomorskim.

Oprócz szpitala w Gryfinie Dom Lekarski prowadzi w Szczecinie szpital przy ulicy Gombrowicza, przychodnie przy ulicy Rydla oraz przy ulicy Bohaterów Warszawy (w Centrum Handlowym Turzyn) a także przychodnię stomatologiczną w Poznaniu. Zarządza też oddziałem w szpitalu MSWiA w Szczecinie. W szczecińskim szpitalu wykonywane są zabiegi operacyjne z zakresu okulistyki, ortopedii i chirurgii ręki oraz chirurgii plastycznej.
 

Przeczytaj teraz