BŁĄD 404

Upss! Nie znaleziono takiej strony.

Inne artykuły

Akcja Alab laboratoria i Szpitala na Klinach

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 21.10.2022

Alab laboratoria razem ze Szpitalem na Klinach w Krakowie realizują akcje profilaktyczną, w ramach której oferowane są pacjentkom bezpłatne badania cytologii płynnej, a w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości – bezpłatne porady ginekologiczne i pogłębiona diagnostyka w postaci badań histopatologicznych.

Badania są dostępne do 31 października 2022 roku w Szpitalu na Klinach, w Krakowie przy ulicy Kostrzewskiego 47.

To kolejna, wspólna odsłona akcji bezpłatnych badań, która we wrześniu 2022 w ramach miesiąca profilaktyki nowotworów ginekologicznych, cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród pacjentek.

Alab laboratoria wspiera profilaktykę angażując się w akcje promujące kobiece badania

Jak podkreśla ginekolog dr n. med. Maciej Olszewski ze Szpitala na Klinach, proste badanie cytologiczne jest praktycznie bezbolesne, a umożliwia wczesne wykrycie nowotworu szyjki macicy, czyli w fazie przedinwazyjnej, i podjęcie skutecznej terapii, co pozwala w większości przypadków na całkowite wyleczenie.

-Rozwinięciem klasycznego badania cytologicznego jest cytologia płynna, która nie tylko pozwala na dwukrotnie większą wykrywalność zmian śródnabłonkowych względem klasycznej cytologii jednowarstwowej, ale również na możliwość wykonania z jednego wymazu dodatkowych badań w kierunku wirusa HPV. To właśnie przede wszystkim infekcje wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) o wysokim potencjale onkogennym, prowadzą do transformacji komórek w kierunku dysplazji oraz raka – dodaje.

– Zaangażowaliśmy się w ten projekt, bowiem zdrowie kobiet jest dla nas bardzo ważne, a jako firma odpowiedzialna społecznie wspieramy edukację zdrowotną – onkologiczną. Pamiętajmy – lepiej zapobiegać niż leczyć – niezmiernie ważna jest systematyczna kontrola stanu zdrowia. Zachęcajmy Polki do badań, podkreślajmy znaczenie profilaktyki. – apeluje Milena Moryson-Kowalska, rzeczniczka prasowa Alab Laboratoria.

-Strach przed nowotworami ginekologicznymi jest zrozumiały, lecz warto pamiętać, że w większości przypadków nowotwór wykryty we wczesnym stadium zaawansowania daje duże szanse na wyleczenie. Zgodnie z najnowszymi zaleceniami Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników nowy schemat postępowania w screeningu raka szyjki macicy przewiduje wykonywanie cytologii płynnej jako metody znacznie dokładniejszej oraz dającej możliwość wykonania innych badań z jednego pobrania – wyjaśnia Magdalena Popławska-Barlik z Alab Laboratoria.

Krakowski Szpital na Klinach (Grupa NEO Hospital) od stycznia 2021 roku realizuje program operacyjnego leczenia nowotworów ginekologicznych (raka endometrium i raka szyjki macicy) z wykorzystaniem robota da Vinci. Dzięki dofinansowaniu programu na kwotę ponad 7,3 mln zł z Funduszy Europejskich operacje wykonywane są bezpłatnie. Od momentu rozpoczęcia realizacji programu zgłosiło się do placówki ponad 200 pań, z których zoperowano prawie 90.

Alab laboratoria to innowacyjna, szybko rozwijająca się sieć laboratoriów analiz medycznych i punktów pobrań dostępnych w każdym regionie Polski. Jako pierwsza w kraju rozpoczęła automatyzację badań, wprowadziła podpis elektroniczny w dziedzinie poświadczania wyników i otrzymała europejski certyfikat jakości usług laboratoryjnych (PN-EN ISO 15189:2013-5). Poza tym jest prekursorem w dostarczaniu drogą powietrzną próbek do badań z wybranych szpitali do centralnego laboratorium medycznego w Warszawie.

Drony transportują materiały do badań medycznych

Portfolio firmy obejmuje blisko 4000 różnych badań laboratoryjnych. Alab laboratoria świadczy usługi dla publicznych i niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej, szpitali, prywatnych praktyk lekarskich, klientów indywidualnych oraz jednostek prowadzących badania kliniczne.

Przeczytaj teraz

Newsletter portalu MedycynaPrywatna.pl – 2016-10-24

Autor:
Dodano: 20.10.2016
Przeczytaj teraz

Światowej sławy chirurg ponownie w Szpitalu Lux Med

Autor:
Dodano: 12.07.2017

W warszawskim szpitalu Grupy Lux Med po raz kolejny odbędą się konsultacje ze światowej sławy chirurgiem profesorem Mario Rossello, który specjalizuje się w urazach, deformacjach oraz wadach wrodzonych ręki.

Profesor Rossello większość swojej kariery zawodowej poświęcił przywracaniu sprawności osobom z wrodzonymi deformacjami ręki oraz osobom po ciężkich i rozległych urazach tej części ciała. Operował między innymi  Roberta Kubicę po wypadku podczas rajdu we Włoszech w 2011 roku.

Wiedza i doświadczenie profesora pomogą stworzyć w Szpitalu Lux Med Centrum Chirurgii Ręki, gdzie znajdą pomoc zarówno osoby z typowymi schorzeniami tego narządu, jak i pacjenci z trudnymi i rzadkimi problemami.

To już kolejna w Szpitalu Lux Med wizyta tego specjalisty, który odwiedził placówkę w roku 2015 oraz 2016, wykonywał wówczas także zabiegi operacyjne.

Konsultacje specjalisty odbędą się 26 sierpnia 2017 roku w Szpitalu Lux Med przy ulicy Puławskiej 455. Osoby zainteresowane konsultacją mogą umówić się za pomocą infolinii szpitala.

Grupa Lux Med prowadzi obecnie osiem szpitali: dwa świadczące usługi jednego dnia – w Łodzi i w Bełchatowie, sześć szpitali w Warszawie, z których jeden świadczy szeroki zakres usług specjalistycznych, drugi specjalizuje się w endoskopii i chirurgii, trzeci jest specjalistycznym ośrodkiem medycyny sportowej  i ortopedii (Carolina Medical Center), a kolejne trzy to szpitale onkologiczne.

Poza tym Lux Med prowadzi 194 placówki, które oferują usługi medyczne, posiada także pracownie diagnostyki obrazowej oraz dom opieki. Lux Med prowadzi również działalność ubezpieczeniową.

Przeczytaj teraz

W województwie mazowieckim powstaną Domy Opieki Medycznej

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 2.04.2023

Na terenie Mazowsza powstanie 7 Domów Opieki Medycznej dla osób z chorobami otępiennymi. Ich realizatorzy zostali wybrali w wyniku konkursu przeprowadzonego przez zarząd województwa mazowieckiego.

Pięć spośród wybranych podmiotów to podmioty prywatne – Centrum Medyczno-Diagnostyczne Sp. z o. o. z Siedlec, Ośrodek Medycyny Pracy Sp. z o. o. z Siedlec, Centrum Medyczne Józefów Sp. z o.o., Dom-Med Dominika Sutnik z Ostrołęki oraz Fundacja „Zdrowie w Głowie” z Warszawy.

Poza tym placówki utworzą i poprowadzą dwa podmioty publiczne – Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Wawer oraz Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej w Warszawie.

Na realizację programu samorząd województwa mazowieckiego przeznaczy 4 706 367,42 zł.

Orpea Polska otworzyła najnowszy Dom opieki premium w Warszawie

Z placówek będą mogły korzystać osoby z postawioną diagnozą choroby lub zespołu otępiennego w fazie łagodnej i średniozaawansowanej, wymagające opieki dziennej.

Domy opieki medycznej funkcjonują przez cały rok, we wszystkie dni robocze, co najmniej 9 godzin dziennie w sposób ciągły. Świadczenia w nich oferowane są nieodpłatnie.

Uczestnicy takich placówek mają zapewnione między innymi konsultacje psychologiczne, zajęcia terapeutyczne, treningi funkcji poznawczych, treningi umiejętności codziennych, terapię zajęciową, opiekę pielęgniarską, zajęcia z edukacji zdrowotnej, zajęcia logopedyczne, konsultacje dietetyczne oraz konsultacje z pracownikiem socjalnym.

Przeczytaj teraz

Marcin Faflik z Grupy Lux Med laureatem Portretów Polskiej Medycyny 2019

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 23.10.2019

Dr Marcin Faflik, prezes zarządu Magodent sp. z o.o., spółki z Grupy Lux Med, prowadzącej szpital onkologiczny w Warszawie, został wyróżniony nagrodą Portrety Polskiej Medycyny 2019, w kategorii – Menedżer Rynku Zdrowia, placówki niepubliczne.

Wręczenie nagród odbyło się podczas Gali XV Forum Rynku Zdrowia, 21 października 2019.

Wyróżnienia – Portrety Polskiej Medycyny przyznawane są w redakcyjnym głosowaniu przez dziennikarzy magazynu i portalu Rynek Zdrowia.

W tym roku w kategorii Menedżer Rynku Zdrowia, placówki publiczne, wyróżniono profesorów – Krzysztofa Składkowskiego i Sebastiana Giebela z Centrum Onkologii Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie, Oddział w Gliwicach, a Lekarzem Rynku Zdrowia został dr hab. prof. nadzw. Dawid Larysz z Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

Za Wydarzenie Rynku Zdrowia uznano cyfryzację polskiej ochrony zdrowia, Osobowością Rynku Zdrowia zostali: Ewa Minge, założycielka fundacji Black Butterflies, oraz  kpt. dr n. med. Jacek Siewiera, pełniący obowiązki kierownika Oddziału Klinicznego Medycyny Hiperbarycznej w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie.

Liderem Rynku Zdrowia został profesor Jacek Moll, kierownik Kliniki Kardiochirurgii w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Natomiast Portret Polskiej Medycyny i tytuł Lidera 15-lecia Rynku Zdrowia otrzymał profesor Marian Zembala, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, poseł na Sejm RP VIII kadencji, były minister zdrowia.

Szpital Magodent został wyróżniony w opublikowanym w czerwcu 2019 roku raporcie Narodowego Funduszu Zdrowia „Nowotwory złośliwe – koncentracja leczenia zabiegowego”.

Pod względem liczby pacjentek szpital jest drugim na Mazowszu ośrodkiem kompleksowej diagnostyki i terapii raka piersi. Spośród ośrodków leczących co najmniej 50 pacjentek z rakiem piersi rocznie szpital zajmuje czwarte miejsce w Polsce i pierwsze na Mazowszu, pod względem odsetka przypadków wymagających ponownego leczenia chirurgicznego w ciągu 30 dni od pierwotnego zabiegu. Działalność placówek Magodent stanowi odpowiedź na pytanie, czy w polskim systemie opieki onkologicznej jest miejsce dla prywatnych szpitali. Dla takich ośrodków jak Magodent – zdecydowanie tak – uzasadniali swoją decyzję organizatorzy konkursu.

Czytaj także: Szpital Magodent w czołówce szpitali na portalu NFZ>>>

Grupa Lux Med przejęła spółkę Magodent, prowadzącą placówki onkologiczne przy ulicach – Fieldorfa Nila i Św. Wincentego w Warszawie, w roku 2015. W marcu 2017 Grupa otworzyła nowy szpital, zlokalizowany przy ulicy Elbląskiej w Warszawie.

Placówka oferuje kompleksową diagnostykę i leczenie chorób onkologicznych w unikalnym w Polsce modelu primarynursing, czyli dedykowanej pacjentowi pielęgniarki prowadzącej, która przyjmuje pełną odpowiedzialność za ciągłość opieki nad chorym w trakcie całego pobytu w szpitalu, od przyjęcia, aż do wypisu.

Pielęgniarki prowadzące wraz ze wspierającymi je w opiece nad pacjentem opiekunami medycznymi oraz pielęgniarkami odcinkowymi, realizują działania wynikające z postawionej diagnozy pielęgniarskiej. Taki sposób pracy pozwala dostosować działania do indywidualnych potrzeb i wymagań chorego.

Przeczytaj teraz

Kołobrzeg: zabiegi rehabilitacyjne w Centrum World Medica

Autor:
Dodano: 2.12.2014


Centrum Medyczne World Medica z Kołobrzegu rozszerzyło zakres swoich usług o zabiegi w zakresie rehabilitacji. W placówce można skorzystać z zabiegów leczniczych przy użyciu lasera, ultradźwięków, z elektroterapii, a także z masaży leczniczych i relaksacyjnych oraz okładów borowinowych.

Centrum Medyczne World Medica oferuje konsultacje w zakresie kilkunastu specjalności oraz badania diagnostyczne. Działają tutaj między innymi poradnie: medycyny podróży, genetyki sądowej, endokrynologiczna, neurologiczna, chirurgiczna, nefrologiczna, ortopedyczna, pediatryczna, urologiczna. Przyjmuje dietetyk, psycholog, można także wykonać badania USG. W gabinecie kosmetologa wykonywane są zabiegi dermatologiczne i kosmetyczne.

Usługi Centrum są komercyjne. Placówka oferuje pakiety zdrowotnej, podstawowe oraz 14 specjalistycznych, skierowanych do konkretnych grup pacjentów (kobiet, mężczyzn, dzieci i całych rodzin).

Centrum Medyczne World Medica mieści się przy ulicy Zaplecznej 3F/1. Centrum jest filią Ośrodka Medycyny Pracy, działającego w Kołobrzegu przy ulicy Kupieckiej 5A/22, które oferuje badania pracowników, a także leczenie stomatologiczne, rehabilitację i badania laboratoryjne. Właścicielem placówek jest Piotr Kłos, lekarz medycyny pracy, biegły sądowy.

 

Przeczytaj teraz