Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Szkolenia

EMC: warsztaty dla lekarzy w Piasecznie

18 i 19 maja 2017 roku w Szpitalu św. Anny w Piasecznie, należącym do Grupy EMC, odbyły się piąte warsztaty urologiczne w ramach organizowanej cyklicznie Szkoły RIRS. Urolodzy Marek Zawadzki i Przemysław Zugaj szkolili lekarzy z Siedlec, Chęcin i Kozienic oraz Grodziska Mazowieckiego.

Więcej »

MEDI-system: bezpłatne warsztaty dla opiekunów domowych

W 2017 roku MEDI-system zorganizuje w swoich domach opieki dla seniorów 16 bezpłatnych warsztatów dla opiekunów domowych. Takie spotkania organizowane w roku 2016 cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i wysoką frekwencją, a uczestnicy przekazali na ich temat wiele pozytywnych opinii. 

Więcej »

Obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego w Centrum Terapii Dialog

W ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego już kolejny raz NZOZ Centrum Terapii Dialog zorganizował bezpłatne warsztaty i wykłady dla mieszkańców Warszawy. 

Więcej »

Pracodawcy RP zapraszają na seminarium w sprawie systemu IOWISZ

Pracodawcy RP zapraszają na seminarium poświęcone Instrumentowi Oceny Wniosków Inwestycyjnych w Sektorze Zdrowia (IOWISZ). Seminarium odbędzie się  24 października w godzinach od 12.00 do 16.00 w siedzibie Pracodawców RP przy ulicy Berneńskiej 8.

Więcej »

Diagnostyka organizuje szkolenia dla lekarzy

Ogólnopolska Sieć Laboratoriów Medycznych Diagnostyka organizuje tej jesieni cykl regionalnych konferencji szkoleniowych,  na które zaprasza lekarzy, diagnostów laboratoryjnych oraz menedżerów służby zdrowia z obszaru Pomorza Zachodniego, Trójmiasta, Wielkopolski oraz Mazowsza. 

Więcej »

MEDI-system organizuje bezpłatne warsztaty dla opiekunów

MEDI-system zaprasza opiekunów nieformalnych osób niesamodzielnych na kolejne bezpłatne warsztaty, które odbędą się 8 października 2016 roku (w sobotę) w ośrodku MEDI-system Mazovia, oraz 15 października 2016 roku (również w sobotę) w ośrodku MEDI-system Marianna.

Więcej »

Centrum Terapii Dialog: bezpłatne wykłady i warsztaty

8 i 9 października 2016 roku w ramach organizowanych przez Centrum Terapii Dialog z Warszawy obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, kilkunastu specjalistów psychiatrów, psychologów oraz psychoterapeutów wygłosi wykłady i poprowadzi praktyczne warsztaty.

Więcej »

Centrum Medyczne Mavit organizuje seminarium dla lekarzy

Szpital Specjalistyczny Centrum Medycznego Mavit w Warszawie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom lekarzy, którzy są zainteresowani poszerzaniem wiedzy z zakresu nowoczesnej okulistyki, zaprasza na seminarium pod nazwą „Skoordynowana opieka nad pacjentem ze zdiagnozowaną zaćmą. Nowoczesne rozwiązania w okulistyce”.

 

Więcej »

Warsztaty na temat środków unijnych dla sektora zdrowia

31 sierpnia 2016 Centrum Promocji Informatyki organizuje warsztaty pod nazwą „Środki unijne dla sektora zdrowia w nowej perspektywie finansowej 2014-2020”. Szkolenie przeznaczone jest dla członków zespołów projektowych i pracowników szpitali, ośrodków zdrowia, przychodni czy uczelni medycznych które zamierzają korzystać z dofinansowania z funduszy strukturalnych i inwestycyjnych.

Więcej »

EMC: personel medyczny szpitala w Piasecznie podnosi kwalifikacje zawodowe

35 pielęgniarek ze Szpitala św. Anny w Piasecznie uczestniczy w kursie „Wykonanie i interpretacja zapisu elektrokardiograficznego”. Szkolenie składa się z części teoretycznej i praktycznej, które odbywają się w poradni kardiologicznej i pracowni EKG piaseczyńskiej placówki. Kurs zakończy się w listopadzie 2016 egzaminem i rozdaniem certyfikatów.

Więcej »

Komentarz

Nie ma możliwości realizowania odpłatnych świadczeń przez podmioty publiczne

Adam Rozwadowski, prezes Centrum Medycznego Enel-Med

Z Konstytucji RP wynika, że nie ma możliwości realizowania odpłatnych świadczeń medycznych przez podmioty publiczne, zarówno samodzielne publiczne zakłady opieki zdrowotnej, jak również przekształcone w jednoosobowe spółki skarbu państwa. 

Więcej »

Eksperyment na żywym organizmie rusza 1 października 2017 roku

Andrzej Mądrala, Wiceprezydent Pracodawców RP

Sejm RP, przy sprzeciwie całej opozycji, zdecydował o przyjęciu nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, która wprowadza tzw. sieć szpitali w Polsce. To kolejny przykład przyjmowania ustaw bez głębszej refleksji nad jej skutkami . 

Więcej »

Zmiany, ale czy na pewno na lepsze?

Anna Rulkiewicz, prezes Lux Med, prezes Pracodawców Medycyny Prywatnej

 

Rok 2016 przyniósł zapowiedzi istotnych zmian na rynku opieki medycznej, takich jak utworzenie sieci szpitali, przeniesienie finansowania z NFZ do budżetu państwa czy zwiększenie środków  przeznaczanych na zdrowie. Choć część wspomnianych inicjatyw jest jak najbardziej zasadna, to wiele z nich wciąż słusznie niepokoi pacjentów i wprawia w konsternację uczestników rynku.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »