BŁĄD 404

Upss! Nie znaleziono takiej strony.

Inne artykuły

Puckie Centrum Medyczne aktywuje profil zaufany

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 6.11.2020

Puckie Centrum Medyczne umożliwiło potwierdzanie profilu zaufanego oraz aktywowanie Internetowego Konta Pacjenta w placówce w Pucku oraz filiach działających w Gdyni, Gniewinie, Starzynie i Leśniewie dla pacjentów posiadających aktywną deklarację wyboru na Puckie Centrum Medyczne.

Posiadając profil zaufany, pacjenci mogą przy pomocy pracowników Puckiego Centrum Medycznego aktywować Internetowe Konto Pacjenta (IKP), które umożliwia między innymi dostęp do informacji o leczeniu, odbiór i realizację e-recepty, weryfikację historii realizowanych recept, a także dostęp do dawkowania, jakie zalecił lekarz, i wykazu zakupionych leków.

We wrześniu 2020 Puckie Centrum Medyczne zaoferowało swoim pacjentom możliwość składania wniosków na recepty poprzez formularz dostępny na stronie internetowej placówki.  Od roku 2019 Centrum oferuje możliwość rejestracji przez internet do wszystkich swoich poradni.

Czytaj także: Ekonomia najważniejsza w ochronie zdrowia>>>

Puckie Centrum Medyczne działa od 2000 roku (początkowo jako Bik-Med). Prowadzi pięć przychodni – w Pucku, Leśniewie, Gniewinie, Starzynie i w Gdyni, które oferują świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, konsultacje specjalistyczne, medycynę pracy, świadczenia rehabilitacyjne i diagnostykę. Świadczenia są zarówno komercyjne jak i finansowane przez NFZ.

Placówka oferuje wykonywanie testów na identyfikację przeciwciał IgM i IgG specyficznych dla koronawirusa SARS-CoV-2.

Puckie Centrum Medyczne prowadzi spółka z o.o. spółka komandytowa. Jej właścicielem jest lekarz Krzysztof Dzietczyk.

Przeczytaj teraz

Alert legislacyjny

Autor:
Dodano: 16.01.2015


Na początku stycznia 2015 weszły w życie nowe przepisy dotyczące POZ: zmiana rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej oraz zarządzenia prezesa NFZ w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej.

Rozporządzenie ministra zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej jest dostępne na stronie www.dziennikustaw.gov.pl

Rozporządzenie weszło w życie 1 stycznia 2015 roku.

Zarządzenia prezesa NFZ w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej jest dostępne na stronie: www.nfz.gov.pl

Zarządzenie weszło w życie 8 stycznia 2015 roku.

Wprowadzone zmiany mają na celu między innymi modyfikację katalogu badań zlecanych przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej,  ustalenie wartości podstawowej stawki kapitacyjnej na poziomie 140,04 zł, określenie maksymalnego okresu prowadzenia kontroli przez NFZ, umożliwienie rozwiązania umowy z NFZ z 45-dniowym okresem wypowiedzenia oraz wprowadzenie możliwości zmiany postanowień umowy pod warunkiem zgodnego oświadczenia woli stron.

Więcej informacji: www.fandk.com.pl

Przeczytaj teraz

Diagnostyka: 10 nowych placówek w ciągu dwóch miesięcy

Autor:
Dodano: 13.02.2015

Spółka Diagnostyka, prowadząca ogólnopolską sieć placówek diagnostyki laboratoryjnej, w ciągu ostatnich dwóch miesięcy otworzyła 10 nowych placówek – 9 punktów pobrań oraz jedno laboratorium.

Nowe laboratorium mieści się w Poznaniu przy ulicy Jana Henryka Dąbrowskiego 77A. Tam też powstał nowy punkt pobrań. Pozostałe punkty pobrań utworzone zostały na terenie województw: pomorskiego (w Koszalinie, w Ustce i w Słupsku – 3 punkty), podlaskiego (w Białymstoku) i  dolnośląskiego (w Legnicy – 2 punkty).

Diagnostyka to największa w Polsce sieć laboratoriów medycznych. Oferuje największy wybór badań laboratoryjnych (2500 rodzajów testów) dostępnych również bez skierowania od lekarza. Sieć posiada ponad 400 placówek w całej Polsce. Punkty pobrań dostosowane są do obsługi osób niepełnosprawnych, część posiada specjalne kąciki dziecięce, pomagające w bezstresowej obsłudze małych pacjentów. Firma obsługuje miliony pacjentów rocznie oraz współpracuje z kilkoma tysiącami placówek ochrony zdrowia.

Przeczytaj teraz

Scanmed Multimedis: nowa pracownia rezonansu magnetycznego w Krakowie

Autor:
Dodano: 4.04.2013


W Szpitalu Św. Rafała w Krakowie, w Centrum Diagnostyki Obrazowej Scanmed Multimedis, uruchomiona została pracownia rezonansu magnetycznego. Jednostka została wyposażona w urządzenie wysokopolowe 1,5 T HDx, które pozwala na wykonywanie szerokiego zakresu zaawansowanych badań.

Jednostka będzie pracowała w trybie całodobowym, świadcząc usługi zarówno dla pacjentów indywidualnych, jak i dla szpitala i klientów korporacyjnych, w tym ubezpieczycieli.

Szpital Św. Rafała jest prowadzony przez spółkę Scanmed S.A, należącą do Grupy Scanmed Multimedis. Dysponuje nowoczesnym blokiem operacyjnym z 4 salami operacyjnymi, oddziałem intensywnej terapii oraz centralną sterylizatornią. Placówka świadczy usługi w zakresie chirurgii ogólnej i onkologicznej, kardiologii oraz kardiochirurgii, urologii, neurochirurgii i chirurgii plastycznej.

W skład Grupy Scanmed Multimedis wchodzą także spółki: Scanmed Multimedis S.A. realizująca usługi z zakresu opieki ambulatoryjnej, diagnostyki obrazowej oraz transportu medycznego w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu, spółka Medrun z dwoma wieloprofilowymi centrami medycznymi na terenie Warszawy i Wrocławia, Akamedik Services, realizująca usługi z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej na terenie Warszawy, Scanrent, odpowiedzialna za zarządzanie nieruchomościami Grupy, oraz Scan Diagnostic.

Przeczytaj teraz

Nowa metoda terapii w Centrum Onkologii Affidea

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 30.06.2022

W Międzynarodowym Centrum Onkologii Affidea w Poznaniu dostępna jest metoda terapii dla pacjentów onkologicznych – brachyterapia z zastosowaniem stałych implantów. Metoda ta jest finansowana  przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Stosowana jest szczególnie w przypadku leczenia nowotworu prostaty.

Metoda ta, stosowana w Stanach Zjednoczonych, skraca czas leczenia oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia związanych z terapią powikłań, takich jak problemy z potencją czy nietrzymanie moczu.

Diagnoza to nie wyrok

Statystyki zachorowalności na nowotwór prostaty rosną, jednak diagnoza potwierdzająca tę chorobę nie jest wyrokiem.

– Warto podkreślić, że pacjenci we wczesnym stadium raka gruczołu krokowego mają duże, bo według badań aż 90-, a nawet blisko 100-procentowe szanse na całkowite wyleczenie. Pomóc w tym może brachyterapia z użyciem źródeł o niskiej mocy dawki (LDR-BT) z zastosowaniem stałych implantów, rozpowszechniona szczególnie w Stanach Zjednoczonych i w niektórych państwach Europy Zachodniej – mówi dr n. med. Marek Kanikowski z Międzynarodowego Centrum Onkologii Affidea Poznań, drugiego w Polsce ośrodka, który od kwietnia 2022 roku daje pacjentom możliwość skorzystania z tej skutecznej metody z całkowitą refundacją przez NFZ.

– Sama brachyterapia, która ma za zadanie leczenie miejscowe guza, to rodzaj radioterapii – czyli jednej z najskuteczniejszych metod walki z nowotworami. W przeciwieństwie do teleradioterapii, w przypadku brachyterapii źródło leczniczego promieniowania wprowadzane jest w bezpośrednie sąsiedztwo guza lub wręcz bezpośrednio w guz nowotworowy. Pozwala to na dostarczenie leczniczej dawki prosto w objętość tkanki nowotworowej przy jednoczesnej ochronie tkanek sąsiadujących. Rodzaj brachyterapii, który stosujemy od kwietnia, polega na  implantacji na stałe niewielkich izotopów promieniotwórczych, tzw. ziaren (seeds) bezpośrednio do gruczołu krokowego – wyjaśnia ekspert.

Wskaźniki wyleczalności LDR-BT

Zaletą tej metody jest mniejszy w porównaniu z innymi technikami odsetek powikłań oraz większa dawka leczniczego promieniowania dostarczana bezpośrednio w miejsce zmian chorobowych. Krótszy jest także czas terapii. Zastosowanie LDR-BT wymaga od pacjenta spędzenia tylko jednego lub dwóch dni w szpitalu w celu implantacji ziaren, podczas gdy operacja – kilku tygodni rekonwalescencji, a codzienne leczenie napromienianiem – kilku tygodni regularnych sesji. Mężczyźni, którym zaaplikowano stałe implanty o niskiej mocy dawki, podlegają badaniom kontrolnym powtarzanym co trzy miesiące.

LDR-BT stosuje się przede wszystkim jako samodzielną terapię u pacjentów z grupy niskiego ryzyka, a także czasami w skojarzeniu z napromieniowaniem wiązkami zewnętrznymi w celu miejscowego podwyższenia dawki u osób z grup wyższego ryzyka.

Affidea prowadzi w Polsce 35 centrów medycznych i 28 pracowni diagnostycznych, zlokalizowanych na terenie 9 województw. Pracownie oferują badania USG, RTG, rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, PET-CT oraz badania wykonywane za pomocą gamma kamery (scyntygrafia).

Affidea oferuje także radioterapię, która dostępna jest w trzech placówkach – w Międzynarodowym Centrum Onkologii w Wałbrzychu, w Międzynarodowym Centrum Onkologii w Koszalinie oraz w Międzynarodowym Centrum Onkologii w Poznaniu.

Affidea z tytułem „Dostawcy Usług Diagnostycznych Roku”

Przeczytaj teraz

Telemedycyna Polska stawia na teleopiekę senioralną

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 2.06.2021

Spółka Telemedycyna Polska S.A. w roku 2020 koncentrowała działania na uruchamianiu kolejnych projektów z zakresu teleopieki senioralnej, poszukiwaniu partnerów i rozwijaniu współpracy w tym zakresie.  

Jednym z nich był projekt „Telemedycyna wsparciem usług opiekuńczych” współfinansowany ze środków EFS w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Przedmiotem zamówienia były opaski monitorujące SOS wraz z ich obsługą przez Centrum Telemedyczne spółki przez 36 miesięcy. 

Zarząd spółki Telemedycyna Polska uważa, że oparcie strategii rozwoju Centrum Ratownictwa Telemedycznego wsparte lekarzami z Centrum Telemedycznego jest perspektywicznym kierunkiem w warunkach starzejącego się społeczeństwa czy nieefektywnego systemu opieki długoterminowej. 

Czytaj także: Enel-med: wzrost sprzedaży abonamentów oraz usług FFS>>>

Spółka zamierza docelowo wykorzystać zasoby CRT nie tylko do świadczenia usług z zakresu teleopieki senioralnej, ale także do rozwijania innych linii biznesowych. 

Usługi teleopiekuńcze stają się coraz bardziej popularne wśród lokalnych samorządów i realizowane przez Telemedycynę Polską projekty z zakresu teleopieki stanowią istotne wsparcie dla mieszkańców wielu gmin w Polsce.  

W roku 2020 spółka kontynuowała także realizowanie e-usług zdalnego monitoringu kardiologicznego dla pacjentów indywidualnych w modelu abonamentowym w oparciu, przede wszystkim, o usługę Kardiotele.  

Grupa Kapitałowa Telemedycyna Polska wygenerowała w 2020 roku skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży w wysokości 5.011,1 tys. zł, co oznacza wzrost o 0,3 procent w ujęciu rocznym, oraz zysk o wartości 805,1 tys. zł (rok wcześniej było to 467,7tys. zł). 

Przeczytaj teraz