BŁĄD 404

Upss! Nie znaleziono takiej strony.

Inne artykuły

Newsletter portalu MedycynaPrywatna.pl – 2014-05-05

Autor:
Dodano: 28.04.2014
Przeczytaj teraz

Grupa Robocza na Rzecz Innowacji w Opiece Zdrowotnej

Autor:
Dodano: 12.08.2017
Przeczytaj teraz

Polmed wyróżniony Laurem Klienta – Odkrycie 2013

Autor:
Dodano: 28.02.2013


Usługi świadczone przez Centrum Medyczne Polmed zostały uznane za Odkrycie Roku 2013 podczas IX edycji ogólnopolskiego plebiscytu Laur Konsumenta/Klienta 2013 w kategorii: usługi medyczne.

Laur Konsumenta / Klienta to ogólnopolski projekt konsumencki, którego efektem jest wyłanianie każdego roku najpopularniejszych produktów i marek w swoich kategoriach. W każdej kategorii prowadzony jest plebiscyt na grupie minimum 800 respondentów.

Kategoria Odkrycie Roku stworzona została z myślą o produktach i usługach nowych, innowacyjnych i funkcjonujących na rynku od stosunkowo niedługiego czasu, ale już zdobywających klientów. Dotyczy ona również produktów i usług, które objęła ciekawa i skuteczna kampania reklamowa; przeszły lifting marketingowy (nowe opakowanie, etc.), bądź zostały po raz pierwszy wskazane przez konsumentów w ogólnopolskim projekcie Laur Klienta / Konsumenta. Wyróżnienie otrzymują tylko nieliczne firmy czy producenci.

O przyznaniu nominacji produktowi / usłudze / marce decyduje Redakcyjna Komisja Weryfikacyjna, która ocenia ich innowacyjność, perspektywy odbioru przez rynek oraz prognozowaną dynamikę wzrostu popularności. Organizatorem konkursu są: Kowalski Pro-Media oraz redakcja dodatku do dziennika „Rzeczpospolite: – „Rzecz o Biznesie”.

Polmed prowadzi 15 centrów medycznych zlokalizowanych w największych miastach Polski: Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Krakowie, Olsztynie, Poznaniu, Sosnowcu, Starogardzie Gdańskim, Wrocławiu oraz Warszawie. W najbliższym czasie planowane jest otwarcie kolejnych placówek w Warszawie i Krakowie.

Polmed świadczy usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, rehabilitacji, stomatologii oraz diagnostyki. Oferuje też wizyty domowe oraz medycynę pracy.

 

Przeczytaj teraz

Scanmed wspiera Fundację „Mimo Wszystko”

Autor:
Dodano: 10.06.2012


Grupa Scanmed zabezpieczała VIII Ogólnopolski Festiwal Zaczarowanej Piosenki Im. Marka Grechuty oraz IX Ogólnopolskie Dni Integracji „Zwyciężać Mimo Wszystko” 2012 organizowane przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Za bezpieczeństwo uczestników obu wydarzeń odpowiadali lekarze Scanmed Multimedis i Szpitala św. Rafała.

– Od początku naszej działalności angażujemy się w działalność społeczną, w szczególności w obszarze ochrony zdrowia. Cieszymy się, że mogliśmy wspierać kolejne ważne wydarzenie organizowane przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Mamy nadzieję, że nasze wsparcie przyczyniło się do promocji idei integracji społecznej – mówi Joanna Szyman, Prezes Zarządu Scanmed Multimedis.

W ostatnim czasie Grupa Scanmed wspierała wyprawę „Wejdź z nami na K2” w trakcie której osiem osób niepełnosprawnych zdobyło Kopiec Kościuszki.
– Bezpieczeństwo uczestników Festiwalu Zaczarowanej Piosenki oraz Ogólnopolskich Dni Integracji ma dla nas priorytetowe znaczenie. Dlatego niezmiernie cieszymy się, że będziemy mogli po raz kolejny współpracować z Grupą Scanmed, która wielokrotnie wspierała nasze działania – mówi Ewa Dziadyk z Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

Scanmed Multimedis S.A. jako firma odpowiedzialna społecznie angażuje się w szerokie spektrum działań na rzecz wspierania edukacji prozdrowotnej, a także ratowania ludzkiego życia i zdrowia (zabezpieczenie medyczne). Spółka wspierała liczne wydarzenie sportowe i kulturalne – jak m.in. Puchar Świata w biegach narciarskich, megawidowisko operowe „Kniaż Igor”, nagrody studenckie Mediatory czy patronat medyczny Opery Krakowskiej. Scanmed Multimedis wspiera również akcje charytatywne (Pogotowie Teatralne Teatru Groteska, Bal Charytatywny Tak Dla Nowaków). Zespół lekarzy pediatrów Scanmed Multimedis przeprowadził konsultacje medyczne oraz badania profilaktyczne w trakcie IV Ogólnopolskiego Dnia Marzeń w podkrakowskich Bolechowicach. W sumie przebadano blisko 80 dzieci. Za działania podejmowane na rzecz środowiska akademickiego firma została uhonorowany nagrodą „ProStudent” w kategorii „PROdukt roku”.
 

Przeczytaj teraz

Profesor Bochenek wyłącznie w ośrodkach Grupy American Heart of Poland

Autor:
Dodano: 9.03.2015

Profesor Andrzej Bochenek od 1 marca 2015 roku przyjmuje pacjentów i wykonuje zabiegi operacyjne wyłącznie w ośrodkach kardiochirurgicznych należących do grupy American Heart of Poland w Bielsku-Białej i Gdańsku. Dotychczas profesor przez 27 lat współpracował z Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach-Ochojcu.

Po stworzeniu tamtejszej kliniki kardiochirurgii wybitny specjalista przeszedł na stałe do pracy w ośrodkach American Heart of Poland. Od 1 marca 2015 bieżącego roku wszystkie zabiegi i operacje wykonuje on wyłącznie na dwóch oddziałach kardiochirurgii należących do Grupy – czyli w Polsko-Amerykańskich Klinikach Serca w Bielsku-Białej oraz w Swissmed Vascular w Gdańsku. Oba ośrodki świadczą usługi medyczne w ramach kontraktów podpisanych z Narodowym Funduszem Zdrowia, a także na zasadach komercyjnych. Możliwa będzie również konsultacja dla chorych w poradniach należących do Polsko Amerykańskich Klinik Serca, między innymi w poradni Telcor w Katowicach.

– Moja decyzja wynika po części z braku mojej akceptacji dla zmian organizacyjnych oraz wynikających z nich zwolnień specjalistów kardiochirurgów w klinice kardiochirurgii w  Katowicach-Ochojcu, którą kierowałem przez 25 lat. Chcę również w pełni skupić się na rozwoju ośrodków kardiochirurgicznych usytuowanych poza wielkimi instytutami, tak aby zapewnić równy dostęp do wysokiej jakości usług wszystkim potrzebującym pacjentom. Chorzy powinni mieć świadomość tego, że mają prawo wyboru miejsca, w którym chcą się leczyć – mówi profesor Andrzej Bochenek – Ośrodki usytuowane w mniejszych miastach zapewniają bardzo wysoki poziom leczenia. Przykładem jest kardiochirurgia w Bielsku-Białej – dodaje.

Oddział Kardiochirurgii PAKS w Bielsku-Białej może pochwalić się wynikami leczenia osiąganymi przez najlepsze ośrodki tego typu na świecie, po zestawieniu ze sobą takich samych danych wyjściowych – czyli pacjentów o podobnym profilu, w podobnym stanie, podobnie obciążonych chorobami współistniejącymi. Klinika PAKS jest jedynym w Polsce oddziałem kardiochirurgicznym, który zdecydował się udostępnić szerokiej opinii publicznej osiągane przez siebie wyniki leczenia. Ośrodek PAKS dysponuje jedną z najnowocześniejszych w Polsce tzw. sal hybrydowych. Umożliwia ona funkcjonowanie interdyscyplinarnego konsylium, tzw. „heart teamu”, który zgodnie z najnowszymi standardami krajowych i europejskich towarzystw kardiologicznych i kardiochirurgicznych, wspólnie decyduje o optymalnym sposobie leczenia osoby chorej na serce.

Profesor dr hab. Andrzej Bochenek jest kardiochirurgiem, członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, profesorem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz współzałożycielem i członkiem rady nadzorczej Polsko-Amerykańskich Klinik Serca. Posiada specjalizacje w zakresie kardiochirurgii, chirurgii ogólnej i angiologii. Swoje umiejętności zawodowe doskonalił w wiodących ośrodkach kardiochirurgii w Polsce (Warszawa, Poznań, Kraków, Zabrze) oraz w czasie licznych pobytów w renomowanych klinikach na świecie między innymi w National Heart Institute w Londynie i Cardiothoracic Departament w Leicester – Wielka Brytania, Karoliński Instytut – Szwecja, Oxford Radclife Hospital, Deborah Heart and Lung Center – Browns Mills, USA. Od 1973 roku pracował w Klinice Kardiochirurgii w Zabrzu początkowo pod kierunkiem profesora Tadeusza Paliwody, w latach 1984 –1988 był zastępcą profesora Zbigniewa Religi, gdzie wspólnie z nim uczestniczył w pierwszych udanych transplantacjach serca i w pierwszym zastosowaniu mechanicznego wspomagania niewydolnego serca. Profesor Bochenek jest twórcą renomowanej I Kliniki Kardiochirurgii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach-Ochojcu, którą kierował przez 25 lat, do 2013 roku. Zoperowano w niej dziesiątki tysięcy chorych i wyszkolono nowe pokolenie specjalistów w zakresie kardiochirurgii i chirurgii ogólnej.

 

Przeczytaj teraz

Radomskie Centrum Onkologii: poradnia w ramach NFZ

Autor:
Dodano: 1.07.2017

Od 1 lipca 2017 Radomskie Centrum Onkologii rozszerzyło działalność o świadczenia poradni onkologicznej w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Poradnia świadczy usługi w zakresie diagnostyki onkologicznej oraz oferuje świadczenia pierwszorazowe (TK, MR, USG, endoskopia, gastroskopia, kolonoskopia, bronchoskopia).

Nowym świadczeniem wykonywanym w placówce od 1 lipca 2017 roku jest także Program Profilaktyki Raka Piersi – na etapie podstawowym oraz na etapie pogłębionej  diagnostyki – to oznacza że kobiety w wieku 50-69 lat oraz te, u których wystąpił rak piersi wśród członków rodziny lub mutacja w obrębie genów BRCA1 lub BRCA2, mają wykonywaną nieodpłatnie mammografię.

Kolejny program profilaktyczny realizowany przez Radomskie Centrum Onkologii to Program Profilaktyki Raka Szyjki Macicy – etap pogłębionej diagnostyki. Od  1 lipca 2017 roku w placówce wykonywane są badania kolposkopii oraz kolposkopii z celowanym pobraniem wycinków i badaniem histopatologicznym.

Placówka posiada również  kontrakty z NFZ na chemioterapię w pełnym zakresie,  teleterapię i brachyterapię. Do tej pory w Radomskim Centrum Onkologii udzielono ponad 5 tysięcy porad, hospitalizowano tu tysiąc pacjentów.

Poza świadczeniami kontraktowanymi przez NFZ szpital wykonuje też badania diagnostyczne na zasadach komercyjnych – TK, MR, PET – CT oraz  mammografię i USG.

Radomskie Centrum Onkologii oficjalnie otwarto 14 czerwca 2016 roku. W  czerwcu 2017 roku szpitalowi nadano imię Bohaterów Radomskiego Czerwca 76’. Uroczystość rozpoczęła cykl obchodów 41 rocznicy Wydarzeń Radomskich organizowanych przez Urząd Miasta pod patronatem Premier Beaty Szydło.

Radomskie Centrum Onkologii to nowoczesny, kompleksowy szpital  gdzie diagnozowane i   leczone są między innymi nowotwory piersi, przewodu pokarmowego, układu moczowego, prostaty, narządów rodnych oraz płuc. Chorzy mają możliwość leczenia  skojarzonego metodami radioterapii, chemioterapii i chirurgii onkologicznej. W strukturze radomskiego szpitala znajduje się również Centrum Gamma Knife z siedzibą  w Warszawie, gdzie przeprowadzane jest małoinwazyjne leczenie wielu chorób nowotworowych i nienowotworowych mózgu.

Przeczytaj teraz