Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Pułtusk: będzie ZOL w szpitalu Gajda-Med

2017-06-15

Od 1 lipca 2017 roku w Szpitalu Powiatowym Gajda-Med w  Pułtusku zostanie uruchomiony Zakład Opiekuńczo – Leczniczy (ZOL). Świadczenia nowej placówki będą finansowane ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia.

Placówka w konkursie występowała o 80 łóżek, jednak Narodowy Fundusz Zdrowia przyznał fundusze na 14 miejsc. W ZOL-u przebywać będą osoby przewlekle chore, o upośledzonej sprawności, wymagające całodobowej opieki. Pacjenci otrzymają całodobowe świadczenia zdrowotne obejmujące pielęgnację, leczenie i rehabilitację.

W marcu 2017 w szpitalu w Pułtusku została oddana do użytku przebudowana część przychodni, która pełny zakres usług podstawowej opieki zdrowotnej, zapewnia opiekę pediatryczną i internistyczną.

Centrum Medyczne Gajda-Med powstało 1998 roku. Założycielem i dyrektorem Centrum jest dr n. med. Robert Gajda, specjalista kardiolog. Grupa Kapitałowa posiada w sumie 22 placówki. Placówki Gajda-Med działają w Warszawie (przy ulicach: Wołoskiej i Żuławskiego) i w Pułtusku (Szpital Powiatowy Gajda-Med oraz Centrum Medyczne Gajda-Med).

Filie Gajda-Med działają w Gołyminie, Młynarzach, Niedzborzu, Pniewie, Sońsku, Szulborzu Wielkim, Jabłoni Kościelnej, Łopieniach-Jeżach, Zarębach, Wieczfni Kościelnej i Radzanowie a także w Konopkach.

Do Grupy Gajda-Med należą także: San-Medica w Jeruzalu, San-Med w Drobinie, Hipokrates w Warszawie, Medivita-Konstancin z Konstancina-Jeziornej oraz Pols-Med i Pols-Med Robert Gajda z Pułtuska.

Placówki sieci oferują usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, konsultacji specjalistycznych, stomatologii z ortodoncją, opieki długoterminowej. Obecnie placówki Grupy obejmują opieką POZ około 65 tysięcy osób.

Gajda-Med oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Kontrakt Centrum Medycznego Gajda-Med na rok 2017 ma wartość 1,4 mln zł i dotyczy leczenia stomatologicznego, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej oraz świadczeń pielęgnacyjnych i opiekuńczych.  Kontrakt Szpitala Powiatowego Gajda-Med w Pułtusku to ponad11 mln zł. Pozostałe placówki z Grupy posiadają niewielkie kontrakty z NFZ (wielkości kilkuset tysięcy złotych) lub tylko kontrakty dotyczące POZ.

Placówki Grupy współpracują także z firmami ubezpieczeniowymi oraz z dużymi sieciami (między innymi z Lux Med i Enel-Med).

Komentarz

Pracodawcy RP: szpitale prywatne obawiają się o swój los

Projekt zmiany tegorocznego planu finansowego Narodowego Funduszu Zdrowia  przewiduje zwrot za tzw. nadwykonania placówek medycznych. Tymczasem plan na rok 2018 wciąż pozostaje nieuchwalony - alarmują Pracodawcy RP.

Więcej »

Forum Ochrony Zdrowia w Krynicy dobrym miejscem do dialogu

Anna Rulkiewicz, prezes Pracodawców Medycyny Prywatnej

Forum Ochrony Zdrowia, będące częścią Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju, to od lat ważne miejsce dyskusji o polskim systemie ochrony zdrowia i jego przyszłości. Potwierdziła to tegoroczna sesja inauguracyjna, która stała się okazją do podsumowania efektów FOZ na przestrzeni lat. 

Więcej »

Forum Medycyny Laboratoryjnej: raport NIK zgodny z postulatami

Działające przy stowarzyszeniu Pracodawców RP Forum Medycyny Laboratoryjnej, zrzeszające największe polskie medyczne laboratoria diagnostyczne, z zadowoleniem przyjęło raport Najwyższej Izby Kontroli. Wiele zawartych w nim postulatów jest zgodne ze stanowiskiem i poglądami głoszonymi przez Forum, w szczególności dotyczącymi nadzoru nad jakością badań oraz trudności kadrowych.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »