BŁĄD 404

Upss! Nie znaleziono takiej strony.

Inne artykuły

Pleszew: szpital zbadał satysfakcję pacjentów

Autor:
Dodano: 12.12.2015

Pleszewskie Centrum Medyczne zbadało satysfakcję swoich pacjentów. Z ankiet wynika, że na wybór tej placówki największy wpływ miały takie czynniki jak dostęp do dobrych specjalistów, dobra opinia wśród rodziny lub znajomych oraz dobre warunki pobytu.

Na takie powody wyboru szpitala w Pleszewie na miejsce leczenia wskazało od 18 do 21 procent badanych. Dla 15 procent pacjentów ważna była dogodna lokalizacja, dla 11 procent – zakres świadczonych usług. Mniejsze znaczenie miało wyposażenie w nowoczesny sprzęt diagnostyczny czy osiągnięcia szpitala, mające swoje odbicie w nagrodach czy rankingach.

98 procent wypełniających ankiety było zadowolonych z pobytu na oddziałach szpitalnych. Równe pozytywne opinie dotyczyły zakładu fizjoterapii (100 procent zadowolonych), zakładu diagnostyki obrazowej (98 procent), zakładu diagnostyki laboratoryjnej (96,2 procent) oraz poradni specjalistycznych (95,2 procent).

Badanie satysfakcji Pacjentów Pleszewskiego Centrum Medycznego zostało przeprowadzone w sierpniu 2015. Kwestionariusz ankiety wypełniło 912 respondentów przebywających z różnych przyczyn w Pleszewskim Centrum Medycznym, było to o 16 procent więcej niż w roku 2014 Średni zwrot wypełnionych ankiet kształtował się na poziomie 75,5 procenta.

Pleszewskie Centrum Medyczne prowadzi szpital z 12 oddziałami, poradnie specjalistyczne i zakłady diagnostyczne, a także Zakład Opiekuńczo-Leczniczy i Hospicjum Domowe.  Placówkę prowadzi spółka z udziałem samorządu powiatowego. Kontrakt placówki na rok 2015 zawarty z NFZ ma wartość ponad 73 mln zł.

Przeczytaj teraz

Medicover wprowadził porady telefoniczne dla pacjentów

Autor:
Dodano: 18.10.2016

Medicover wprowadził dla swoich pacjentów nową możliwość kontaktu z lekarzem prowadzącym, za pomocą porady telefonicznej. Pacjenci mogą się kontaktować ze swoim lekarzem prowadzącym i zadawać pytania dotyczące zdrowia, postępów w leczeniu, wyników i skierowań na badania.

Poradę telefoniczną pacjenci umawiają tak jak normalną wizytę. Poprzez zalogowanie się do portalu Medicover OnLine lub kontakt z infolinią, mogą wybrać termin wizyty. Lekarz oddzwania o wskazanej godzinie na podany numer telefonu.

Firma Medicover jest liderem na rynku prywatnej opieki medycznej w Europie Środkowo-Wschodniej. Została założona w 1994 roku i dziś obecna jest w dwunastu krajach. Z usług medycznych Medicover korzystają zarówno firmy, jak i klienci indywidualni. W tej chwili firma opiekuje się ponad 400 tysiącami klientów w Polsce i zapewnia kompleksową opiekę zdrowotną – od profilaktyki, opieki podstawowej aż po leczenie szpitalne.

Od 2010 roku na warszawskim Wilanowie działa Szpital Medicover. Grupa Medicover posiada także w Polsce 30 szerokoprofilowych centrów w największych miastach Polski: w Białymstoku, Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Gliwicach, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Współpracuje z ponad tysiącem placówek medycznych w całej Polsce.

Przeczytaj teraz

Centrum Medyczne Char-Med: usługi za połowę ceny

Autor:
Dodano: 6.04.2013

Centrum Medyczne Char-Med z Warszawy wprowadziło w kwietniu 2013 roku promocję na swoje usługi. Konsultacje oraz zabiegi oferowane są w cenach o połowę niższych niż normalnie obowiązujące.

Promocja  dotyczy wszystkich usług placówki. Char-Med oferuje konsultacje specjalistyczne lekarza internisty, pediatry, ginekologa-położnika, ginekologa-endokrynologa, neurologa, radiologa, kardiologa, dermatologa. W placówce przyjmuje także psychiatra-seksuolog, dietetyk oraz specjalista medycyny estetycznej, który wykonuje zabiegi w tym zakresie. W ramach diagnostyki można tutaj wykonać analityczne badania laboratoryjne, badania USG i kardiologiczne (EKG, Holter itd.).

Usługi placówki są komercyjne. Od września 2012 roku Char-Med oferuje podstawową opiekę zdrowotną finansowaną przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Współpracuje też z firmami ubezpieczeniowymi.

Centrum Medyczne Char-Med zlokalizowane jest w Warszawie przy ulicy Puławskiej 120/124. Placówkę prowadzi spółka Char-Med sp. z o.o, zarejestrowana w lutym 2012 roku. Jej udziałowcami są Bogumiła Dąbrowska i Anna Olejnik Płaszczykowska. Kierownikiem medycznym jest lekarz psychiatra Christian Imieliński.
 

Przeczytaj teraz

Newsletter portalu MedycynaPrywatna.pl – 2015-06-15

Autor:
Dodano: 11.06.2015
Przeczytaj teraz

Katowice: Szpital EMC organizatorem konferencji

Autor:
Dodano: 14.11.2017


Szpital Geriatryczny im. Jana Pawła II w Katowicach we współpracy z Fundacją „Pamięć i Pomoc” im. Edmunda Gryglewicza, Medycznym Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Kolegium Lekarzy Specjalistów Geriatrii w Polsce zapraszają na konferencję naukową IV Barbórkowe Spotkania Geriatryczne.

Tematem konferencji będzie eliminacja błędów popełnianych  w procesie diagnostyczno-leczniczym u pacjentów powyżej 85 roku życia. Wśród prelegentów znajdą się wybitni eksperci ze świata nauki i medycyny.

Konferencja odbędzie się 9 grudnia 2017 roku w Katowicach. Będzie podzielona na trzy sesje. W pierwszej będzie mowa o leczeniu psychogeriatrycznym, o terapii otępienia i zaburzeń snu. Druga część będzie poświęcona wskazaniu różnic między astmą a  POChP oraz wpływie osteoporozy i osteopenii i cukrzycy na postępowanie terapeutyczne. W sesji trzeciej będzie mowa między innymi o częstych nieprawidłowościach w leczeniu urologicznym oraz o zasadach stosowaniu antybiotyków u pacjentów w zaawansowanej starości.

Konferencja adresowana jest do lekarzy geriatrów, internistów, lekarzy rodzinnych, pielęgniarek, rehabilitantów i dyrektorów szpitali. Poprzednie edycje skupiały zainteresowanie blisko 150 specjalistów z całego kraju. W tym roku udział potwierdzili specjaliści, między innymi prof. dr hab. n. med. Piotr Chłosta, prezes Polskiego Towarzystwa Urologicznego oraz dr n.med. Jarosław Derejczyk, konsultant wojewódzki w dziedzinie geriatrii.

Formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie: http://fundacjapip.pl oraz www.emc-sa.pl

Przeczytaj teraz

Wydłużenie okresu przygotowania pilotażowego programu kardiologicznego

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 24.02.2023

Zgodnie z projektem rozporządzenia ministra zdrowia wydłużony został do 31 marca 2023 roku etap organizacji programu pilotażowego dotyczącego opieki nad pacjentami w ramach sieci kardiologicznej.

Ma to na celu zawarcie umów z podmiotami, które będą realizatorami pilotażu. Z uwagi na konieczność zawarcia porozumień pomiędzy ośrodkami w sieci kardiologicznej umowy te  nie zostały jeszcze podpisane.

Wydłużenie czasu trwania etapu organizacji pilotażu umożliwi także zawarcie umów z większą liczbą podmiotów leczniczych, dotyczy to województw dolnośląskiego, łódzkiego, małopolskiego, pomorskiego, śląskiego i wielkopolskiego.

Projekt rozporządzenia ministra zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie programu pilotażowego opieki nad świadczeniobiorcą w ramach sieci kardiologicznej został opublikowany na stronie Rządowego Centrum Legislacji 24 lutego 2023.

Link do projektu>>>

Rozporządzenie zostało skierowane do publikacji.

Przeczytaj teraz