Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Wydarzenia

Centrum Zdrowia Tuchów w Uniwersyteckiej Sieci Szpitali Szkolących

Centrum Zdrowia Tuchów przystąpiło do Uniwersyteckiej Sieci Szpitali Szkolących. Centrum zyskuje preferencje przy studiach i uzupełnianiu wykształcenia, możliwość przygotowania specjalnych szkoleń pod potrzeby szpitala oraz  prezentowania oferty spółki podczas Dni Kariery Collegium Medicum  Uniwersytetu Jagiellońskiego. 

Więcej »

EMC: nowe metody leczenia endometriozy w Piasecznie

Szpital św. Anny w Piasecznie, należący do Grupy EMC, wprowadził nowoczesne metody leczenia i diagnozowania endometriozy. Endometrioza to schorzenie, które dotyczy około miliona kobiet w Polsce. 

Więcej »

Warszawa: CM Gamma wprowadza konsultacje w formie konsylium

Centrum Medyczne Gamma z Warszawy przywróciło dawną firmę konsylium lekarskiego, czyli konsultacje w formie narady ekspertów z różnych dziedzin medycyny w celu zapewniania optymalnego sposobu działania. 

Więcej »

Wrocław: zabieg wszczepienia soczewki PanOptix Toric w CM Spektrum

Ośrodek Okulistyki Klinicznej Spektrum z Wrocławia, jako pierwszy w Polsce, dokonał zabiegu operacyjnego wszczepienia soczewki PanOptix Toric. Zabieg jest przeznaczony dla osób z astygmatyzmem.

Więcej »

Enel-Med: wyróżnienie w rankingu Najlepsi Pracodawcy 2017

Centrum Medyczne Enel-Med otrzymało wyróżnienie w rankingu 25 najlepszych pracodawców według Gazety Finansowej. Enel-Med został doceniony między innymi za stabilność zatrudnienia i popartą dynamicznym rozwojem i dobrymi wynikami firmy, możliwość rozwoju zawodowego. 

Więcej »

Kardiolodzy z AHP zaprezentowali przełomowe wyniki badań

Na Europejskim kongresie EuroPCR, który odbył się w Paryżu, zaprezentowane zostały wyniki dwóch ważnych badań klinicznych, które przeprowadzone zostały przez dra hab. Piotra Buszmana oraz dra hab. Krzysztofa Milewskiego, kardiologów i naukowców z Centrum Badawczo-Rozwojowego American Heart of Poland.

Więcej »

Lux Med jednym z założycieli polskiej organizacji krajowej HL7

Lux Med jako pierwszy w Polsce wdrożył na szeroką skalę dokumentację medyczną w postaci elektronicznej w standardzie HL7 CDA i podpisywaną cyfrowo. Lux Med znalazł się wśród założycieli Polskiego Stowarzyszenia HL7, organizacji afiliowanej przez HL7 International, która będzie zajmować się promocją i utrzymaniem standardów HL7 w Polsce.

Więcej »

Medicover: logowanie do aplikacji pacjenta przy użyciu odcisku palca

Medicover umożliwił swoim pacjentom zalogowanie się do Aplikacji Mobilnej Medicover za pomocą odcisku palca. Do tego celu potrzebne jest urządzenie wyposażone w skaner odcisków palca.

Więcej »

Śląskie Laboratoria Analityczne: wyróżnienie za jakość

Śląskie Laboratoria Analityczne otrzymały już po raz trzeci Certyfikat i Godło „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia”, przyznawane przez Instytut Zarządzania i Rozwoju Jakości. Certyfikaty promują najlepsze polskie placówki, instytucje i firmy działające w branży medycznej i branżach pokrewnych.

Więcej »

Sprawdź swoje objawy: nowa funkcjonalność na portalu Medicover

Medicover wprowadził na swoim portalu nowoczesne narzędzie, którego celem jest dostarczenie informacji na temat dolegliwości zdrowotnych. Zostało opracowane przez lekarzy na podstawie wiedzy medycznej.

Więcej »

Komentarz

Nie ma możliwości realizowania odpłatnych świadczeń przez podmioty publiczne

Adam Rozwadowski, prezes Centrum Medycznego Enel-Med

Z Konstytucji RP wynika, że nie ma możliwości realizowania odpłatnych świadczeń medycznych przez podmioty publiczne, zarówno samodzielne publiczne zakłady opieki zdrowotnej, jak również przekształcone w jednoosobowe spółki skarbu państwa. 

Więcej »

Eksperyment na żywym organizmie rusza 1 października 2017 roku

Andrzej Mądrala, Wiceprezydent Pracodawców RP

Sejm RP, przy sprzeciwie całej opozycji, zdecydował o przyjęciu nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, która wprowadza tzw. sieć szpitali w Polsce. To kolejny przykład przyjmowania ustaw bez głębszej refleksji nad jej skutkami . 

Więcej »

Zmiany, ale czy na pewno na lepsze?

Anna Rulkiewicz, prezes Lux Med, prezes Pracodawców Medycyny Prywatnej

 

Rok 2016 przyniósł zapowiedzi istotnych zmian na rynku opieki medycznej, takich jak utworzenie sieci szpitali, przeniesienie finansowania z NFZ do budżetu państwa czy zwiększenie środków  przeznaczanych na zdrowie. Choć część wspomnianych inicjatyw jest jak najbardziej zasadna, to wiele z nich wciąż słusznie niepokoi pacjentów i wprawia w konsternację uczestników rynku.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »