Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Katowice: Szpital EMC organizatorem konferencji

2017-11-14

Szpital Geriatryczny im. Jana Pawła II w Katowicach we współpracy z Fundacją "Pamięć i Pomoc" im. Edmunda Gryglewicza, Medycznym Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Kolegium Lekarzy Specjalistów Geriatrii w Polsce zapraszają na konferencję naukową IV Barbórkowe Spotkania Geriatryczne.

Tematem konferencji będzie eliminacja błędów popełnianych  w procesie diagnostyczno-leczniczym u pacjentów powyżej 85 roku życia. Wśród prelegentów znajdą się wybitni eksperci ze świata nauki i medycyny.

Konferencja odbędzie się 9 grudnia 2017 roku w Katowicach. Będzie podzielona na trzy sesje. W pierwszej będzie mowa o leczeniu psychogeriatrycznym, o terapii otępienia i zaburzeń snu. Druga część będzie poświęcona wskazaniu różnic między astmą a  POChP oraz wpływie osteoporozy i osteopenii i cukrzycy na postępowanie terapeutyczne. W sesji trzeciej będzie mowa między innymi o częstych nieprawidłowościach w leczeniu urologicznym oraz o zasadach stosowaniu antybiotyków u pacjentów w zaawansowanej starości.

Konferencja adresowana jest do lekarzy geriatrów, internistów, lekarzy rodzinnych, pielęgniarek, rehabilitantów i dyrektorów szpitali. Poprzednie edycje skupiały zainteresowanie blisko 150 specjalistów z całego kraju. W tym roku udział potwierdzili specjaliści, między innymi prof. dr hab. n. med. Piotr Chłosta, prezes Polskiego Towarzystwa Urologicznego oraz dr n.med. Jarosław Derejczyk, konsultant wojewódzki w dziedzinie geriatrii.

Formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie: http://fundacjapip.pl oraz www.emc-sa.pl

Komentarz

Forum Ochrony Zdrowia w Krynicy dobrym miejscem do dialogu

Anna Rulkiewicz, prezes Pracodawców Medycyny Prywatnej

Forum Ochrony Zdrowia, będące częścią Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju, to od lat ważne miejsce dyskusji o polskim systemie ochrony zdrowia i jego przyszłości. Potwierdziła to tegoroczna sesja inauguracyjna, która stała się okazją do podsumowania efektów FOZ na przestrzeni lat. 

Więcej »

Forum Medycyny Laboratoryjnej: raport NIK zgodny z postulatami

Działające przy stowarzyszeniu Pracodawców RP Forum Medycyny Laboratoryjnej, zrzeszające największe polskie medyczne laboratoria diagnostyczne, z zadowoleniem przyjęło raport Najwyższej Izby Kontroli. Wiele zawartych w nim postulatów jest zgodne ze stanowiskiem i poglądami głoszonymi przez Forum, w szczególności dotyczącymi nadzoru nad jakością badań oraz trudności kadrowych.

Więcej »

Tomasz Wachnicki: ważne są standardy opieki długoterminowej

Moje zaangażowanie w prace związku postrzegam jako szansę na zwrócenie uwagi na wielkie znaczenie, jakim jest dobrze zorganizowana długoterminowa opieka nad pacjentami, w szczególności domowa – mówi Tomasz Wachnicki, nowy członek zarządu Pracodawców Medycyny Prywatnej, członek zarządu Air Liquid Polska. 

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »