Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Katowice: Szpital EMC organizatorem konferencji

2017-11-14

Szpital Geriatryczny im. Jana Pawła II w Katowicach we współpracy z Fundacją "Pamięć i Pomoc" im. Edmunda Gryglewicza, Medycznym Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Kolegium Lekarzy Specjalistów Geriatrii w Polsce zapraszają na konferencję naukową IV Barbórkowe Spotkania Geriatryczne.

Tematem konferencji będzie eliminacja błędów popełnianych  w procesie diagnostyczno-leczniczym u pacjentów powyżej 85 roku życia. Wśród prelegentów znajdą się wybitni eksperci ze świata nauki i medycyny.

Konferencja odbędzie się 9 grudnia 2017 roku w Katowicach. Będzie podzielona na trzy sesje. W pierwszej będzie mowa o leczeniu psychogeriatrycznym, o terapii otępienia i zaburzeń snu. Druga część będzie poświęcona wskazaniu różnic między astmą a  POChP oraz wpływie osteoporozy i osteopenii i cukrzycy na postępowanie terapeutyczne. W sesji trzeciej będzie mowa między innymi o częstych nieprawidłowościach w leczeniu urologicznym oraz o zasadach stosowaniu antybiotyków u pacjentów w zaawansowanej starości.

Konferencja adresowana jest do lekarzy geriatrów, internistów, lekarzy rodzinnych, pielęgniarek, rehabilitantów i dyrektorów szpitali. Poprzednie edycje skupiały zainteresowanie blisko 150 specjalistów z całego kraju. W tym roku udział potwierdzili specjaliści, między innymi prof. dr hab. n. med. Piotr Chłosta, prezes Polskiego Towarzystwa Urologicznego oraz dr n.med. Jarosław Derejczyk, konsultant wojewódzki w dziedzinie geriatrii.

Formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie: http://fundacjapip.pl oraz www.emc-sa.pl

Komentarz

Koszty opieki zdrowotnej będą rosły

Artur Białkowski, Wiceprezes Zarządu Medicover Polska

Dostęp do świadczeń szpitalnych i skrócenie kolejek – to tematy, które zdominowały  debatę publiczną w sektorze ochrony zdrowia w 2017 roku. Największą zmianę w tym zakresie przyniosła z pewnością tzw. ustawa o sieci szpitali. Jednak na realne efekty wprowadzenia przepisów będziemy musieli zaczekać. 

Więcej »

Wydatki na zdrowie to najlepsza inwestycja

Adam Rozwadowski, prezes zarządu Centrum Medycznego Enel-Med

Ostatnio stało się modne hasło, że wydatki na opiekę medyczną to jest najlepiej zrealizowana inwestycja. W skali mikro widać to od dawna w firmach, gdzie świadomi menadżerowie zapewniają pracownikom dodatkową opiekę medyczną w postaci systemu abonamentowego lub dodatkowych ubezpieczeń. 

Więcej »

Zmianie musi uleć perspektywa, z której patrzymy na służbę zdrowia

Szymon Jankowski, dyrektor kliniki Medi Raj z Gorzowa Wielkopolskiego

Protestujący lekarze twierdzą, że jeśli dołożymy środków do systemu ochrony zdrowia to poprawi się od razu sytuacja i pacjentów, i lekarzy. Nic bardziej mylnego. W obecnym modelu ochrony zdrowia możemy łożyć nawet 30 procent PKB na służbę zdrowia a i tak dla pacjenta nic się nie zmieni.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »