BŁĄD 404

Upss! Nie znaleziono takiej strony.

Inne artykuły

Śląskie Laboratoria Analityczne: nowy punkt pobrań w Kielcach

Autor:
Dodano: 1.07.2016


Śląskie Laboratoria Analityczne 1 lipca 2016 roku otworzyły nowy punkt pobrań, który działa w Kielcach, przy ulicy Górnej 19a, w budynku, w którym mieści się Przychodnia dla Rodziny Galus.

W nowej placówce dostępna jest cała oferta badań laboratoryjnych oferowanych przez ŚLA, w tym także pakiety badań dostosowane do oczekiwań i potrzeb klientów. Wybrane pakiety można także nabyć w postaci bonów podarunkowych.

W czerwcu 2016 sieć otworzyła także nowe punkty pobrań w Chorzowie, Wieluniu i w Tarnowskich Górach.

Śląskie Laboratoria Analityczne prowadzą 29 punktów pobrań, które zlokalizowane są w Bielsku-Białej, Bytomiu (2 placówki), Będzinie, Chorzowie, Częstochowie (2 placówki), Dąbrowie Górniczej, Gliwicach, Kędzierzynie Koźlu (2 placówki), Kielcach, Knurowie, Mysłowicach (2 placówki), Nysie, Olkuszu, Opolu, Piekarach Śląskich, Siemianowicach Śląskich, Świętochłowicach, Tarnowskich Górach (2 placówki), Wieluniu, Zabrzu (2 placówki) i Żywcu.

Śląskie Laboratoria Analityczne działają na rynku od 1991 roku. Prowadzą także w Katowicach laboratorium medyczne przy ulicy Żelaznej oraz laboratorium mikrobiologiczne przy ulicy Fredry. W 2013 roku ŚLA otworzyło Weterynaryjne Laboratorium Diagnostyczne.

Przeczytaj teraz

,,Papierowa” zmiana liczby łóżek w szpitalach

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 6.03.2019

Dr n.med. Robert Gajda

Grupa Gajda Med, operator szpitala w Pułtusku

Sprawa likwidacji łóżek szpitalnych w związku z nowymi normami zatrudnienia pielęgniarek budzi wiele emocji, jednak tak naprawdę w placówkach nic się nie zmieniło. Zmiana liczby łóżek nastąpiła tylko „na papierze”.

Do czasu wprowadzenia nowych przepisów trzeba było zatrudnić określona liczbę  pielęgniarek, które zabezpieczą łóżka pacjentów, bez wskazywania liczby tych pielęgniarek. Reforma ,,wymusiła” konkretne wskaźniki zatrudnienia, na przykład mówią one o liczbie 0,6 pielęgniarki na łóżko, czyli na 10 łóżek na oddziale musi przypadać 6 pielęgniarek.

Jednak pomimo wprowadzenia nowych norm Narodowy Fundusz Zdrowia nie zabezpieczył środków finansowych na zatrudnienie nowych pielęgniarek ani też pielęgniarek nie przybyło w Polsce z dnia na dzień.

Zresztą tak naprawdę nie było takiej potrzeby, żeby zmieniać cokolwiek, ponieważ poza nielicznymi szpitalami w Polsce wskaźnik obłożenia łóżek utrzymuje się na poziomie około 50 procent, a na niektórych oddziałach nawet 20 procent.

Tak to wygląda w całej Polsce. I jeśli widzimy łóżka na korytarzach z pacjentami to wcale nie oznacza to, że obłożenie w skali roku (a o takim mówimy w reformie) nie jest na poziomie 50 procent.

Jeśli wiec ,,na papierze” zmniejszymy liczbę łóżek na przykład ze 100 do 70, to wskaźnik obłożenia wzrośnie, a norma zatrudnienia pielęgniarek zostanie wykonana. Co z likwidowanymi łóżkami? NIC. Jak były tak są w tych samych miejscach tyle, że teraz nazywają się ,,dostawkami” i nie wchodzą w statystykę. Pacjenci leżą na nich tak samo jak przed reformą. Nie jest to pułtuski wymysł tylko manewr ogólnopolski. Nie zmienia to kontraktu , sposobu jego wykonania, zatrudnienia – nie zmienia to NICZEGO. A reforma się dokonała. Nie ma się zatem o co martwić. Dobrze by było aby na przyszłość każda reforma była przemyślana i realna do wykonania jak i istotnie potrzebna.

Czytaj także: Rekordowy rok w szpitalu Gajda-Med>>>

Przeczytaj teraz

GNS: Polacy boją się prywatyzacji szpitali

Autor:
Dodano: 8.01.2014

Raport „Dlaczego Polacy boją się prywatyzacji“ wskazuje, że Polacy niechętnie patrzą na prywatyzację szpitali. Aż 65 procent respondentów pytanych, czy prywatyzacja jest zmianą korzystną dla pacjenta udzieliło odpowiedzi: „Zdecydowanie nie” i „Raczej nie”. 20 procent badanych stwierdziło, że prywatyzacja szpitala jest zjawiskiem korzystnym.

Natomiast 15 procent ankietowanych otwarcie zadeklarowało, że nie potrafi udzielić odpowiedzi na to pytanie. Tak wynika z raportu zrealizowanego przez PBS na zlecenie Grupy Nowy Szpital.

Wyniki przedstawione w raporcie wskazują też na największe obawy pacjentów. Na pytanie o zmiany, które ich zdaniem mogą zajść po przeprowadzeniu prywatyzacji szpitala, większość (62 procent) badanych uznało, że „skutkiem ubocznym” prywatyzacji będzie podniesienie kosztów leczenia. Nieco mniej (38 procent) badanych obawia się trudniejszego dostępu do leczenia, 28 procent spodziewa się mniejszej liczby miejsc w szpitalu, zaś 23 procent – zamykania oddziałów.

Większość Polaków nie chce też, aby szpital publiczny w ich okolicy został sprywatyzowany. Aż 75 procent badanych na pytanie „Czy chciałby Pan/Pani, żeby Pana/Pani najbliższy szpital publiczny został sprywatyzowany? odpowiedziało: „Zdecydowanie nie” lub „Raczej nie”. Jednocześnie tylko 16 procent badanych pozytywnie oceniałoby pomysł  sprywatyzowania pobliskiego szpitala.

– Po 22 latach mamy za sobą mnóstwo doświadczeń, na podstawie których można budować dobrą politykę zdrowotną. Dobrym pomysłem było wprowadzenie instytucji lekarza rodzinnego. Lepiej radzą sobie prywatne przychodnie niż ich publiczni poprzednicy. Rzadziej zadłużają się szpitale przekształcone w spółki niż samodzielne publiczne ZOZ-y. Lepiej radzą sobie sprywatyzowane szpitale od publicznych spółek. Trzeba odsunąć gry polityczne od tematu ochrony zdrowia i nieustannie edukować ludzi – mówi Adam Roślewski, współwłaściciel i szef Rady Nadzorczej Grupy Nowy Szpital, największej w Polsce sieci szpitali.

Raport dotyczący prywatyzacji szpitali opracowano w oparciu o badania opinii społecznej przeprowadzone w grudniu 2013 roku przez PBS na ogólnopolskiej, reprezentatywnej, losowej próbie 1090 dorosłych mieszkańców Polski. Raport „Dlaczego Polacy boją się prywatyzacji“ dostępny jest na stronie www.nowyszpital.pl.


 

Przeczytaj teraz

Kolejna przychodnia w sieci CMP

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 3.11.2021

2 listopada 2021 roku do sieci Centrum Medycznego CMP dołączył Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej – Dr Brankowska – prywatna przychodnia zlokalizowana na warszawskim Mokotowie. W wyniku akwizycji w skład Grupy wchodzi już 18 oddziałów, działających na terenie Warszawy i okolic. 

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Dr Brankowska mieści się przy ulicy Gagarina 15.   

Placówka zatrudnia specjalistów z obszaru ginekologii, endokrynologii i położnictwa, a także kardiologii, gastrologii, andrologii, diabetologii i interny. Przychodnia specjalizuje się również w zakresie diagnostyki USG oraz analiz medycznych.   

Lecznica będzie działała pod własnym brandem – NZOZ Dr Brankowska. Dotychczasowe zasady działania przychodni oraz jej profil nie ulegną zmianie.  

Czytaj także: Marka Lux Med najsilniejsza medialnie >>>

Centrum Medyczne CMP powstało w 2002 roku z połączenia kilku prywatnych gabinetów lekarskich należących do rodziny Walickich oraz spokrewnionych i zaprzyjaźnionych z nimi osób. Aktualnie w skład grupy wchodzi 17 placówek, a przychodnia przy Gagarina będzie 18-tą placówką w portfolio Grupy. 

Przejęcie kolejnej placówki wpisuje się w przyjętą strategię systematycznego rozwoju Centrum Medycznego CMP. 

– Włączenie NZOZ Dr Brankowska do rodziny CMP jest kolejnym krokiem w naszym rozwoju, związanym z pozyskiwaniem nowych placówek, co zostało zintensyfikowane w maju 2021 przejęciem trzech przychodni w warszawskim Ursusie. Stale poszukujemy nowych lokalizacji i prowadzimy rozmowy na terenie całego kraju. Pracujemy też nad podwyższaniem jakości świadczonych przez nas usług oraz poszerzaniem oferty – komentuje Paweł Walicki prezes zarządu Centrum Medycznego CMP. 

Rozwojowi sieci towarzyszy ulepszanie pakietu świadczeń, podwyższanie kompetencji pracowników oraz wprowadzanie nowych specjalizacji. 

Placówki CMP działają na terenie Warszawy oraz podwarszawskich miejscowości – Piaseczna, Łomianek i Józefosławia. Sieć współpracuje z około 400 podwykonawcami na terenie całej Polski i około 700 specjalistami.  

Od 2019 roku firma prowadzi badania kliniczne, między innymi w zakresie leczenia grypy czy chorób z obszaru pulmonologii, kardiologii i ginekologii, a obecnie również leków na Covid-19. 

Czytaj także: Orpea Polska działa już 20 lat>>>

Przeczytaj teraz

Łazarski: rekrutacja na piątą edycję studiów MBA w ochronie zdrowia

Autor:
Dodano: 6.06.2014

Zapotrzebowanie rynku na dobrych menadżerów wyspecjalizowanych w ochronie zdrowia stało się inspiracją do stworzenia przez Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego sektorowego programu MBA, ukierunkowanego właśnie na zarządzanie placówkami medycznymi.

Rozpoczyna się rekrutacja na piątą edycję studiów, który z roku na rok cieszy się rosnącą popularnością. Nabór na rok akademicki 2014/2015 potrwa do końca września 2014 roku.

Studia MBA w ochronie zdrowia powstały w odpowiedzi na zapotrzebowanie na kompleksowy, wszechstronny program, w pełni dedykowany kadrze zarządzającej placówkami medycznymi, a także administracji nadzorującej zakłady opieki zdrowotnej. Modułowa formuła  pozwala słuchaczom na wybór trzech spośród pięciu specjalistycznych obszarów, najbardziej przydatnych z punktu widzenia specyfiki ich pracy zawodowej. Dzięki temu powstaje innowacyjny program „szyty na miarę” dostosowany do indywidualnych potrzeb słuchaczy. Do wyboru są następujące bloki tematyczne: zagadnienia prawne związane z ochroną zdrowia, zarządzanie finansami, metody i techniki menadżerskie, zarządzanie z poziomu samorządowego czy restrukturyzacja podmiotów leczniczych.

– Metody i narzędzia zarządzania placówkami opieki zdrowotnej, a także przepisy regulujące ich funkcjonowanie dynamicznie ewoluują, przez co kadra zarządzająca zmuszona jest stale uaktualniać swoją wiedzę w tym zakresie. Wyspecjalizowane studia MBA wnoszą również nową jakość w rozwój zawodowy menedżerów. Mimo, że pewne uniwersalne zasady zarządzania są wspólne dla wielu branż, ochrona zdrowia jest na tyle wymagającym i specyficznym obszarem, że wymaga dedykowanego, przekrojowego kierunku studiów opartego o najbardziej aktualne zagadnienia – mówi dr Małgorzata Gałązka – Sobotka, dyrektor programu.

Program studiów skupia się na narzędziach pozwalających optymalizować działania podejmowane przez podmioty świadczące usługi opieki medycznej, szczególnie w obliczu nowych wyzwań, przed którymi stoi ten sektor. Przewiduje między innymi naukę planowania strategicznego, zarządzania stopą zwrotu z kapitału ludzkiego, racjonalizacji w zarządzaniu infrastrukturą oraz tworzenie planów marketingowych.

Wśród kadry wykładowców znajdują się wybitni akademicy, praktycy, doświadczeni eksperci i specjaliści z obszaru ochrony zdrowia.

Przy zapisie do 30 czerwca 2014 roku można uzyskać 10 procent zniżki. Natomiast członkowie Pracodawców Medycyny Prywatnej uzyskują 20 procent zniżki w opłatach.

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji oraz pełny program studiów znaleźć można na stronie:
http://ckp.lazarski.pl

Przeczytaj teraz

Nowe poradnie w CM Wisan

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 25.09.2019

Centrum Medyczne Wisan, z miejscowości Skopanie (powiat tarnobrzeski, województwo podkarpackie) otworzyło  nowe poradnie – dermatologiczną i urologiczną. Poradnie oferują konsultacje komercyjne.

Koszt konsultacji dermatologa to 75 zł, a urologa – 120 zł.

Centrum Medyczne Wisan oferuje ambulatoryjną opiekę zdrowotną, między innymi świadczenia w zakresie medycyny pracy. Działają tutaj także poradnie: kardiologiczna i kardiochirurgiczna, chirurgii ogólnej, urazowo-ortopedyczna, ginekologiczno-położnicza i neurologiczna.

W placówce można wykonać badania EKG, USG oraz spirometryczne.

Centrum oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane przez NFZ. Kontrakt z Funduszem dotyczy ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w zakresie kardiologii i neurologii oraz świadczeń pielęgnacyjnych i opiekuńczych (pielęgniarska opieka długoterminowa domowa).

Placówka działa przy ulicy Włókniarzy, przy Fabryce Firanek Wisan.

Czytaj także: Wielospecjalistyczne Centrum Medicover Stomatologia we Wrocławiu w nowej odsłonie>>>

Przeczytaj teraz