Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Konferencja IT w Służbie Zdrowia GigaCon

2017-09-13

25 września 2017 roku w Warszawie odbędzie się konferencja z cyklu IT w Służbie Zdrowia GigaCon. Jej celem jest przedstawienie najnowszych rozwiązań w zakresie informatyzacji zakładów opieki zdrowotnej.

Wprowadzenie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej to jedno z wyzwań, z którym szpitalne działy IT muszą uporać się do roku 2018. Mając to na uwadze, podczas konferencji wiodące firmy IT zaprezentują swoje rozwiązania, które pomogą usprawnić pracę placówki, zarządzanie personelem, obniżyć koszty czy wdrożyć EDM.

Oprócz tego wykłady merytoryczne przedstawią eksperci, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach związanych z informatyzacją sektora ochrony zdrowia.

Produktowy model rozwoju systemów w firmie medycznej przedstawi Jarosław Wójciński z Lux Med. Na temat doświadczeń amerykańskiej firmy sieciowej Netgear z Kalifornii z ostatnich lat informatyzacji szpitali w Polsce będzie mówił  Maciej Kaczmarek.

Bezprzewodowe rozwiązania sieciowe zaspokajające aktualne potrzeby placówek ochrony zdrowia omówi Marcin Laskowski z Extreme Networks, a nowe technologie i bezpieczeństwo danych w placówkach medycznych – Wioletta Jaroń- Gwizdała z Kaos.

Inwentaryzacja i zarządzanie aparaturą medyczną będą tematem case study wdrożenia w Szpitalu Wolskim w Warszawie. Temat przedstawi przedstawiciel tej placówki - Krzysztof Szmigielski.

Natomiast weryfikacja oprogramowania medycznego pod kątem poprawności wykorzystania standardów interoperacyjności oraz profili integracji będzie tematem wystąpienia Sebastiana Bojanowskiego z Polskiego Stowarzyszenia HL7.

Konferencja przeznaczona jest dla przedstawicieli sektora ochrony zdrowia: wyższej i średniej kadry zarządzającej, specjalistów ds. rozwoju IT, specjalistów ds. innowacyjności a także  informatyków.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Rejestracja na stronie http://gigacon.org

Komentarz

Forum Ochrony Zdrowia w Krynicy dobrym miejscem do dialogu

Anna Rulkiewicz, prezes Pracodawców Medycyny Prywatnej

Forum Ochrony Zdrowia, będące częścią Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju, to od lat ważne miejsce dyskusji o polskim systemie ochrony zdrowia i jego przyszłości. Potwierdziła to tegoroczna sesja inauguracyjna, która stała się okazją do podsumowania efektów FOZ na przestrzeni lat. 

Więcej »

Forum Medycyny Laboratoryjnej: raport NIK zgodny z postulatami

Działające przy stowarzyszeniu Pracodawców RP Forum Medycyny Laboratoryjnej, zrzeszające największe polskie medyczne laboratoria diagnostyczne, z zadowoleniem przyjęło raport Najwyższej Izby Kontroli. Wiele zawartych w nim postulatów jest zgodne ze stanowiskiem i poglądami głoszonymi przez Forum, w szczególności dotyczącymi nadzoru nad jakością badań oraz trudności kadrowych.

Więcej »

Tomasz Wachnicki: ważne są standardy opieki długoterminowej

Moje zaangażowanie w prace związku postrzegam jako szansę na zwrócenie uwagi na wielkie znaczenie, jakim jest dobrze zorganizowana długoterminowa opieka nad pacjentami, w szczególności domowa – mówi Tomasz Wachnicki, nowy członek zarządu Pracodawców Medycyny Prywatnej, członek zarządu Air Liquid Polska. 

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »