BŁĄD 404

Upss! Nie znaleziono takiej strony.

Inne artykuły

Tarnów: CenterMed wprowadza dyżury infekcyjne

Autor:
Dodano: 25.09.2017


CenterMed wprowadza od 1 października 2017 roku w swojej placówce w Tarnowie dyżury infekcyjne. Podczas dyżurów oferowane będą konsultacje komercyjne, ich cena wyniesie 80 zł.

Podczas dyżurów pacjentów będą przyjmować lekarze rodzinni i pediatrzy. Dyżury będą trwały od poniedziałku do piątku w godzinach od 20.00 do 22.00 oraz w soboty i niedziele od 10.00 do 14.00.

Dyżury planowane są do końca marca 2018 roku. Prowadzone będą w CenterMed Szkotnik przy ulicy Szkotnik 19 w Tarnowie. 

Placówka ta zajmuje nowoczesny budynek, który został wybudowany w 2014 roku, w centrum miasta. Działa tutaj największe w Tarnowie Centrum Pediatrii, a także Centrum Medycyny Podróży, poradnia podstawowej opieki zdrowotnej, stomatologia oraz punkt pobrań. W placówce przyjmują ortopedzi oraz chirurdzy, działa USG, wkrótce uruchomione zostaną pracownia RTG oraz poradnia densytometryczna.

Usługi medyczne świadczone są w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz komercyjnie. Na parterze placówki znajduje się również pracownia Audiofon, oferująca badania słuchu.

Grupa CenterMed to polska sieć prywatnych przedsiębiorstw medycznych, które oferują szeroką opiekę medyczną: od badań diagnostycznych, poprzez medycynę pracy, konsultacje u lekarzy pierwszego kontaktu oraz lekarzy specjalistów, zabiegi ambulatoryjne, fizjoterapię, badania profilaktyczne i usługi stomatologiczne, aż po opiekę szpitalną.

CenterMed prowadzi też działalność w zakresie profilaktyki, wczesnego wykrywania chorób i badań klinicznych. Wspiera różnorodne inicjatywy, dotyczące między innymi edukacji zdrowotnej.

Pierwsza przychodnia CenterMed powstała w 1997 roku w Tarnowie, obecnie grupa liczy 19 placówek medycznych oraz szpital.

Przeczytaj teraz

Newsletter portalu MedycynaPrywatna.pl – 2017-03-06

Autor:
Dodano: 2.03.2017
Przeczytaj teraz

Diagnostyka: pobieranie krwi w domu pacjenta

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 31.03.2018

Sieć laboratoriów Diagnostyka wprowadziła od 1 kwietnia 2018 roku usługę pobierania krwi w domu pacjenta. Jest ona możliwe dzięki współpracy z platformą upacjenta.pl. Realizowana jest na terenie Krakowa.

Usługa umożliwia wykonanie dowolnego zestawu badań, za które można zapłacić online.

Diagnostyka prowadzi w Krakowie 21 placówek, laboratoriów i punktów pobrań. W całej Polsce posiada ponad 600 placówek i jest największą siecią laboratoriów medycznych w naszym kraju. Oferuje największy wybór badań laboratoryjnych (2500 rodzajów testów) dostępnych również bez skierowania od lekarza.

W ostatnim czasie Diagnostyka zainwestowała między innymi w badania genetyczne. Do Grupy dołączyły Centra Diagnostyki Genetycznej Genesis z Poznania. Diagnostyka nabyła także od Funduszu Internet Ventures z Grupy MCS większościowy pakiet udziałów w spółce będącej operatorem serwisu ZdrowieGeny.pl

Czytaj więcej: Centra Genetyki Medycznej Genesis w Grupie Diagnostyka>>>

Przeczytaj teraz

Alert konsultacyjny

Autor:
Dodano: 12.03.2017

Ministerstwo Zdrowia skierowało do konsultacji społecznych sześć projektów rozporządzeń, które dotyczą wpisu do rejestru podmiotów, uzyskiwania tytułu specjalisty, dyspozytorów medycznych oraz świadczeń gwarantowanych.

Pierwszy z projektów dotyczy rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu danych objętych wpisem do rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą oraz szczegółowego trybu postępowania w sprawach dokonywania wpisów, zmian w rejestrze oraz wykreśleń z tego rejestru.

W projekcie rozszerzono informacje o liczbie łóżek i stanowisk w komórce organizacyjnej podmiotu leczniczego. Dodano rubryki dotyczące liczby stanowisk intensywnej terapii, stanowisk intensywnej opieki oparzeń, intensywnej opieki toksykologicznej, intensywnej terapii noworodka, stanowisk opieki ciągłej dla noworodków po sztucznej wentylacji, stanowisk opieki pośredniej dla noworodków niewymagających wsparcia oddechowego, stanowisk nieinwazyjnej wentylacji mechanicznej, oraz zmieniono nazwę ,,łóżka intensywnej opieki medycznej” na ,,stanowiska intensywnej opieki medycznej”.

Termin konsultacji upływa 31 marca 2017 roku.

Link do projektu: http://legislacja.rcl.gov.pl


Drugi projekt dotyczy rozporządzenia w sprawie specjalizacji i uzyskiwania tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia.

Celem projektu jest szczegółowe uregulowanie szkolenia specjalizacyjnego oraz uzyskiwania tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia.

Termin konsultacji upływa 20 marca 2017 roku.

Link do projektu: http://legislacja.rcl.gov.pl


Kolejny projekt rozporządzanie ministra zdrowia dotyczy  doskonalenia zawodowego dyspozytorów medycznych.

Rozporządzenie reguluje zasady doskonalenia zawodowego dyspozytorów medycznych. Zgodnie z założeniami samokształcenie będzie realizowane w następujących formach: seminarium, udział w posiedzeniach szkoleniowych, udział w kongresach, zjazdach, konferencjach lub sympozjach naukowych, udział w warsztatach szkoleniowych i innych formach szkoleń organizowanych przez pracodawców.

Termin konsultacji upływa 20 marca 2017 roku.

Link do projektu: http://legislacja.rcl.gov.pl


Czwarty projekt dotyczy rozporządzenia ministra zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego

Projekt dotyczy takich obszarów leczenia szpitalnego jak protonoterapia, radioterapia, centra urazowe, replantacje, melphalan, podanie immuglobiny anty-RhD pacjentce RhD-ujemnej.

Termin konsultacji upływa 18 marca 2017 roku.

Link do projektu: legislacja.rcl.gov.pl


Kolejny projekt dotyczy rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.

Zdaniem ministra zdrowia proponowane zmiany pozwolą na poprawę jakości udzielanych świadczeń oraz zwiększenie dostępności (lekarz specjalista pediatrii w poradni leczenia osteoporozy).

Projekt przewiduje kategoryzacje stacji dializ, polegającą na podniesieniu finansowania stacji pracujących całodobowo w strukturze publicznych szpitali wielospecjalistycznych i zapewniających chorym dializowanym bezpieczeństwo zdrowotne w stanach zagrożenia życia w stosunku do finansowania placówek wykonujących wyłączenie ambulatoryjne zabiegi hemodializy w godzinach otwarcia.

Termin konsultacji upływa 17 marca 2017 roku.

Link do projektu: http://legislacja.rcl.gov.pl


Ostatni z projektów dotyczy rozporządzenia ministra zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych zasad i trybu przyznawania nagrody rocznej osobom kierującym niektórymi podmiotami prawnymi oraz wzoru wniosku o przyznanie nagrody rocznej

Projekt ma na celu wprowadzenie jasnych i przejrzystych reguł, jakie należy stosować przy przyznawaniu nagrody rocznej uprawnionym.

Termin konsultacji upływa 20 marca 2017 roku.

Link do projektu: www.legislacja.rcl.gov.pl
 


Uwagi do projektów można przesyłać w podanych terminach na adres g.byszewski@pracodawcyrp.pl

 

Przeczytaj teraz

1 uczestnik = 1 drzewo.Wystartowało wyzwanie Healthy Cities

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 5.06.2023

Z początkiem czerwca wystartowało wyzwanie Healthy Cities organizowane przez Grupę LUX MED. Do akcji dołączyli mieszkańcy 66 miast na prawach powiatu i pracownicy ponad 80 firm. Uczestnicy przez cały czerwiec będą wykonać minimum 6 tys. kroków dziennie. W tegorocznej edycji wyzwania na najbardziej aktywne miasta czeka zielony budżet w wysokości 60 tys. złotych, a w zwycięskim mieście odbędą się warsztaty z pierwszej pomocy dla uczniów szkół podstawowych. Natomiast liderskie firmy będą mogły objąć patronatem projekt rewitalizacji torfowisk na terenie Polski. Dodatkowo Grupa LUX MED posadzi 1 drzewo za każdą osobę uczestniczącą w wyzwaniu. Do akcji może dołączyć każdy, pobierając bezpłatną aplikację.

Grupa LUX MED już po raz trzeci zachęca wszystkich do podjęcia aktywności fizycznej, którą można przeliczyć na kroki. Wyzwanie pozwoli nie tylko zadbać o zdrowie i przyszłość planety, ale także zawalczyć o nagrody. Healthy Cities 2023 ma dwie odsłony – firmową, w której do udziału w wyzwaniu zgłosiło się ponad 80 firm z całej Polski oraz miejską – obejmującą mieszkańców 66 miast na prawach powiatu. Celem wyzwania jest przekonanie jak największej liczby osób, że każdy krok jest ważny i kieruje do zdrowszego życia.

– Styl życia wielu z nas często wymaga długich godzin spędzonych w pozycji siedzącej, dlatego tak ważne jest, żebyśmy znaleźli czas na aktywność fizyczną, która pozwoli nam zadbać o swoje zdrowie i osiągnąć równowagę. Inicjując tegoroczną akcję wyzwania Healthy Cities, chciałabym, by wszyscy uczestnicy potraktowali je jako okazję do zadbania o siebie, poprawy kondycji i troski o środowisko. Zachęcam wszystkich do pobrania aplikacji i liczenia kroków – mówi Anna Rulkiewicz, Prezeska Grupy LUX MED.

Chodzenie po… nagrody

Trzy najbardziej aktywne miasta otrzymają środki finansowe – zielony budżet o łącznej kwocie 60 tys. złotych na wsparcie inicjatyw z zakresu ekologii, ochrony środowiska lub zdrowego stylu życia. W mieście, które zajmie pierwsze miejsce na podium, zostaną przeprowadzone warsztaty „Umiem Pomóc”. Ich celem jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie zasad pierwszej pomocy. Natomiast trzy zwycięskie firmy będą uczestniczyć w projekcie rewitalizacji torfowisk na terenie Polski wspólnie z organizacją UNEP/ GRID.

Torfowiska są ekosystemami niezbędnymi do funkcjonowania naszej planety – chociaż zajmują tylko 3% powierzchni Ziemi, magazynują prawie 30% węgla. W tegorocznej edycji nagrody dla firm zostaną przyznane w trzech kategoriach w zależności od wielkości firmy (do 500 pracowników, od 501 do 5000 oraz powyżej 5000 pracowników). Nowością jest także posadzenie jednego drzewa w imieniu każdego uczestnika, który dołączył do wyzwania.

Wszyscy wygrywamy zdrowie

Około 43% dorosłych Polaków nie realizuje minimalnego poziomu aktywności[1]. Już umiarkowany ruch pozwala nie tylko zminimalizować ryzyko wystąpienia chorób cywilizacyjnych, ale także pozytywnie wpływa na koncentrację i zdrowie psychiczne. Miesięczne wyzwanie Healthy Cities ma zachęcić uczestników do podjęcia aktywności fizycznej, która może stać się codziennym nawykiem.

Do ubiegłorocznej edycji akcji dołączyło 9 tys. osób z miast i firm. Przez cały czerwiec spacerując lub biegając ze specjalną aplikacją Healthy Cities łącznie wszyscy zrobili 1,5 mld kroków, co oznacza, że w ciągu miesiąca przeszli 1 mln km, czyli 27 razy okrążyli Ziemię.

3, 2, 1… start!

Aby przystąpić do akcji wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Healthy Cities, wybrać miasto lub firmę, które się wspiera, i przez cały czerwiec zbierać minimum 6 tys. kroków dziennie. Liczba wykonanych kroków jest sumowana i pojawia się na bieżąco w rankingu.
Więcej szczegółów na stronie: https://www.luxmed.pl/o-nas/dzialania-spoleczne/healthy-cities.


[1] Wyniki badania MultiSport Index 2021.

Przeczytaj teraz

Gastromed doceniony za jakość usług i satysfakcję pacjentów

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 9.02.2022

Klinika gastroenterologiczna Gastromed z Lublina, która jest częścią Grupy Scanmed, została doceniona za wysoką jakość przeprowadzanych zabiegów i za satysfakcję pacjentów i nominowana do tytułu Siła Polskiej Medycyny.

„Siła Polskiej Medycyny” to część ogólnopolskiego plebiscytu „Siła Polski”. Jego celem jest promowanie najlepszych w swoich branżach podmiotów. Wśród kandydatur są samorządy, spółki komunalne i szpitale, czyli podmioty, które są najbliżej ludzi, i przyczyniają się do rozwoju Polski. Organizatorem plebiscytu jest Monitor Rynkowy. Ogłoszenie wyników odbędzie się w listopadzie 2022.

– To wyraz docenienia dotychczasowych osiągnięć. Honorujemy tych, których działania powinny zostać dostrzeżone i docenione; które stanowić mogą wzorzec dla całej branży. Zakład Opieki Zdrowotnej Gastromed w pełni zasługuje na wyróżnienie tytułem Siły Polskiej Medycyny z uwagi na sukcesy w zabiegach gastroskopii, kolonoskopii, polipektomii i satysfakcję pacjentów, którzy korzystają ze świadczeń poradni specjalistycznych – czytamy w uzasadnieniu jury.

Czytaj także: Lekarze Scanmed prelegentami na prestiżowych konferencjach>>>

Gastromed to placówka stworzona w 2001 roku przez dr. n. med. Wita Cezarego Danilkiewicza, który do tej pory jest jej dyrektorem operacyjnym i medycznym. W roku 2014 nastąpiła akwizycja kliniki przez Scanmed S.A., w której to grupie znajduje się do dziś. Placówka pozostaje największym w województwie lubelskim usługodawcą z zakresu gastroenterologii i endoskopii przewodu pokarmowego.

Gastromed posiada doświadczenie w kompleksowej opiece nad pacjentami z chorobami układu pokarmowego. Jest wieloletnim liderem regionu w ilości wykonywanych badań endoskopowych.

Oferuje nowoczesną diagnostykę, a także zabiegi w znieczuleniu ogólnym wykonywane na oddziale gastroenterologii jednego dnia z oddziałem łóżkowym.

Z usług placówki korzystają przede wszystkim pacjenci z województwa lubelskiego, ale także ze Śląska, Gdańska czy Warszawy i jej okolic. Placówka posiada największy w województwie kontrakt NFZ na ambulatoryjne badania przewodu pokarmowego w zakresie gastroskopii i kolonoskopii oraz na świadczenia poradni gastroenterologicznej.

– Rozwijamy się dynamicznie w zakresie kompleksowego wspomagania leczenia otyłości poprzez między innymi implantacje balonów żołądkowych, czy nowatorski zabieg endoskopowy ESG metodą OverStitch – mówi dr n. med. Wit Cezary Danilkiewicz. – Mamy doświadczenie w leczeniu żylaków odbytu, dysponując szerokim wachlarzem uzupełniających się wzajemnie metod leczenia.

W skład Gastromedu wchodzą także poradnie specjalistyczne oraz poradnia lekarza rodzinnego. Placówka jest także prężnie działającym ośrodkiem badań klinicznych prowadzącym wiele projektów dotyczących nowatorskich metod leczenia.

W 2021 roku wykonano tutaj prawie 70 tysięcy świadczeń zdrowotnych, a badań w zakresie endoskopii – ponad 11,6 tysiąca.

Przeczytaj teraz