Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Lux Med Liderem Informatyki 2016

2016-09-25

Grupa Lux Med została nagrodzona prestiżowym tytułem Lidera Informatyki w ochronie zdrowia przyznawanym przez magazyn Computerworld. Największa w kraju sieć medyczna została laureatem konkursu już po razu drugi. Wcześniej Computerworld przyznał ten tytuł Lux Med w 2011 roku.

Grupa Lux Med została nagrodzona tytułem Lidera Informatyki 2016 przyznawanym przez magazyn Computerworld za wdrożenie autorskiej platformy 4Net. Nowoczesny system wspiera niemal wszystkie kluczowe procesy biznesowe firmy, a jego kompleksowość pozwala na kreatywną realizację kolejnych projektów IT z myślą o pacjentach.

- Dynamiczny rozwój Grupy Lux Med spowodował, że musieliśmy sięgnąć po zupełnie nowe technologie informatyczne, które zaspokoją bieżące potrzeby organizacji i umożliwią dalszy rozwój funkcjonalności. Postęp technologiczny otwiera nowe możliwości, ale zastosowanie cyfrowych rozwiązań w opiece zdrowotnej wymaga uwzględnienia delikatnej specyfiki procesów medycznych, a to z kolei wymaga zbudowania zespołu o unikalnych kompetencjach i kulturze pracy – mówi Andrzej Osuch, dyrektor ds. transformacji biznesowej Lux Med.

- W projekcie opracowaliśmy autorskie rozwiązanie dostosowane do potrzeb świadczeniodawcy medycznego działającego w nowoczesnym, skoordynowanym modelu opieki i w dużej skali. Sukces wdrożenia zapewnił własny zespół IT, który liczy dziś przeszło 300 osób i jest w stanie niezależnie rozwijać posiadane platformy oraz projektować kolejne rozwiązania – opisuje Tomasz Garbowski, członek zarządu  Lux Med ds. IT i projektów.

Computerworld docenił już Lux Med w przeszłości. Grupa została nagrodzona tytułem Lidera Informatyki w ochronie zdrowia w 2011 roku. Lux Med od lat rozwija innowacyjne na polskim rynku medycznym rozwiązania technologiczne, które mają wspierać bezpieczeństwo i jakość obsługi pacjentów. Przykładem jest prowadzenie przez lekarzy dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej, natomiast pacjenci większość spraw organizacyjnych mogą obsłużyć przez Internet. W ostatnim czasie Grupa uruchomiła między innymi rozbudowaną platformę telemedyczną, która stanowi dodatkowy kanał komunikacji z pacjentami, a także pozwala tworzyć wirtualne konsylia lekarzy.

Grupa Lux Med to największa sieć medyczna w Polsce, która działa w zintegrowanym modelu skoordynowanej opieki zdrowotnej. Oferta Grupy kierowana jest zarówno do klientów korporacyjnych, jak i indywidualnych. Klienci korporacyjni korzystają z Pracowniczych Programów Zdrowotnych rozwijanych wokół medycyny pracy. Klienci indywidualni mogą skorzystać z opieki zdrowotnej na podstawie Planów Opieki Medycznej, a także tzw. świadczeń FFS (fee for service, opłaty za poszczególne usługi) oraz w ramach kontraktu z NFZ.

Obecnie opieka medyczna świadczona jest już w 193 placówkach. Usługi ambulatoryjne realizowane są przede wszystkim w placówkach Lux Med i centrach medycznych Medycyny Rodzinnej, która specjalizuje się w obsłudze pacjentów w ramach kontraktu z NFZ. Pod marką Profemed rozwijane są specjalistyczne przychodnie lekarskie przeznaczone dla klientów „fee for service”. Pod opieką Grupy Lux Med znajduje się niemal 1 700 000 pacjentów.

Grupa ma siedem szpitali: dwa świadczące usługi jednego dnia (Endoterapia w Łodzi i MegaMed w Bełchatowie), pięć szpitali w Warszawie, z których jeden świadczy szeroki zakres usług specjalistycznych (Lux Med), drugi specjalizuje się w endoskopii i chirurgii (Endoterapia), trzeci jest specjalistycznym ośrodkiem medycyny sportowej i ortopedii (Carolina Medical Center), a kolejne dwa to szpitale onkologiczne (Magodent).

Grupa Lux Med prowadzi również działalność ubezpieczeniową - Lux Med Ubezpieczenia jest oddziałem szwedzkiego towarzystwa ubezpieczeniowego LMG Försäkrings AB.

W ramach Grupy Lux Med działają także: Lux Med Diagnostyka, Tabita, Endoterapia, MegaMed, Medicor i Euro-Clinic. Endoterapia świadczy wysokospecjalistyczne usługi endoskopowe, MegaMed opiekę ambulatoryjną  i chirurgię jednego dnia, a Medicor oferuje świadczenia ambulatoryjne i diagnostykę obrazową. Tabita to ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny dla osób starszych, samotnych oraz pacjentów w każdym wieku wymagających stałej opieki specjalistycznej i rehabilitacji.

Grupa Lux Med jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Grupa Lux Med jest częścią międzynarodowej grupy Bupa, która świadczy opiekę medyczną i oferuje ubezpieczenia zdrowotne.
 

Komentarz

Nie ma możliwości realizowania odpłatnych świadczeń przez podmioty publiczne

Adam Rozwadowski, prezes Centrum Medycznego Enel-Med

Z Konstytucji RP wynika, że nie ma możliwości realizowania odpłatnych świadczeń medycznych przez podmioty publiczne, zarówno samodzielne publiczne zakłady opieki zdrowotnej, jak również przekształcone w jednoosobowe spółki skarbu państwa. 

Więcej »

Eksperyment na żywym organizmie rusza 1 października 2017 roku

Andrzej Mądrala, Wiceprezydent Pracodawców RP

Sejm RP, przy sprzeciwie całej opozycji, zdecydował o przyjęciu nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, która wprowadza tzw. sieć szpitali w Polsce. To kolejny przykład przyjmowania ustaw bez głębszej refleksji nad jej skutkami . 

Więcej »

Zmiany, ale czy na pewno na lepsze?

Anna Rulkiewicz, prezes Lux Med, prezes Pracodawców Medycyny Prywatnej

 

Rok 2016 przyniósł zapowiedzi istotnych zmian na rynku opieki medycznej, takich jak utworzenie sieci szpitali, przeniesienie finansowania z NFZ do budżetu państwa czy zwiększenie środków  przeznaczanych na zdrowie. Choć część wspomnianych inicjatyw jest jak najbardziej zasadna, to wiele z nich wciąż słusznie niepokoi pacjentów i wprawia w konsternację uczestników rynku.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »