Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Mavit: najnowocześniejsze soczewki wszczepiane podczas operacji zaćmy

2017-06-13

W Centrum Medycznym Mavit w Warszawie, jako w jednym z niewielu ośrodków w Polsce, podczas przeprowadzania operacji usunięcia zaćmy stosuje się nowoczesne urządzenia firmy Alcon: VERION™ Image Guided System oraz Centurion® Vision System. Systemy pozwalają na zautomatyzowanie tych elementów procedury, które wykonywane ręcznie mogą być obarczone potencjalnym błędem.

Zaćma to choroba, która w wyniku mętnienia naturalnej soczewki oka stopniowo pogarsza wzrok. Może objawiać się ona nieostrym widzeniem, uczuciem ciągle zabrudzonych okularów, zjawiskiem olśnienia podczas patrzenia w źródło światła. Choroba może rozwijać się powoli, przez wiele lat lub gwałtownie w ciągu kilku miesięcy, doprowadzając do zupełnego zmętnienia soczewki.

Podczas rozwoju zaćmy korekcja okularowa nie przywraca zadowalającego widzenia – jedynym sposobem na odzyskanie komfortu życia jest zastosowanie leczenia operacyjnego. Usunięcie zaćmy przeprowadzane jest chirurgicznie. Zabieg trwa około 10-20 minut i polega na ultradźwiękowym rozdrobnieniu zmętniałej soczewki i jej wypłukaniu z oka oraz wszczepieniu sztucznej soczewki wewnątrzgałkowej. Metoda ta wymaga jedynie niewielkiego cięcia w rogówce.

W czasie procedury wykonywanej w ramach NFZ implantowana jest standardowa soczewka jednoogniskowa, która spełnia wymogi dobrego widzenia jedynie z bliska lub z daleka, wówczas po operacji konieczne jest stosowanie korekcji okularowej.

Podczas operacji przeprowadzanej prywatnie możliwe jest zastosowanie soczewki dedykowanej dla konkretnego pacjenta, uwzględniając prowadzony tryb życia oraz oczekiwania dotyczące jakości widzenia po zabiegu. Do najbardziej popularnych należą soczewki wieloogniskowe, które dają szansę na dobre widzenie z każdej odległości – bez konieczności stosowania okularów korekcyjnych. Natomiast osobom, które mają jednocześnie zaćmę i astygmatyzm, zalecane są soczewki toryczne, dzięki którym następuje poprawa ostrości widzenia z jednoczesną korekcją astygmatyzmu lub soczewki multifokalne toryczne, które dodatkowo umożliwiają funkcjonowanie bez stosowania okularów.

Ostatnim przełomem są nowej generacji soczewki trifokalne, które zapewniają komfortowe widzenie nie tylko do dali i bliży, lecz także do odległości pośrednich, czyli na około 60 cm. Pozwalają one na swobodne wykonywanie codziennych czynności, takich jak na przykład czytanie czy praca przy komputerze.

Odpowiednio dobrane soczewki mogą przywrócić komfort widzenia sprzed choroby, a nawet go poprawić. Zabieg usunięcia zaćmy wykonywany jest jednorazowo, a jego efekty utrzymują się przez całe życie.

Centrum Medyczne  Mavit prowadzi w Warszawie przy ulicy Podleśnej Szpital Specjalistyczny, w którym przeprowadzane są operacje zaćmy, operacje jaskry, zaćmy z jaskrą, witrektomii, zabiegi laserowej korekcji wzroku i inne zabiegi okulistyczne. W Warszawie Mavit prowadzi również ośrodek okulistyczny przy ulicy Migdałowej na Ursynowie.

Mavit prowadzi również w Katowicach Szpital Specjalistyczny, oferujący zabiegi w zakresie laryngologii, chirurgii szczękowo-twarzowej oraz okulistyki.

Komentarz

Tomasz Wachnicki: ważne są standardy opieki długoterminowej

Moje zaangażowanie w prace związku postrzegam jako szansę na zwrócenie uwagi na wielkie znaczenie, jakim jest dobrze zorganizowana długoterminowa opieka nad pacjentami, w szczególności domowa – mówi Tomasz Wachnicki, nowy członek zarządu Pracodawców Medycyny Prywatnej, członek zarządu Air Liquid Polska. 

Więcej »

Nie ma możliwości realizowania odpłatnych świadczeń przez podmioty publiczne

Adam Rozwadowski, prezes Centrum Medycznego Enel-Med

Z Konstytucji RP wynika, że nie ma możliwości realizowania odpłatnych świadczeń medycznych przez podmioty publiczne, zarówno samodzielne publiczne zakłady opieki zdrowotnej, jak również przekształcone w jednoosobowe spółki skarbu państwa. 

Więcej »

Eksperyment na żywym organizmie rusza 1 października 2017 roku

Andrzej Mądrala, Wiceprezydent Pracodawców RP

Sejm RP, przy sprzeciwie całej opozycji, zdecydował o przyjęciu nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, która wprowadza tzw. sieć szpitali w Polsce. To kolejny przykład przyjmowania ustaw bez głębszej refleksji nad jej skutkami . 

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »