BŁĄD 404

Upss! Nie znaleziono takiej strony.

Inne artykuły

Dziesięć prywatnych placówek POZ z akredytacją

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 15.02.2020

Dwanaście podmiotów oferujących świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej otrzymało akredytację Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, przyznawaną przez ministra zdrowia. Akredytację taką posiada obecnie 214 placówek POZ.

Wśród nowo wyróżnionych certyfikatem jest dziesięć prywatnych podmiotów.

Certyfikat jako jeden z kilkunastu podmiotów z województwa śląskiego otrzymała Sante Clinic z Sosnowca, zlokalizowana przy Alei Wolności, która prowadzi ponad 20 poradni, oprócz poradni POZ są to poradnie specjalistyczne. Działa tutaj poradnia zdrowia psychicznego, poradnia medycyny pracy czy poradnia medycyny podróży.

Również z województwa Śląskiego jest Centrum Medyczne Sigma-Bi, prowadzące 4 przychodnie w Bytomiu. Poradnia podstawowej opieki zdrowotnej znajduje się przy ulicy Okulickiego 16. Sigma-Bi prowadzi także placówkę przy ulicy Wyczółkowskiego 26 (poradnie specjalistyczne), Batorego 18 (poradnia okulistyczna) i Chrzanowskiego 23 (poradnie, opieka długoterminowa, badania prenatalne).

Certyfikat otrzymał także NZOZ Eskulap Przychodnia Rejonowa nr 3, działający przy ulicy Czarnieckiego w Tychach i Konior Clinic z Bielska-Białej, prowadząca placówkę przy ulicy Pszennej 11, oba podmioty również ze Śląska.

Certyfikat CMJ otrzymała spółka CernterMed Kielce, prowadząca placówkę przy Alei Tysiąclecia Państwa Polskiego w Kielcach, należąca do Grupy CenterMed, obejmującej sieć placówek działających w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Lublinie, Nowym Sączu i Bochni.

Czytaj także: Prywatne placówki to pionierzy innowacji w medycynie>>>

Akredytacją zostało także wyróżnione Centrum Medyczne Med-Lux, prowadzące placówki w Przeźmierowie oraz Luboniu (województwo wielkopolskie), Elmed ze Szczytna i Przychodnia Konsylium z Głogowa, należące do sieci przychodni Świat Zdrowia, której właścicielem jest Neuca Med, NZOZ Sana z Warszawy, prowadzący placówkę przy ulicy Batorego oraz NZOZ Praktyka Lekarza Rodzinnego Bonitas ze Żmigrodu.

Akredytacja jest najszerzej sprawdzoną na świecie i najskuteczniejszą metodą zapewnienia wysokiej jakości świadczeń.

W procesie akredytacji ocenianych jest kilkaset wskaźników charakteryzujących daną placówkę opieki zdrowotnej w obszarze jakości realizowanych świadczeń i bezpieczeństwa pacjentów, takich jak wszechstronność opieki, przestrzeganie praw pacjenta, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa świadczonych usług, wiedza i doświadczenie zatrudnionego personelu, infrastruktura, system organizacyjny, komunikacja z pacjentami czy bezpieczeństwo i kompletność dokumentacji medycznej.

Akredytację CMJ posiadają także 224 szpitale.

Przeczytaj teraz

Projekt przepisów w sprawie wykazu produktów leczniczych

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 15.03.2021

Do konsultacji został przekazany projekt rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie wykazu produktów leczniczych, które mogą być dopuszczone do obrotu w placówkach obrotu pozaaptecznego oraz punktach aptecznych oraz kryteriów klasyfikacji produktów do tych wykazów.

Projekt ma na celu połączenie przepisów dotychczas zawartych w dwóch rozporządzeniach ministra zdrowia – rozporządzeniu z 22 października 2010 roku  w sprawie wykazu  produktów leczniczych, które mogą być dopuszczone do obrotu w placówkach obrotu pozaaptecznego oraz punktach aptecznych (Dz. U. z 2020r.poz. 2024) oraz w rozporządzeniu z 2 lutego 2009 roku w sprawie kryteriów klasyfikacji produktów leczniczych, które mogą być dopuszczone do obrotu w placówkach obrotu pozaaptecznego oraz  punktach aptecznych (Dz. U. poz. 151, z późn.zm.).

Czytaj także: Forum Medycyny Prywatnej popiera zmiany w kształceniu opiekunów medycznych>>>

Jeden akt prawny ma na celu wyeliminowanie wątpliwości dotyczących stosowania dwóch różnych rozporządzeń dotyczących tych samych zagadnień.

Nowe rozporządzenie ma również poprawić czytelność i przejrzystość przepisów dotyczących substancji czynnych, które mogą zawierać produkty lecznicze dopuszczone do obrotu w punktach aptecznych, sklepach zielarsko-medycznych, sklepach ogólnodostępnych i sklepach specjalnego zaopatrzenia medycznego.

Ma również zaktualizować wykaz substancji czynnych wchodzących w skład produktów leczniczych oraz kryteria klasyfikacji produktów leczniczych, które mogą być dopuszczone do obrotu w placówkach obrotu pozaaptecznego oraz punktach aptecznych.

Czytaj także: Forum Medycyny Prywatnej popiera zmiany w kształceniu opiekunów medycznych>>>

Projekt rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie wykazu produktów leczniczych, które mogą być dopuszczone do obrotu w placówkach obrotu pozaaptecznego oraz punktach aptecznych oraz kryteriów klasyfikacji tych produktów do tych wykazów jest dostępny tutaj>>>

Uwagi do projektu można przekazywać w ciągu 21 dni.

Przeczytaj teraz

Stryszawa: powstało nowe centrum medyczne

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 31.10.2018

W miejscowości Stryszawa, w powiecie suskim, w województwie małopolskim, otwarte zostało nowe centrum medyczne Medi Concept. Placówka specjalizuje się w rehabilitacji i stomatologii.

Działają tutaj także poradnie specjalistyczne, między innymi w zakresie alergologii, chorób płuc i gruźlicy, chirurgii, proktologii, chorób wewnętrznych, ortopedii, neurologii, ginekologii, kardiologii czy chirurgii naczyniowej. Otwarta została także poradnia dietetyczna oraz poradnia medycyny pracy.

W placówce można wykonać badania USG oraz oddać materiał do badań laboratoryjnych w punkcie sieci Diaklin.

Placówka oferuje świadczenia komercyjne. Zlokalizowana jest pod adresem Stryszawa 23, tuż przy głównej drodze. Zajmuje piętrowy budynek zaadaptowany na potrzeby placówki medycznej, w którym wcześniej działały punkty handlowe.

Centrum prowadzi Medi Concept Targosz sp. z o.o. sp. k.

Czytaj także: Wrocław: powstało nowe centrum medyczne>>>

Przeczytaj teraz

Medicover łączy sport z opieką medyczną, by jeszcze skuteczniej wspierać pracowników w dbaniu o ich zdrowie psychiczne i fizyczne

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 25.08.2023

Aż 28 proc. pracowników w Polsce deklaruje, że uprawia sport, aby rozładować stres. Co trzecia osoba przyznaje, że dzięki regularnej aktywności fizycznej rośnie ich komfort życia oraz poprawia się samopoczucie1. W odpowiedzi na potrzeby pracowników i pracodawców Medicover – jako pierwsza firma na polskim rynku – wprowadził pakiety medyczno-sportowe Zdrowie Active w ramach konceptu Zdrowa Firma.

Koncept Medicover Zdrowa Firma to nowoczesne podejście do dbania o zdrowie pracowników w sposób holistyczny, zarówno w wymiarze fizycznym, poprzez zapewnienie kompleksowej opieki medycznej, jak i psychicznym oraz społecznym.

– Konkurencja na rynku pracy jest coraz większa, a na znaczeniu stale zyskują benefity pozapłacowe. Pracownicy oczekują od potencjalnego pracodawcy, że będzie on dbał nie tylko o ich zdrowie fizyczne, ale również dobrostan oraz motywował do zmiany złych nawyków, na przykład żywieniowych. Tylko dobrze zaprojektowane i atrakcyjne programy benefitów pozapłacowych będą przyciągać pracowników i zmniejszać rotację personelu – mówi Artur Białkowski, Dyrektor zarządzający pionem usług biznesowych, Członek Zarządu Medicover.

Jedyna taka oferta na rynku

Siedzący tryb życia i stres nie tyko obniżają samopoczucie pracowników i ich zaangażowanie, ale także negatywnie wpływają na ogólny stan zdrowia. Jak wynika z badania Medicover „Praca. Zdrowie. Ekonomia. Perspektywa 2022” – liczba absencji pracowniczych wywołanych depresją i stanami lękowymi rok do roku wzrosła o 86 proc. W 2022 r. wystawiono także o 27 proc. więcej zwolnień lekarskich z powodu schorzeń układu ruchu w porównaniu do roku 2019. Stale też powiększa się grupa osób z nadwagą czy zbyt wysokim poziomem cholesterolu i cukru we krwi.

– W Medicover od kilku lat proponujemy zintegrowane podejście do zdrowia, które uwzględnia sport i dobre samopoczucie psychiczne jako kluczowe elementy profilaktyki zdrowotnej i budowania odporności. Tak powstał pakiet Zdrowie Active, łączący dostęp do usług medycznych i sportowych. To jedyna taka oferta na rynku, która umożliwia zadbanie o zdrowie w sposób kompleksowy. Pakiet Zdrowie Active można dopasować do potrzeb i oczekiwań wszystkich pracowników, bez względu na ich wiek, płeć czy aktualną formę fizyczną. Opieka zdrowotna i oferta sportowa to naturalne, uzupełniające się połączenie, a światy medycyny i sportu będą miały ze sobą coraz więcej wspólnego – dodaje.

Korzyści dla pracodawców

Pakiet Medicover Zdrowie Active to wyjątkowe połączenie świadczeń medycznych, takich jak: medycyna pracy, profilaktyka, opieka podstawowa, konsultacje specjalistyczne (także w formie teleporad), diagnostyka, stomatologia, rehabilitacja, psychologia, aż po opiekę szpitalną oraz sportowych. Pracownicy mają zarówno komfort dostępu do profesjonalnej opieki, jak i możliwość korzystania z szerokiej oferty 4300 obiektów sportowych, m.in. siłowni, basenów, lodowisk i wielu innych.

Nowością jest także możliwość rozszerzenia pakietów o konsultacje u certyfikowanych lekarzy medycyny stylu życia. Nie tylko wykonają oni kompleksową analizę stylu życia, ale też opracują indywidualny plan zmiany nawyków, a następnie będą monitorować postępy.

Zdrowie w firmie

Medicover od 28 lat wykorzystuje swoje doświadczenie w obszarze opieki medycznej i wellbeingu oraz wspiera pracodawców w budowaniu zdrowia, bezpieczeństwa i zaangażowania pracowników. Koncept Zdrowej Firmy to jednocześnie holistyczne podejście do opieki nad zdrowiem pracowników, nowoczesne narzędzie dla działów HR oraz cenne wsparcie w realizacji celów z obszaru employer brandingu. Temu ostatniemu służą m.in. wsparcie psychologiczne, webinary oraz platforma Medicover Benefits z szeroką ofertą aktywności związanych ze spędzaniem czasu wolnego.

– Jak sama nazwa wskazuje, wybierając koncept Zdrowej Firmy, firmy wybierają model organizacji, w której pracownicy są bardziej zaangażowani, biznesowe cele lepiej osiągane, a koszty absencji i prezenteizmu mniejsze. W raporcie Medicover „Praca. Zdrowie. Ekonomia. Perspektywa 2022” wyliczyliśmy, że pracodawca, którego personel znajduje się pod opieką Medicover, może obniżyć koszt związany z zatrudnieniem każdego statystycznego pracownika nawet o 1245 zł – dodaje Artur Białkowski.

Więcej informacji o koncepcie Zdrowa Firma jest dostępnych na stronie internetowej Medicover.

Przeczytaj teraz

Zmiany w warunkach umów z NFZ

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 29.03.2020

1 kwietnia 2020 roku wejdą w życie rozporządzenia ministra zdrowia zmieniające rozporządzenia w sprawie ogólnych warunków umów dotyczące świadczeń opieki zdrowotnej. Dotyczą one przekazywania informacji do NFZ oraz przekazywania przez NFZ środków do placówek.

Pierwsze z rozporządzeń dodaje terminy, w których placówki mają przekazywać do oddziału wojewódzkiego NFZ informacje dotyczące ratowników medycznych zatrudnionych w szpitalach, a także udzielających świadczeń w zakresie ratownictwa medycznego, zarówno w ramach Państwowego systemu Ratownictwa Medycznego jak i pozostałych w przeliczeniu na etaty lub ich równoważniki. Terminy te określono na kwiecień, lipiec i październik 2020 roku.

Rozporządzenie ministra zdrowia w sprawie zmiany rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw RP 28 marca 2020 roku (poz. 545).

Drugie rozporządzenia wprowadza zmianę w rozporządzeniu, które mówiło o określeniu przez prezesa NFZ współczynników korygujących, dotyczących świadczeń udzielanych przez ratowników medycznych w szpitalach, z uwzględnieniem wysokości dodatkowych środków przekazanych na ten cel. Uchylony został punkt mówiący o tych współczynnikach.

Mówi o tym rozporządzenie ministra zdrowia z 27 marca 2020 roku w sprawie zmiany rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, które opublikowane zostało w Dzienniku Ustaw RP 28 marca 2020 (poz. 546).

Trzecie rozporządzenie mówi o tym, że przesunięty został termin przekazywania do NFZ informacji o liczbie pielęgniarek i położnych oraz tego, że należności z tytułu realizacji umowy za okres sprawozdawczy oddział wojewódzki NFZ wypłaca, za miesiąc poprzedni, w terminie 5 po dniu dostarczenia dokumentów rozliczeniowych.

Czytaj także: Rozporządzenie ministra zdrowia w sprawie izolatorium>>>

Poza tym dyrektor oddziału wojewódzkiego NFZ , uwzględniając stan posiadanych środków finansowych i sytuację finansową świadczeniodawcy, może dokonać płatności należności za świadczenia udzielone w okresie krótszym niż okres sprawozdawczy, lecz nie krótszym niż 7 dni po spełnieniu określonych wymagań.

Rozporządzenie ministra zdrowia. zmieniające rozporządzenie w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw RP 29 marca 2020 (poz. 547).

Przeczytaj teraz

Nowe centrum medyczne PZU Zdrowie w Gdańsku

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 31.05.2022

PZU Zdrowie otworzyło nową własną placówkę w rewitalizowanej okolicy Stoczni Gdańskiej, w kompleksie handlowo-biurowym Palio Cavatina, przy ulicy Marynarki Polskiej 195. Przychodnia oferuje konsultacje lekarskie, badania diagnostyczne, prowadzi także poradnię medycyny pracy.

Nowa placówka medyczna PZU Zdrowie zastępuje przychodnię dotychczas działającą przy ulicy Jana Pawła II 20. Mogą z niej korzystać zarówno obecni pacjenci, jak i nowi, oferuje świadczenia finansowane przez NFZ oraz komercyjne, także w ramach abonamentów firmowych.

Przychodnia oferuje świadczenia podstawowej opieki zdrowotnej, finansowane prze Narodowy Fundusz Zdrowia. Kontrakt z NFZ dotyczy także konsultacji kardiologicznych, dermatologicznych i diabetologicznych.

Centrum Medyczne Damiana: nowe Centrum Zdrowia Psychicznego Mind Health w Gdańsku

Oferta specjalistów dostępna w placówce obejmuje także konsultacje z zakresu alergologii, endokrynologii, ginekologii, neurologii, okulistyki, ortopedii, otolaryngologii, reumatologii i urologii.

W placówce dostępne są także badania diagnostyczne – USG, RTG, EKG, audiometria, badania pole widzenia, badania holterowskie, próby wysiłkowe, spirometria,   wideodermatoskopia oraz pełen zakres badań laboratoryjnych.

Przychodnia prowadzi także kompleksową obsługę medycyny pracy, która obejmuje konsultacje specjalistów, psychotechnikę i testy psychologiczne. Wkrótce udostępni także trzy nowocześnie wyposażone gabinety stomatologiczne wraz z pracownią tomografii komputerowej zębów 3D (CBCT).

PZU Zdrowie prowadzi także w Gdańsku dwie inne własne placówki – centrum medyczne przy ulicy Abrahama 1a oraz pracownię diagnostyki obrazowej przy Alei Grunwaldzkiej 505. Na terenie Trójmiasta działa również kilkadziesiąt placówek partnerskich sieci.

W całej Polsce PZU Zdrowie prowadzi 130 placówek własnych, w tym pracownie diagnostyki obrazowej, posiada także 2200 placówek partnerskich w 600 miastach. Zapewnia opiekę zdrowotną w formie ubezpieczeń i abonamentów dla firm oraz klientów indywidualnych.

Ubezpieczenie Pełna Opieka i Koordynator Opieki Szpitalnej w Grupie Lux Med

Przeczytaj teraz