BŁĄD 404

Upss! Nie znaleziono takiej strony.

Inne artykuły

Niższa wycena to ograniczanie dostępu do świadczeń

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 17.05.2022

1 maja 2022 weszło w życie zarządzenie prezesa NFZ, które obniżyło koszty taryf świadczeń oferowanych dla pacjentów wymagających respiratoterapii nieinwazyjnej, wykonywanej w domu. Obniżka wyniosła nawet 62 procent. Jej efektem będzie gorszy dostęp do świadczeń.

Projekt zmian w tym zakresie znany był od grudnia 2021 roku. Już wtedy spowodował liczne protesty ze strony pacjentów. W marcu 2022 roku odbyło się spotkanie z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia i NFZ w tej sprawie, jednak zarządzenie zostało opublikowane.

Wprowadzenie w życie obniżonych kosztów taryf oznacza mniejszą dostępność do świadczeń wentylacji domowej, co spowoduje, że niektórzy pacjenci będą czekać na nie w bardzo długich kolejkach. Placówki będą mieć ograniczone środki na zakup respiratorów, koncentratorów tlenu oraz zatrudnienie specjalistów, którzy opiekują się chorymi w domach. Więcej pacjentów trafi  więc do szpitali.

W efekcie obniżka taryf za świadczenia domowe oznacza wzrost kosztów, ponieważ jeśli pacjenci trafią do szpitala, koszt opieki nad nimi będzie kilkakrotnie wyższy, a jeżeli trafią na OIOM – to nawet kilkadziesiąt razy wyższy. Poza tym pacjenci przebywający długotrwale w szpitalach będą zajmować łóżka, blokując możliwość przyjęcia innych chorych.

Orpea z nagrodą za innowacyjny projekt dla pacjentów wentylowanych mechanicznie

Przeciwko obniżkom taryf protestują pacjenci wentylowani mechanicznie ze Stowarzyszenia Jednym Tchem i apelują do ministra zdrowia i prezesa NFZ w sprawie zawieszenia zarządzenia .

Respiratoterapia domowa jest powszechnie stosowana we wszystkich rozwiniętych krajach jako skuteczne narzędzie ratujące i przedłużające życie. Jest to leczenie dużo tańsze od leczenia szpitalnego.

Z respiratoterapii domowej korzysta w Polsce około 10 tysięcy osób.

Obecne wyceny świadczeń dotyczących wentylacji mechanicznej nie zmieniały się od 2016 roku. NFZ niechętnie płacił także nadwykonania za te świadczenia.

Przejęcie Betamed – nowy etap w rozwoju Air Liquide

Przeczytaj teraz

Środki unijne rozdzielane bez konsultacji z sektorem prywatnym

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 16.07.2014


Andrzej Sokołowski, prezes
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych

OSSP będzie protestować w sprawie rozdziału środków unijnych bez konsultacji z sektorem prywatnym. O tym, że tzw. ZIT-y przewidują udział tylko publicznych jednostek, które będą otrzymywały pieniądze poza konkursem, dowiedzieliśmy się dopiero niedawno.

Nikt nie konsultował z nami planów dotyczących rozdzielania funduszy unijnych na lata 2014-2020. Zamiarem Unii było przeznaczenie ich głównie na usługi. Tymczasem projektowane wydatki mają dotyczyć  w dużej mierze infrastruktury.

Wiadomo, że publiczne szpitale są niedofinansowane, potrzebują pieniędzy na modernizację obiektów, z których większość ma kilkadziesiąt lat. „Nowe rozdanie” środków unijnych stało się okazją do skorzystania z tych środków, dlatego stworzono ZIT-y, czyli Zintegrowane Inwestycje Terytorialne, wspólne  przedsięwzięcia, w ramach których samorządy będą koordynowały politykę inwestycyjną. W ramach tych środków będą także realizowane projekty dotyczące ochrony zdrowia. Nie przewidują one udziału sektora prywatnego.

OSSP zajął się tą sprawą. Kilka dni temu spotkał się zarząd związku. Mamy zamiar zgłosić tę sprawę do Komisji Europejskiej.

Przeczytaj teraz

Lux Med partnerem 18. PKO Poznań Maratonu

Autor:
Dodano: 22.08.2017


Lux Med został partnerem 18. PKO Poznań Maratonu, który wystartuje 15 października 2017 roku. Podczas wydarzenia biegacze będą mogli skorzystać z bezpłatnej opieki fizjoterapeutycznej, w specjalnie przygotowanej strefie masażu Grupy Lux Med.

Do dyspozycji maratończyków będzie ponad 100-osobowy zespół fizjoterapeutów.

Poza tym dla wszystkich uczestników zawodów przygotowano specjalną ofertę konsultacji, badań i zabiegów. Do 30 listopada 2017 roku zawodnicy będą mogli skorzystać z 15-procentowego rabatu na wszystkie usługi w placówkach Lux Med, Medycyna Rodzinna lub Profemed.

Osoba, która będzie chciała skorzystać z oferty, powinna się skontaktować z ogólnopolską infolinią Grupy Lux Med lub bezpośrednio z recepcją wybranej placówki, podać hasło „Maraton Poznański” i umówić się na dostępną w ofercie konsultację, badanie lub zabieg.

Lux Med po raz kolejny wspiera uczestników poznańskiego maratonu. Grupa od lat troszczy się o bezpieczeństwo osób aktywnych podczas największych imprez sportowych w Polsce oraz rozwija medycynę sportową. Sieć jest między innymi Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W ofercie firmy są specjalne plany opieki z zakresu medycyny sportowej dla dorosłych i dzieci.

Od 2015 roku Lux Med realizuje program Medycyna dla Sportu i Aktywnych, który dostępny jest między innymi w tworzonych specjalistycznych placówkach Profemed. Jego menedżerem jest Robert Korzeniowski.

Grupa rozwija także centra medycyny sportowej poprzez szpital ortopedyczny Carolina Medical Center, którego oddziały powstały w pięciu miastach Polski. Dzięki temu zarówno sportowcy wyczynowi, jak i amatorzy w całym kraju mogą korzystać z wiedzy i doświadczenia lekarzy prowadzących na co dzień najlepszych Polskich sportowców.

Grupa Lux Med prowadzi obecnie osiem szpitali: dwa świadczące usługi jednego dnia – w Łodzi i w Bełchatowie, sześć szpitali w Warszawie, z których jeden świadczy szeroki zakres usług specjalistycznych, drugi specjalizuje się w endoskopii i chirurgii, trzeci jest specjalistycznym ośrodkiem medycyny sportowej  i ortopedii (Carolina Medical Center), a kolejne trzy to szpitale onkologiczne.

Poza tym Lux Med prowadzi 194 placówki, które oferują usługi medyczne, posiada także pracownie diagnostyki obrazowej oraz dom opieki. Lux Med prowadzi również działalność ubezpieczeniową.
 

Przeczytaj teraz

Scanmed Multimedis w programie Paszport Korzyści

Autor:
Dodano: 23.05.2014


W połowie maja 2014 roku ruszył Paszport Korzyści, nowy program lojalnościowy dla klientów Plusa, Cyfrowego Polsatu oraz Plus Banku. W ramach współpracy z Grupą AXA Assistance, która została partnerem programu, Scanmed MultimedisS.A. przygotował ofertę zniżek na usługi medyczne.

Program jest skierowany do klientów Plusa, Cyfrowego Polsatu, Plus Banku oraz ich bliskich. Gwarantuje  dostęp do specjalnych usług, ofert oraz rabatów a także udział w koncertach, wydarzeniach i konkursach.

Grupa AXA Assistance  przygotowała dla uczestników programu ofertę zniżek na usługi medyczne w Polsce oraz ubezpieczenia kosztów leczenia podczas podróży zagranicznej. Oferta obejmuje między innymi 15 procent zniżki na wizyty u lekarzy specjalistów oraz badania a także 10 procent zniżki na usługi stomatologiczne.

Grupa Scanmed Multimedis świadczy usługi koordynowanej opieki zdrowotnej, czyli  zapewnienia usług medycznych na każdym etapie leczenia – od podstawowej opieki zdrowotnej, konsultacji lekarskich, przez diagnostykę, badania analityczne, transport medyczny i wizyty domowe, aż do kompleksowego leczenia szpitalnego. Specjalizuje się w zapewnianiu opieki medycznej zarówno dla osób prywatnych, jak i klientów instytucjonalnych, wykorzystując zarówno publiczne, jak i prywatne źródła finansowania.  Grupa obejmuje 27 placówek własnych, działających w 10 miastach w Polsce.
 

Przeczytaj teraz

Konferencja – wpływ rozporządzenie e-IDAS na prawo polskie

Autor:
Dodano: 18.05.2016

22 czerwca 2016 roku w Warszawie odbędzie się konferencja dotycząca wpływu unijnego rozporządzenia e-IDAS na przepisy prawa polskiego. e-IDAS to najważniejsze od wielu lat zmiany prawne dotyczące identyfikacji podmiotów w biznesie, w administracji i w kontaktach z wymiarem sprawiedliwości.

W programie konferencji poruszone zostaną dwa istotne zagadnienia, które w znaczący sposób zmienią sposób funkcjonowania wielu przedsiębiorstw i instytucji –  własnoręczny podpis w dokumencie elektronicznym oraz nowe ujęcie dokumentu (od 1 lipca 2016 roku będzie mógł mieć postać multimedialną a nie tylko tekstową).

Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) NR 910/2014 z 23 lipca 2014 roku w sprawie identyfikacji elektronicznej i usług zaufania w odniesieniu do transakcji elektronicznych na rynku wewnętrznym (w skrócie eIDAS) uchylające dyrektywę 1999/93/WE weszło w życie na jesieni 2014 roku, lecz jego powszechne stosowanie będzie wprowadzane etapami w latach 2016 -2018.

W roku 2016 zastąpi ono całkowicie istniejącą dyrektywę, na bazie której działa polska ustawa o podpisie elektronicznym. Rozporządzenie eIDAS stosowane jest bezpośrednio, tzn. nie wymaga szczegółowej implementacji w prawie polskim, ale wymaga dostosowania prawa krajowego.

Specjaliści z zakresu prawa nowych technologii przewidują, że wejście w życie rozporządzenia e-IDAS będzie skutkowało między innymi  wprowadzeniem nowych podpisów elektronicznych (w tym niefunkcjonującego dotychczas w Polsce podpisu zaawansowanego), wprowadzeniem pieczęci elektronicznych, elektronicznym rejestrowaniem doręczeń oraz pojawieniem się kwalifikowanych i zwykłych znaczników czasu.

Wszystkie zmiany wynikające z wprowadzenia rozwiązań związanych z rozporządzeniem e-IDAS wpłyną na procesy związane z cyfryzacją wybranych dziedzin życia społecznego, a także na praktykę prawniczą w zakresie procedury administracyjnej, procedury podatkowej oraz cywilnej.

Konferencja jest przeznaczona dla przedstawicieli biznesu i firm IT wdrażających obieg dokumentów i usług identyfikacji elektronicznej, banków i firm ubezpieczeniowych, które będą wdrażać te systemy, administracji publicznej – w zakresie stosowania dokumentów elektronicznych, identyfikacji elektronicznej a także pieczęci elektronicznych oraz służby zdrowia, która począwszy od 1 stycznia 2017 roku będzie musiała wdrażać nie tylko pakiet przepisów dotyczących eZdrowia, ale także e-IDAS.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Centrum Promocji Informatyki. Konferencja jest organizowana wspólnie z Multimedialnym Wydawnictwem Naukowym „Wykładnia”.

Szczegółowy program znajduje się na stronie: http://cpi.com.pl

Dzięki formularzowi zgłoszeniowemu można skorzystać z 10-procentowego rabatu na udział w wydarzeniu: http://cpi.com.pl

Przeczytaj teraz

Newsletter portalu MedycynaPrywatna.pl – 2012-07-30

Autor:
Dodano: 23.07.2012
Przeczytaj teraz