BŁĄD 404

Upss! Nie znaleziono takiej strony.

Inne artykuły

Voxel: współpraca z Instytutem Gruźlicy i Chorób Płuc

Autor:
Dodano: 11.09.2012


Spółka Voxel S.A. rozpoczęła współpracę z Instytutem Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie przy realizacji Programu Wczesnego Wykrywania Raka Płuc. W ramach programu pacjenci mogą wykonać w pracowniach Voxel badanie tak zwanej nisko dawkowej tomografii komputerowej płuc.

Badania są wykonywane do 30 listopada 2012 roku w pracowniach spółki w Bytomiu, Gliwicach, Katowicach, Olsztynie i Wadowicach. Program dotyczy pacjentów z województw: śląskiego, warmińsko-mazurskiego i małopolskiego.

W Polsce notuje się rocznie około 20 000 nowych rozpoznań raka płuca, który należy do najczęstszych nowotworów złośliwych.

Voxel prowadzi sieć centrów świadczących usługi z zakresu diagnostyki obrazowej, outsourcingu usług diagnostycznych oraz usług opisowych za pośrednictwem teleradiologii. Pracownie posiada w 20 miastach Polski. Prowadzi też Centrum Produkcji Radiofarmaceutyków w Krakowie. Od końca 2011 roku realizuje inwestycję związaną z budową Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej, przy Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 5 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Przeczytaj teraz

GNS: szpital w Świebodzinie z kontraktem na oddział neurologiczny

Autor:
Dodano: 5.10.2017

Nowy Szpital w Świebodzinie otrzymał kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na prowadzenie oddziału neurologicznego z pododdziałem udarowym. Oddział w ramach umowy z NFZ zacznie przyjmować pacjentów od 9 października 2017 roku.

O konieczności utworzenia takiego oddziału w północnej części województwa lubuskiego mówiło się od kilku lat, głównie z powodu rosnącej liczby chorych z rozpoznaniem udaru mózgu, dla których często brakowało miejsc w innych placówkach.

W województwie lubuskim liczba hospitalizacji z powodu udaru niedokrwiennego mózgu wyniosła 243,6 na 100 tysięcy mieszkańców i była to 3 najwyższa wartość wśród wszystkich województw w kraju. Dlatego szpital rozpoczął poszukiwania kadry medycznej, zakup wysokospecjalistycznego sprzętu oraz modernizację pomieszczeń, aby mógł wystartować w konkursie ofert ogłoszonym przez NFZ.

Na potrzeby oddziału zaadoptowano niewykorzystane pomieszczenia, które kiedyś były  dodatkowymi salami oddziału wewnętrznego. Pokoje dla pacjentów zostały zmodernizowane i wyposażone w nowe łóżka z materacami przeciwodleżynowymi i szafki przyłóżkowe, każda sala ma dostęp do sanitariatów.

Oddział liczy łącznie 28 łóżek, w tym łóżka neurologiczne, wczesnej rehabilitacji poudarowej i 5 stanowisk intensywnej opieki medycznej. Oddział wyposażony  został w nowy, wysokospecjalistyczny sprzęt, między innymi w kardiomonitory umożliwiające monitorowanie funkcji życiowych, dwa aparaty do badań USG, aparat EEG , Holter EKG i Holter RR oraz aparat EMG.

Szpital zapewnia także całodobową dostępność do diagnostyki laboratoryjnej oraz tomografii komputerowej. Łącznie na przygotowanie oddziału szpital przeznaczył około 1,7 mln zł. Szpital dysponuje też całodobowym lądowiskiem dla śmigłowców sanitarnych, które jest niezwykle ważne dla pacjentów z rozpoznanym udarem mózgu, gdzie czas dojazdu i rozpoczęcia leczenia jest bardzo istotny, często decydujący o jego dalszym rokowaniu.

Zespół, w skład którego wchodzą lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci, logopedzi oraz psycholodzy, będzie pracował pod kierunkiem dr n. med. Jana Pawła Mejnartowicza, konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie neurologii.

Pacjenci leczeni na oddziale neurologii w Świebodzinie będą mieli zapewnioną całodobową opiekę lekarza anestezjologa, a także  lekarza internisty, kardiologa, konsultacje neurochirurga oraz chirurga naczyniowego.

Oddział neurologii z pododdziałem udarowym będzie prowadził  leczenie także innych schorzeń układu nerwowego, które będą wymagały hospitalizacji. W celu zapewnienia kompleksowej opieki nad pacjentem przed i po hospitalizacji, szpital będzie starał się także o kontrakt na poradnię neurologiczną.  

Przeczytaj teraz

Newsletter portalu MedycynaPrywatna.pl – 2015-06-15

Autor:
Dodano: 11.06.2015
Przeczytaj teraz

Zgoda na udzielanie informacji ubezpieczycielom nie tylko pisemnie

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 29.01.2020

Projekt rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie informacji udzielanych zakładom ubezpieczeń przez podmioty wykonujące działalność leczniczą oraz Narodowy Fundusz Zdrowia wskazuje, że nie będzie obowiązku pisemnego udzielania zgody na przekazywanie takich informacji.

Projekt rozporządzenia dostosowuje obowiązujące przepisy do regulacji unijnego rozporządzenia RODO.

Zgodnie z projektem wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych przez osobę ubezpieczoną, osobę, na której rachunek ma być zawarta umowa ubezpieczenia lub przedstawiciela ustawowego każdej z tych osób będzie mogło być udzielane nie tylko w formie pisemnej.

Czytaj także: Rok w branży medycznej pod znakiem cyfryzacji>>>

Obowiązek ten zastąpiono obowiązkiem uzyskania zgody, rozumianej w kontekście przywołanego RODO jako zgody wyraźnej (bez wskazywania jej formy).

W odniesieniu do wniosków kierowanych przez zakłady ubezpieczeń do Narodowego Fundusz Zdrowia, zaproponowano, aby były podpisywane podpisem zaufanym albo podpisem osobistym.

Projekt rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie informacji udzielanych zakładom ubezpieczeń przez podmioty wykonujące działalność leczniczą oraz Narodowy Fundusz Zdrowia został opublikowany na stronie Rządowego Centrum Legislacji 28 stycznia 2020 roku.

Uwagi do projektu można przekazywać w ciągu 15 dni.

Przeczytaj teraz

Pracodawcy RP: spotkanie organizacji świadczeniodawców i pacjentów

Autor:
Dodano: 24.04.2017


21 kwietnia 2017 roku odbyło się spotkanie platformy „Zdrowe Zdrowie” i Platformy Farmaceutycznej Pracodawców RP z przedstawicielami organizacji reprezentujących pacjentów zrzeszonych wokół inicjatywy „Obywatele dla Zdrowia”.

Celem spotkania było omówienie obszarów możliwej współpracy między organizacjami pacjentów i świadczeniodawców zrzeszonych w Pracodawcach RP.

Dyskusja podczas spotkania dowiodła, że oczekiwania obu zainteresowanych grup wobec zmian w systemie ochrony zdrowia w wielu obszarach są zbieżne, dzięki czemu zasadne jest podjęcie współpracy nad oceną otrzymywanych projektów ale także inicjowanie propozycji zmian.

W trakcie spotkania uzgodniono wstępna agendę wspólnej pracy jak i priorytety do wspólnego działania na najbliższy okres. Zaplanowano, że podobne spotkania będą się odbywały regularnie, powołane zostaną także grupy robocze, których celem będzie praca nad konkretnymi projektami.

Aktualnym priorytetem będzie ocena przyjętego przez Radę Ministrów Wieloletniego Planu Finansowego i planowanego wzrostu nakładów na ochronę zdrowia, ocena na obiektywnych wskaźnikach zmian przeprowadzanych w systemie ochrony zdrowia a także praca nad jak najszybszym wprowadzeniem ustawy o  jakości i bezpieczeństwa pacjenta.

Przeczytaj teraz

Nieuprawnione działania kontrolerów NFZ

Autor:
Dodano: 12.11.2010

Wzmożona aktywność Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w kontrolowaniu ordynacji lekarskich oraz prawidłowości wystawiania recept na leki i materiały medyczne refundowane ze środków publicznych budzi poważne zastrzeżenia w zakresie rzeczywistego celu kontroli, profesjonalizmu kontrolerów i zgodności podejmowanych działań z prawem.

Przeczytaj teraz