Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Prywatna Lecznica Certus dołączyła do Grupy Penta Hospitals International

2017-02-06

Penta Hospitals International, największa w Europie Środkowo-Wschodniej grupa szpitali i przychodni, podpisała umowę zakupu prywatnego szpitala wielospecjalistycznego – Prywatnej Lecznicy Certus z Poznania.

W strukturach Certusa, który działa od 25 lat, funkcjonuje szpital wraz z ambulatorium oraz trzy centra medyczne, dwa w Poznaniu, jedno w Swarzędzu. Leczenie szpitalne prowadzone jest na trzech oddziałach: ogólnym, urologicznym i zabiegowym, a leczenie otwarte w  ramach 86 poradni podstawowej i specjalistycznej opieki zdrowotnej oraz 29 pracowni diagnostycznych.

Roczne przychody Certusa kształtują się na poziomie powyżej 30 mln zł, z czego ponad75 procent pochodzi ze źródeł komercyjnych.

Przedmiotem zakupu było 100 procent udziałów spółki Certus, a umowa została zawarta 31 stycznia 2017 roku.

-  Dzięki Certusowi przed Penta Hospitals International otwierają się nowe możliwości, wartościowe zarówno ze względu na poznańską lokalizację, jak i know-how z zakresu prywatnej opieki  medycznej. To  inne doświadczenie od zdobytego dotychczas w EMC Instytut Medyczny SA – największej grupy szpitali i przychodni w Polsce, której  przychody w niemal 90 procentach pochodzą z NFZ. Penta Hospitals International chce się intensywnie rozwijać i zwiększać przez to własne możliwości  w publicznym i prywatnym sektorze opieki zdrowotnej –  mówi prof. Attila Végh, CEO Penta Hospital International.

W  wyniku przeprowadzonej akwizycji Penta Hospitals International rozszerzyła zakres   swojej działalności medycznej o kolejny region. Obecnie Grupa działa w trzech krajach: na Słowacji (sieć szpitali Svet Zdravia i przychodni ProCare), Czechach (szpitale Penta Hospitals CZ) oraz w Polsce, gdzie częścią Grupy jest EMC Instytut Medyczny SA, prowadzący na terenie całego kraju 10 szpitali i 26 przychodni.

Wyłącznym doradcą finansowym sprzedającego była firma Formedis Medical Management& Consulting z Poznania.
-  Zrealizowana  transakcja to kontynuacja procesu konsolidacji polskiej ochrony zdrowia wzorem zagranicznych trendów oraz budowania jej jakości w wyniku wykorzystania efektów synergicznych. To również zwiastun dalszego rozwoju prywatnych usług szpitalnych. Tym razem finalizacja transakcji cieszy podwójnie, ponieważ udało nam się przyczynić do rozwoju rynku usług medycznych w naszym mieście – podsumowuje Paweł Magdziarz, Partner Zarządzający w Formedis.

 

Komentarz

Koszty opieki zdrowotnej będą rosły

Artur Białkowski, Wiceprezes Zarządu Medicover Polska

Dostęp do świadczeń szpitalnych i skrócenie kolejek – to tematy, które zdominowały  debatę publiczną w sektorze ochrony zdrowia w 2017 roku. Największą zmianę w tym zakresie przyniosła z pewnością tzw. ustawa o sieci szpitali. Jednak na realne efekty wprowadzenia przepisów będziemy musieli zaczekać. 

Więcej »

Wydatki na zdrowie to najlepsza inwestycja

Adam Rozwadowski, prezes zarządu Centrum Medycznego Enel-Med

Ostatnio stało się modne hasło, że wydatki na opiekę medyczną to jest najlepiej zrealizowana inwestycja. W skali mikro widać to od dawna w firmach, gdzie świadomi menadżerowie zapewniają pracownikom dodatkową opiekę medyczną w postaci systemu abonamentowego lub dodatkowych ubezpieczeń. 

Więcej »

Zmianie musi uleć perspektywa, z której patrzymy na służbę zdrowia

Szymon Jankowski, dyrektor kliniki Medi Raj z Gorzowa Wielkopolskiego

Protestujący lekarze twierdzą, że jeśli dołożymy środków do systemu ochrony zdrowia to poprawi się od razu sytuacja i pacjentów, i lekarzy. Nic bardziej mylnego. W obecnym modelu ochrony zdrowia możemy łożyć nawet 30 procent PKB na służbę zdrowia a i tak dla pacjenta nic się nie zmieni.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »