BŁĄD 404

Upss! Nie znaleziono takiej strony.

Inne artykuły

Enel-Med otworzył klinikę medycyny estetycznej Estell

Autor:
Dodano: 26.11.2014

21 listopada 2014 odbyła się uroczysta gala z okazji otwarcia ekskluzywnej kliniki medycyny estetycznej Estell. Nowa marka Enel-Med to odpowiedź na współczesne potrzeby kobiet i mężczyzn, dla których wygląd zewnętrzny jest ważnym elementem życia prywatnego i zawodowego.  Klinika mieści się w centrum stolicy, w bezpośrednim sąsiedztwie Placu Bankowego, w prestiżowym budynku Senator.

Specjalistyczna kadra lekarska Estell spełnia potrzeby klientów dotyczące poprawy estetyki twarzy i ciała, oferując najwyższy medyczny poziom usług.
– Mam osobistą ambicję, aby Estell była miejscem wyjątkowym, w którym pacjenci będą realizowali swoje marzenia. Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo medyczne, a wszystkie oferowane zabiegi będą indywidualnie dobierane do potrzeb pacjentów – powiedziała Beata Krakowska, dyrektor generalna Estell.

Podczas oficjalnego otwarcia kliniki medycyny estetycznej Estell nie zabrakło atrakcji – po przedstawieniu zespołu specjalistów – lekarzy i kosmetologów, odbył się także pokaz mody. Swoje najnowsze kreacje zaprezentowała Anna Cichosz – projektantka oraz współzałożycielka Wizerunkowni ReBellious (na zdjęciu z Martą Wierzbicką). Goście mieli także okazję wysłuchać koncertu Anity Lipnickiej z zespołem. Wśród gości nie zabrakło gwiazd, pojawili się m.in.  Michał Lesień i Maria Góralczyk.

– Nie jestem przeciwniczką zabiegów kosmetycznych, wręcz przeciwnie – nigdy nie mówię „nie”, bo nie wiem, co przyjdzie mi do głowy za 10 lat. W takim miejscu jak Estell  najbardziej cenię sobie komfort i intymność. Mam wrażenie, że większość pracujących tu lekarzy to przede wszystkim także ‘psycholodzy’, którzy skutecznie potrafią podnieść człowieka na duchu – powiedziała Marta Wierzbicka. Galę poprowadził Oliwier Janiak (na zdjęciu z Jackiem Rozwadowskim).

Estell oferuje klientom wiele zabiegów z zakresu pielęgnacji oraz modelowania owalu twarzy, modelowania sylwetki, redukcji zmarszczek, cellulitu, rozstępów czy odmładzania skóry. Usługi będą wykonywane przy użyciu najwyższej jakości materiałów oraz sprzętu.

Centrum Medyczne Enel-Med S.A. (www.enel.pl) istnieje od 1993 roku. Od 2011 roku jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych. Enel-Med oferuje pełną obsługę medyczną, prowadzi pacjenta od konsultacji, przez diagnostykę, hospitalizację, operację, aż po rehabilitację – czyli przez cały zamknięty cykl leczenia.

Na ogólnopolską sieć medyczną Enel-Med składają się wieloprofilowe oddziały własne, zlokalizowane w Warszawie (Atrium, Arkadia, Blue City, Domaniewska, Puławska, Zacisze), Gdańsku (Grunwaldzka), Łodzi (Manufaktura), Krakowie (Galeria Krakowska), Poznaniu (Kupiec Poznański) i Wrocławiu (Arkady Wrocławskie), pięć specjalistycznych przychodni przyzakładowych (Sonoco w Łodzi, Philips w Pile, NBP i Millennium w Warszawie, LG Display Poland w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Biskupice Podgórne, Podstrefie Wrocław-Kobierzyce) oraz dwa szpitale w Warszawie – wielospecjalistyczny Szpital Zacisze, funkcjonujący od 1998 roku i otwarty w 2012 roku Szpital Centrum, gdzie wybitni lekarze operatorzy przeprowadzają innowacyjne zabiegi z zakresu ortopedii, neurochirurgii i chirurgii ręki. Ogólnopolska sieć medyczna Enel-Med obejmuje również oddziały i pracownie diagnostyczne (Bielany, Oddział Centrum i Zacisze w Warszawie, Lublin, Łomża, Mielec, Poznań, Wołomin, Konin, Gdańsk) oraz ponad 1100 placówek partnerskich w całej Polsce.


 

Centrum zatrudnia wybitnych lekarzy w prawie 60 specjalnościach, między innymi  ginekologów, kardiologów, ortopedów, neurologów, okulistów, pediatrów oraz psychologów. Kompleksowa oferta wieloprofilowych oddziałów obejmuje badania laboratoryjne, szeroki zakres badań USG, EKG, pracownie RTG, drobne zabiegi chirurgiczne i dermatologiczne. Na zdjęciu powyżej – zespół kliniki Estell.

Enel-Med świadczy też kompleksowe usługi dla dzieci i dorosłych w zakresie stomatologii zachowawczej, protetyki i chirurgii. Ma na koncie liczne wyróżnienia za osiągnięcia implantologiczne. Świetnie wyposażone oddziały rehabilitacji umożliwiają przeprowadzenie leczenia rehabilitacyjnego we wszelkich schorzeniach narządu ruchu o charakterze przeciążeniowym lub przewlekłym. Prestiżowy Program 24h dla zdrowia pozwala na kompleksową ocenę stanu zdrowia w jeden dzień.

Enel-Med posiada w ofercie produkty zarówno dla klientów korporacyjnych – system abonamentowej opieki medycznej dla firm Enel-Care, jak i klientów indywidualnych – program komercyjnych ubezpieczeń zdrowotnych medi-care, który realizowany jest wspólnie z InterRisk S.A. Vienna Insurance Group. Zespół Enel-Med liczy obecnie około  2000  osób, w tym  około 1000 lekarzy i około 500 pracowników personelu medycznego nielekarskiego. Z usług Enel-Med korzysta ponad 300 tysięcy pacjentów. W ramach programu Enel-Care, Centrum obsługuje pracowników ok. 1500 firm.

W 2004 roku Centrum wdrożyło system zarządzania jakością zgodny z normą ISO 9001, którego ostatnia re-certyfikacja, przeprowadzona w styczniu 2013 roku, zakończyła się przedłużeniem do lutego 2016 roku certyfikatu na zgodność z normą ISO 9001:2008. W 2013 roku Enel-Med otrzymał tytuł DOBRA MARKA 2013 – Jakość, Zaufanie, Renoma w kategorii Opieka medyczna dla firm, przyznawany przez redakcje Biznes Trendy w Rzeczpospolitej i Forum Biznesu w Dzienniku Gazecie Prawnej najbardziej rozwojowym i najbardziej rokującym markom na rynku polskim.

 

Przeczytaj teraz

Ustawa o Krajowej Sieci Onkologicznej podpisana przez prezydenta RP

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 2.04.2023

Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę, która powołuje Krajową Sieć Onkologiczną. Wynika z niej, że podmioty wykonujące działalność leczniczą niewchodzące w skład KSO nie będą uprawnione do realizacji opieki onkologicznej w ramach zawartej z Funduszem umowy.

Ten przepis będzie obowiązywać od 1 kwietnia 2024 roku. Natomiast 12 miesięcy po wejściu w życie ustawy zacznie obowiązywać przepis dotyczący infolinii medycznej, której celem będzie udzielanie informacji o organizacji opieki zdrowotnej w ramach KSO, umożliwianie dokonania zapisu na pierwszorazowe świadczenie w podmiocie działającym w ramach sieci oraz zmiana lub anulowanie terminu świadczenia.

Większość zawartych w ustawie regulacji wejdzie w życie 14 dni od jej publikacji.

Krajowa Sieć Onkologiczna obejmie: Specjalistyczne Ośrodki Leczenia Onkologicznego (SOLO) I poziomu, II poziomu oraz III poziomu, które będą oferowały szpitalne leczenie w zakresie onkologii i diagnostykę onkologiczną, na podstawie umowy zawartej z NFZ, z wyjątkiem diagnostyki lub leczenia nowotworów krwi, świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych osobom poniżej 18. roku życia oraz świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych w ramach przyjęcia w trybie nagłym.

Lux Med Onkologia: umowy z NFZ na kompleksowe leczenie nowotworów

W strukturze organizacyjnej SOLO II poziomu albo SOLO III poziomu może funkcjonować Ośrodek Satelitarny zlokalizowany poza siedzibą główną tego podmiotu albo zorganizowany w ramach innego podmiotu wykonującego działalność leczniczą na podstawie umowy z tymi jednostkami, zlokalizowany na obszarze tego samego województwa. Może to być jednostka organizacyjna udzielająca świadczeń w zakresie diagnostyki onkologicznej lub leczenia zabiegowego chirurgicznego lub chemioterapii i innych metod leczenia systemowego lub radioterapii onkologicznej.

W strukturze SOLO II poziomu i SOLO III poziomu może funkcjonować Centrum Kompetencji wyspecjalizowane w diagnostyce onkologicznej i leczeniu onkologicznym określonego rodzaju nowotworu lub grupy nowotworów, zapewniające kompleksową realizację procesu diagnostyki onkologicznej, leczenia onkologicznego i monitorowania.

W ramach sieci będą także funkcjonowały Ośrodki Kooperacyjne wykonujące działalność leczniczą w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.

Kwalifikacji do sieci dokona prezes NFZ w sposób i na zasadach określonych w ustawie, która szczegółowo reguluje procedurę związaną z kwalifikowaniem podmiotów do KSO.

Krajowym Ośrodkiem Monitorującym („KOM”) będzie Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie.

Rozliczanie świadczeń opieki zdrowotnej zrealizowanych w ramach KSO odbywać się będzie z wykorzystaniem współczynników korygujących (wynoszących nie więcej niż 1,25), określających wartość mnożnika dla świadczeń opieki zdrowotnej realizowanych w ramach KSO, za pomocą którego jest obliczana wysokość zobowiązania NFZ, uzależnionych od osiągnięcia docelowej wartości kluczowych wskaźników jakości opieki onkologicznej.

Przeczytaj teraz

Nowa siedziba Diagnostyki w Lublinie

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 28.03.2023

16 marca 2023 roku miało miejsce uroczyste otwarcie nowego laboratorium centralnego Diagnostyki w Lublinie, które stało się również nową siedzibą lubelskiego oddziału spółki.

Siedziba oddziału przeniosła się z ulicy Wigilijnej 12 na ulicę Chodźki 10a, do pomieszczeń o ponad dwukrotnie większej powierzchni (1250 mkw).

Mieszczą się tutaj pracownie analityki ogólnej, biochemii i immunochemii, hematologii z koagulologią oraz alergologii. 1 kwietnia 2023 w laboratorium zostanie uruchomiona także pracownia mikrobiologii wraz z pracownią biologii molekularnej.

W nowej siedzibie, poza nowoczesnym laboratorium, znajduje się także punkt pobrań z jedną z największych w Polsce poczekalni, przystosowaną do zaspokojenia indywidualnych potrzeb pacjentów.

Laboratorium zostało wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania światowych liderów branży diagnostycznej –  firm Roche, Sysmex czy Siemens. Są to rozwiązania modułowe, tzw. sortery  – rozdzielacze próbek oraz zaawansowane technologicznie urządzenia do ich analizy, które w wysokim stopniu usprawnią pracę diagnostów laboratoryjnych, zastępując manualne procesy automatycznymi.

Wszystkie urządzenia laboratoryjne mają podajniki próbek, co ułatwia i przyśpiesza obsługę laboratorium. Pracy urządzeń towarzyszy pełny monitoring informatyczny za pomocą systemu informatycznego e-Lab, który daje możliwość zarówno bezpośredniego śledzenia statusu pracy, jak i czuwania nad prawidłową procedurą kontroli jakości zapewniając pełne bezpieczeństwo oraz wiarygodność wykonywanych analiz, znacznie przyspiesza też czas wydania wyników badań. Rozwiązania modułowe firmy Roche dają możliwość połączenia ich w pełni zautomatyzowaną linię technologiczną. Laboratorium w Lublinie posiada certyfikat ISO 9001 i przygotowuje się do wdrożenia akredytacji ISO 15189, ponadto działa w nim System Zarządzania Jakością.

Oddział Lublin prowadzi na terenie województwa 42 punkty pobrań oraz 6 laboratoriów, które zlokalizowane są między innymi w Zamościu, Rykach, Świdniku i Szczebrzeszynie. Na co dzień współpracuje z wieloma podmiotami medycznymi, takimi jak przychodnie, szpitale czy indywidualne praktyki lekarskie, wykonując na ich zlecenie ponad 4 miliony badań rocznie.  Nowe, powiększone laboratorium analityczne w Lublinie będzie mogło wykonać rocznie nawet 5 milionów badań.

Diagnostyka otworzyła najnowocześniejsze laboratorium w Europie środkowo-wschodniej

Przeczytaj teraz

Pracodawcy Medycyny Prywatnej organizatorem warsztatu podczas zjazdu PTDL

Autor:
Dodano: 31.07.2017


Forum Medycyny Laboratoryjnej, działające w ramach organizacji Pracodawców Medycyny Prywatnej, będzie organizatorem warsztatu, który odbędzie się podczas zjazdu Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej, 5 września 2017 roku.

Tematem warsztatu będzie jakość w laboratoriach sieciowych. Wykładowcami będą: Marta Cerekwicka, Ewa Małkowska, Tomasz Anyszek, Jakub Swadźba, Michał Milczarek, Barbara Kopeć oraz Dariusz Zowczak. Warsztat potrwa od godziny 12.30 do 13.30

XIX Zjazd PTDL odbędzie się od 3 do 6 września 2017 roku, w Krakowie, w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków. Zjazdowi będzie towarzyszyć wystawa POLMEDLAB 2017.

W programie zjazdu znajdą się zagadnienia dotyczące między innym testów genetycznych, diagnostyki molekularnej, markerów lipidowych, diagnostyki hematologicznej czy niewydolności serca. Jedna z sesji będzie dotyczyła odrębności diagnostyki laboratoryjnej w pediatrii, kolejna medycyny personalizowanej.

Polskie Towarzystwo Diagnostyki Laboratoryjnej jest stowarzyszeniem naukowym zrzeszającym diagnostów laboratoryjnych i lekarzy, którego działalność ma na celu rozpowszechnianie aktualnej wiedzy w dziedzinie medycyny Laboratoryjnej, działalność szkoleniową i wspieranie działalności naukowej swoich członków.

Towarzystwo liczy około 5000 członków w 18 oddziałach terenowych. PTDL jest członkiem międzynarodowych federacji stowarzyszeń działających na polu medycyny laboratoryjnej: Europejskiej (EFLM) i Międzynarodowej Federacji Chemii Klinicznej i Medycyny Laboratoryjnej (IFCC).

Przeczytaj teraz

Konferencja dla zarządzających placówkami stomatologicznymi

Autor:
Dodano: 17.07.2015

18 września 2015 roku w Katowicach odbędzie się konferencja  “Dental Clinic 2015, Zarządzanie w Stomatologii”. Organizatorem wydarzenia jest Mazowieckie Centrum Biznesowe. Celem spotkania jest podjęcie dyskusji dotyczącej wyzwań, przed jakimi stoi kadra zarządzająca placówkami stomatologicznymi.

Podczas „Dental Clinic 2015, Zarządzanie w Stomatologii” eksperci specjalizujący się w dziedzinach prawa i marketingu podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą oraz doświadczeniami, które mają pomóc osobom prowadzącym praktykę dentystyczną oraz ułatwią zarządzanie placówkami stomatologicznymi i wpłyną pozytywnie na ich kondycję finansową.

Podczas wydarzenia zostaną omówione takie zagadnienia jak między innymi zmiany w ustawodawstwie dotyczącym gabinetów stomatologicznych, komunikacja z pacjentem, ochrona danych osobowych, konkurencja na rynku stomatologicznym oraz dotacje unijne.

Konferencja jest przeznaczona przede wszystkim dla właścicieli placówek medycznych oferujących usługi w zakresie stomatologii, ortodoncji i protetyki.

Konferencja odbędzie się w Hotelu Qubus przy ulicy Uniwersyteckiej 13.

Szczegółowe informacje są dostępne po kontakcie z organizatorem: pod numerem 536-390-788 lub pod adresembiuro@mcbkonferencje.pl

Więcej informacji dostępnych jest też na stronie internetowej organizatora: http://mcbkonferencje.pl/.

 

Przeczytaj teraz

W województwie mazowieckim powstaną Domy Opieki Medycznej

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 2.04.2023

Na terenie Mazowsza powstanie 7 Domów Opieki Medycznej dla osób z chorobami otępiennymi. Ich realizatorzy zostali wybrali w wyniku konkursu przeprowadzonego przez zarząd województwa mazowieckiego.

Pięć spośród wybranych podmiotów to podmioty prywatne – Centrum Medyczno-Diagnostyczne Sp. z o. o. z Siedlec, Ośrodek Medycyny Pracy Sp. z o. o. z Siedlec, Centrum Medyczne Józefów Sp. z o.o., Dom-Med Dominika Sutnik z Ostrołęki oraz Fundacja „Zdrowie w Głowie” z Warszawy.

Poza tym placówki utworzą i poprowadzą dwa podmioty publiczne – Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Wawer oraz Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej w Warszawie.

Na realizację programu samorząd województwa mazowieckiego przeznaczy 4 706 367,42 zł.

Orpea Polska otworzyła najnowszy Dom opieki premium w Warszawie

Z placówek będą mogły korzystać osoby z postawioną diagnozą choroby lub zespołu otępiennego w fazie łagodnej i średniozaawansowanej, wymagające opieki dziennej.

Domy opieki medycznej funkcjonują przez cały rok, we wszystkie dni robocze, co najmniej 9 godzin dziennie w sposób ciągły. Świadczenia w nich oferowane są nieodpłatnie.

Uczestnicy takich placówek mają zapewnione między innymi konsultacje psychologiczne, zajęcia terapeutyczne, treningi funkcji poznawczych, treningi umiejętności codziennych, terapię zajęciową, opiekę pielęgniarską, zajęcia z edukacji zdrowotnej, zajęcia logopedyczne, konsultacje dietetyczne oraz konsultacje z pracownikiem socjalnym.

Przeczytaj teraz