BŁĄD 404

Upss! Nie znaleziono takiej strony.

Inne artykuły

NZOZ Promed utworzył przychodnię medycyny rodzinnej

Autor:
Dodano: 7.12.2011

Centrum Medyczne Promed z Krakowa otworzyło nową placówkę medyczną. Przychodnia oferująca usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej powstała przy ulicy Nad Strugą 7.

Placówka oferuje konsultacje lekarza rodzinnego i lekarza pediatry oraz usługi pielęgniarki i położnej środowiskowej. Świadczenia są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

NZOZ Promed działa od 2003 roku. W Krakowie prowadzi także placówki przy ulicy Rozrywka 24a (konsultacje specjalistyczne, Centrum Leczenia Chrapania, medycyna estetyczna, chirurgia ogólna i urazowo-ortopedyczna, endokrynologia, diagnostyka RTG i USG oraz laboratoryjna), przy ulicy Olszańskiej 5G (konsultacje specjalistyczne, stomatologia, chirurgia urazowo-ortopedyczna) oraz przy ulicy Oświecenia 44 (konsultacje specjalistyczne, stomatologia). W Suchej Beskidzkiej przy ulicy Szpitalnej 22 działa oddział, w którym wykonywane są zabiegi laryngologiczne w trybie chirurgii jednego dnia oraz w trybie planowym.

Promed oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane przez NFZ. Wartość tegorocznego kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia ma wartość 4 629 974,25 zł. Środki są przeznaczone na świadczenia w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (3 546 394,65 zł), leczenia szpitalnego (553 962 zł) oraz leczenia stomatologicznego (529 617,60 zł).

 

 

Przeczytaj teraz

Vitalabo: nowy punkt pobrań w Grudziądzu 

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 15.06.2021

Laboratoria Medyczne Vitalabo otworzyły nowy punkt pobrań zlokalizowany w Grudziądzu przy ulicy Szewskiej 14, w pomieszczeniach, w których wcześniej funkcjonowała apteka. 

Vitalabo w Grudziądzu prowadzi 6 punktów pobrań, pozostałe zlokalizowane są przy ulicach: Chełmińskiej, Starorynkowej, Konstytucji 3-go Maja i Waryńskiego. 

Wcześniej w Grudziądzu działał jeszcze punkt przy ulicy Klasztornej, który został zamknięty. 

Czytaj także: Bez diagnostyki nie ma dobrego leczenia>>>

Punkty pobrań Vitalabo działają w kilkudziesięciu miejscowościach, na terenie pięciu województw – kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, zachodniopomorskiego oraz wielkopolskiego. 

Vitalabo prowadzi także 8 laboratoriów diagnostycznych, które zlokalizowane są w Bydgoszczy, w Toruniu, w Koszalinie, w Chodzieży, w Grudziądzu, we Włocławku, w Brodnicy i w Lipinie.  

Laboratoria Medyczne Vitalabo powstały w 2003 roku. Wykonują badania dla szpitali, ośrodków zdrowia, indywidualnych praktyk lekarskich, stacji dializ oraz innych laboratoriów, a także firm. 

1 czerwca 2021 Vitalabo uruchomiło punkt pobrań zlokalizowany w lotnisku w Bydgoszczy. Punkt oferuje testy w kierunku wirusa SARS-CoV-2. 

Czytaj także: Alab otworzył punkt pobrań oparty na nowej koncepcji wnętrza>>>

Przeczytaj teraz

Medicover: wyróżnienie za najlepsze produkty dla MSP

Autor:
Dodano: 14.06.2012

Medicover zdobył wyróżnienie jako „Najlepszy produkt dla MSP” w kategorii „Opieka medyczna” w kolejnej edycji rankingu Gazety Finansowej. Wyróżnienie zostało przyznane za wdrożoną w styczniu 2012 ofertę dopasowaną  do specyficznych potrzeb małych i średnich przedsiębiorstw.

Oferta Medicover dla małych i średnich przedsiębiorstw obejmuje pięć programów. Są to: Program Plus, obejmujący podstawową opiekę medyczną, dostęp do wybranych specjalistów i diagnostykę, Program Specjalistyczny oraz Program Specjalistyczny Senior, zapewniające opiekę medyczną na co dzień, opiekę specjalistyczną oraz diagnostykę, Program Specjalistyczny Plus obejmujący dodatkowo fizjoterapię, procedury specjalistyczne oraz opiekę medyczną w podróży, Program Szpitalny oraz Program Platynowy, oferujący pełen zakres opieki medycznej, wraz z leczeniem szpitalnym za granicą. W opcjach Standard za niższą cenę zyskuje się limitowany dostęp do specjalistów. Opcje uzupełniające oferują także leczenie stomatologiczne, transport sanitarny czy dostęp do placówek Centrum Medycznego Damiana.

Grupa Medicover jest międzynarodową firmą medyczną oferującą pełny zakres opieki medycznej. W Polsce opiekuje się ponad 5 tysiącami firm i ponad 500 tysiącami pacjentów. Posiada 29 szerokoprofilowych Centrów Medicover w największych miastach Polski, m.in. w Gdańsku, Gdyni, Gliwicach, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie, Wrocławiu, Bydgoszczy i Białymstoku. W Warszawie prowadzi także Szpital Medicover. Współpracuje z ponad tysiącem placówek medycznych w całej Polsce.

Przeczytaj teraz

Szpitale Polskie: placówka w Drawsku Pomorskim rozszerza zakres usług

Autor:
Dodano: 4.10.2015

Od niedawna w Drawskim Centrum Specjalistycznym prowadzonym przez spółkę Szpitale Polskie, wykonywane są zabiegi urologiczne w ramach chirurgii ogólnej. Od lipca 2015 roku w szpitalu rozpoczęła także działalność poradnia onkologiczna, która przyjmuje pacjentów bez skierowania.

W Drawsku wykonywane są wszystkie zabiegi urologiczne, na jakie pozwala fundusz z pakietu onkologicznego. Jest to możliwe dzięki nowym zakupom sprzętu takiego jak: elektroretroskop, cystoskop, sprzętu do biopsji i badań dynamicznych, a także sprzętu do zabiegów laparoskopowych w urologii.

– Do tej pory w ramach pakietu onkologicznego leczonych było u nas 28 osób z rozpoznaną chorobą nowotworową. Wykonywane są mammotomie piersi u kobiet z rozpoznanym guzem piersi. Jest to tzw. biopsja cienkoigłowa. W czerwcu 2015, w czasie „białej soboty” rozpoznaliśmy trzy przypadki choroby nowotworowej u kobiet – mówi Marzena Kucharska, dyrektork Drawskiego Centrum Specjalistycznego.

Kolejna biała sobota odbyła się 3 października 2015. Podczas tej akcji można było wykonać badania urodynamiczne, badania ginekologiczne, badania USG piersi, a także bezpłatne badania laboratoryjne: morfologię i badania poziomu cukru we krwi. 

Od sierpnia 2015 w szpitalu wykonywane są badania urodynamiczne, które do tej pory wykonywane były w Szczecinie. Dostępne jest także specjalsityczne leczenie w zakresie urologii, w tym między innymi zakładanie taśm TVT stabilizujących pęcherz moczowy.

Szpital stara się o uzyskanie Certyfikatu pod nazwą Szkoła Matek i Ojców, który umożliwi lepszą edukację rodziców w opiece poporodowej nad noworodkiem.

Szpital przygotowuje się także do przetargu na zabezpieczenie poligonu drawskiego.

Spółka Szpitale Polskie S.A. prowadzi także Szpital Polski w Sztumie oraz Szpital Polski im. Św. Elżbiety w Katowicach. 

Przeczytaj teraz

Nowa poradnia w Szpitalu Mazovia

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 12.01.2022

W Szpitalu Mazovia w Warszawie od grudnia 2021 roku działa nowa poradnia onkologiczna. Świadczenia oferowane przez poradnię są finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

W poradni przyjmują specjaliści onkolodzy, miedzy innymi radioterapeuta z Radomskiego Centrum Onkologii profesor Joanna Jońska-Gmyrek.

Szpital Mazovia działa od 2009 roku. Specjalizuje się w innowacyjnym leczeniu schorzeń urologicznych oraz onkourologicznych. Oferuje zarówno świadczenia komercyjne jak i finansowane przez NFZ.

W szpitalu wykonywane są między innymi zabiegi z wykorzystaniem robota chirurgicznego da Vinci oraz przy użyciu ultranowoczesnego noża plazmowego J-Plazma.

Czytaj także: Szpital Mazovia jako jedyny w Polsce ma dwie konsole do operacji w asyście robota da Vinci >>>

Placówka działa przy alei Komisji Edukacji Narodowej 47/U15 na warszawskim Ursynowie.

W roku 2022 Szpital Mazovia planuje otwarcie dwóch nowych placówek – w Częstochowie oraz w Ząbkach koło Warszawy.

Przeczytaj teraz

Alert konsultacyjny

Autor:
Dodano: 13.01.2014


Centrala Narodowego Funduszu Zdrowia przedstawiła do konsultacji projekt zarządzenia w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w zakresie leczenia szpitalnego – programy zdrowotne (lekowe).

Projekt implementuje przepisy obwieszczenia Ministra Zdrowia z dnia 23 grudnia 2013 roku w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (DzUrz Min. Zdr., poz. 52). Zmiany polegają między innymi na dodaniu nowego programu lekowego leczenia opornego na kastrację raka gruczołu krokowego.

Fundusz oczekuje na uwagi i opinie odnośnie do przepisów projektowanego zarządzenia w zakresie wprowadzonych zmian do 24 stycznia 2013 roku.

Projekt znajduje się na stronie NFZ.

Przeczytaj teraz