Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Inwestycje

Piaseczno: Centrum Zdrowia rozwija stomatologię

Centrum Zdrowia z Piaseczna rozszerzyło zakres oferowanych usług w zakresie stomatologii. W przychodni przy ulicy Młynarskiej działalność rozpoczął chirurg stomatologiczny, a w przychodni w Konstancinie - stomatolog zajmujący się dziećmi.

Więcej »

Aldemed: promocja na zabiegi okulistyczne

Centrum Medyczne Aldemed z Zielonej Góry wprowadziło nową, niższą cenę na iniekcje doszklistkowe, które są wykonywane w AMD - zwyrodnieniu plamki żółtej. Koszt zabiegu to 1300 zł (iniekcja lekiem Eylea).

Więcej »

Carolina Medical Center: nowy zabieg Spine Jack® System

Warszawski szpital ortopedyczny Carolina Medical Center wprowadził do swojej oferty nowy zabieg. Spine Jack® System to małoinwazyjny, przezskórny system do stabilizacji (anatomicznej repozycji) kręgosłupa w osteoporotycznych i urazowych złamaniach kompresyjnych kręgosłupa oraz w nowotworach.

Więcej »

Bydgoszcz: CM Stadmedica współpracuje z siecią Diagnostyka

Centrum Medyczne Stadmedica z Bydgoszczy w maju 2017 rozpoczęło współpracę z siecią laboratoriów Diagnostyka. Wcześniej placówka współpracowała z siecią Vitalabo z Grupy Alab.

Więcej »

Bielsko-Biała: nowe badania w Szpitalu Pod Bukami

Szpital Pod Bukami z Bielska-Białej wprowadził do swojej oferty wodorowy test oddechowy, stosowany w celu uzyskania informacji na temat nietolerancji pokarmowych, przerostu flory bakteryjnej jelita cienkiego oraz określenia czasu pasażu jelitowego. Badanie jest komercyjne.

Więcej »

Pułtusk: będzie ZOL w szpitalu Gajda-Med

Od 1 lipca 2017 roku w Szpitalu Powiatowym Gajda-Med w  Pułtusku zostanie uruchomiony Zakład Opiekuńczo – Leczniczy (ZOL). Świadczenia nowej placówki będą finansowane ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. 

Więcej »

Gdańsk: nowe świadczenia i nowa placówka CM Eter-Med

Centrum Medyczne Eter-Med z Gdańska rozszerzyło zakres oferowanych usług o konsultacje w zakresie reumatologii. Konsultacje są dostępne w placówce przy ulicy Żabi-Kruk. Są komercyjne. Od 2017 roku  Eter-Med prowadzi także przychodnię w Sobieszewie.

Więcej »

Wrocław: dzienny dom opieki w szpitalu Vratislavia Medica

Vratislavia Medica Szpital im. Św. Jana Pawła II z Wrocławia od kilku miesięcy prowadzi Dzienny Dom Opieki Medycznej. Projekt utworzenia placówki był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, które pochodziły z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej »

Poznań: Centrum Zdrowia Psychicznego w Centrum Medycznym HCP

Centrum Medyczne HCP z Poznania otworzyło 13 czerwca 2017 roku Centrum Zdrowia Psychicznego. Jednostka składa się z siedmiu oddziałów stacjonarnych, dwóch dziennych oraz zespołu poradni.

Więcej »

Mavit: najnowocześniejsze soczewki wszczepiane podczas operacji zaćmy

W Centrum Medycznym Mavit w Warszawie, jako w jednym z niewielu ośrodków w Polsce, podczas przeprowadzania operacji usunięcia zaćmy stosuje się nowoczesne urządzenia firmy Alcon: VERION™ Image Guided System oraz Centurion® Vision System. Systemy pozwalają na zautomatyzowanie tych elementów procedury, które wykonywane ręcznie mogą być obarczone potencjalnym błędem.

Więcej »

Komentarz

Nie ma możliwości realizowania odpłatnych świadczeń przez podmioty publiczne

Adam Rozwadowski, prezes Centrum Medycznego Enel-Med

Z Konstytucji RP wynika, że nie ma możliwości realizowania odpłatnych świadczeń medycznych przez podmioty publiczne, zarówno samodzielne publiczne zakłady opieki zdrowotnej, jak również przekształcone w jednoosobowe spółki skarbu państwa. 

Więcej »

Eksperyment na żywym organizmie rusza 1 października 2017 roku

Andrzej Mądrala, Wiceprezydent Pracodawców RP

Sejm RP, przy sprzeciwie całej opozycji, zdecydował o przyjęciu nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, która wprowadza tzw. sieć szpitali w Polsce. To kolejny przykład przyjmowania ustaw bez głębszej refleksji nad jej skutkami . 

Więcej »

Zmiany, ale czy na pewno na lepsze?

Anna Rulkiewicz, prezes Lux Med, prezes Pracodawców Medycyny Prywatnej

 

Rok 2016 przyniósł zapowiedzi istotnych zmian na rynku opieki medycznej, takich jak utworzenie sieci szpitali, przeniesienie finansowania z NFZ do budżetu państwa czy zwiększenie środków  przeznaczanych na zdrowie. Choć część wspomnianych inicjatyw jest jak najbardziej zasadna, to wiele z nich wciąż słusznie niepokoi pacjentów i wprawia w konsternację uczestników rynku.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »