Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Wrocław: dzienny dom opieki w szpitalu Vratislavia Medica

2017-06-15

Vratislavia Medica Szpital im. Św. Jana Pawła II z Wrocławia od kilku miesięcy prowadzi Dzienny Dom Opieki Medycznej. Projekt utworzenia placówki był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, które pochodziły z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dom zapewnia opiekę 60-ciu osobom niesamodzielnym, w większości w wieku powyżej 65 lat, przede wszystkim takim, których stan zdrowia nie pozwala na pozostanie wyłącznie pod opieką podstawowej opieki zdrowotnej i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, a jednocześnie nie wymagają całodobowego nadzoru lekarskiego i pielęgniarskiego realizowanego w trybie stacjonarnym.

Vratislavia Medica pod obecną nazwą funkcjonuje od 2016 roku. Wcześniej było to Centrum Rehabilitacji i Medycyny Sportowej sp. z o.o. Spółka ta powstała w roku 2011 w efekcie restrukturyzacji Zakładu Opieki Zdrowotnej – Szpitala dla Szkół Wyższych im. prof. E. Szczeklika. W roku 2014 spółkę od samorządu miasta Wrocławia kupiło Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej Hasco-Lek S.A.

W roku 2016 placówka zmieniła nazwę na Vratislavia Medica, Szpital im. Św. Jana Pawła II oraz wprowadziła nową identyfikację wizualną.

Także w roku 2016 została oddana do użytku nowa siedziba placówki, zlokalizowana przy ulicy Fryderyka Chopina 5/7. Przy Alei Wiśniowej funkcjonuje dział fizjoterapii dziecięcej.

Zakres usług Vratislavia Medica obejmuje rehabilitację neurologiczną i ogólnoustrojową (na oddziale dziennym i stacjonarnym), a także rehabilitację dziecięcą. Działają tutaj poradnie: ortopedyczna i reumatologiczna. Prowadzone są programy zdrowotne: Aktywny senior, Nordic walking i Zdrowy kręgosłup. Świadczenia są zarówno komercyjne jak i finansowane przez NFZ. Kontrakt na rok 2017 (do 30 czerwca 2017) ma wartość 1,9 mln zł i dotyczy rehabilitacji leczniczej.

Placówka zapowiada dalszy rozwój i rozszerzenie zakresu oferowanych usług o świadczenia szpitalne w zakresie ortopedii i leczenia udarów oraz o rehabilitację kardiologiczną i ortopedyczną.

Komentarz

Pracodawcy RP: szpitale prywatne obawiają się o swój los

Projekt zmiany tegorocznego planu finansowego Narodowego Funduszu Zdrowia  przewiduje zwrot za tzw. nadwykonania placówek medycznych. Tymczasem plan na rok 2018 wciąż pozostaje nieuchwalony - alarmują Pracodawcy RP.

Więcej »

Forum Ochrony Zdrowia w Krynicy dobrym miejscem do dialogu

Anna Rulkiewicz, prezes Pracodawców Medycyny Prywatnej

Forum Ochrony Zdrowia, będące częścią Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju, to od lat ważne miejsce dyskusji o polskim systemie ochrony zdrowia i jego przyszłości. Potwierdziła to tegoroczna sesja inauguracyjna, która stała się okazją do podsumowania efektów FOZ na przestrzeni lat. 

Więcej »

Forum Medycyny Laboratoryjnej: raport NIK zgodny z postulatami

Działające przy stowarzyszeniu Pracodawców RP Forum Medycyny Laboratoryjnej, zrzeszające największe polskie medyczne laboratoria diagnostyczne, z zadowoleniem przyjęło raport Najwyższej Izby Kontroli. Wiele zawartych w nim postulatów jest zgodne ze stanowiskiem i poglądami głoszonymi przez Forum, w szczególności dotyczącymi nadzoru nad jakością badań oraz trudności kadrowych.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »