Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Wizja V: pracownia diagnostyki obrazowej przyjazna da dzieci

2015-09-16

10 września 2015 spółka Wizja V (przedtem Fantom) zaprezentowała odmienioną pracownię diagnostyki obrazowej działającą przy ulicy Okólnej 181 w Łodzi. Wnętrza pomieszczeń dekorują obecnie wielkoformatowe malowidła wykonane przez artystę związanego z Fundacją Urban Forms. Dzięki zmianom pracownia stała się przyjazna dla dzieci.

Wystrój zmieniły pomieszczenia, w których znajdują się urządzenia do badań obrazowych, a także pokój przygotowań pacjenta i pokój dla dzieci. Badanie tomografem komputerowym to droga, która rozpoczyna się już w pokoju przygotowań. Jego grafika skupia uwagę intensywnymi kolorami postaci i motyli. Tutaj również stoi leśny parawan, za którym pacjenci są przygotowywani do badania. Na jednej ze ścian znajduje się dziecko z maską motyla na buzi, które jest obietnicą dalszych przygód i zaprasza do pomieszczenia, w którym przeprowadzone zostanie badanie. W pracowni umieszczono liczne postaci, które w stroju kosmonauty czy pirata, przy użyciu samolotu i rakiety podążają zgodnie z wyznaczonym kierunkiem w stronę wyspy, czyli do tomografu komputerowego. Na wyspę pacjenci udają się tratwą niesioną przez fale i sterowaną przez kapitana wyprawy, czyli technika prowadzącego badanie, który instruuje ich przez całą wyprawę.

Badanie rezonansem magnetycznym to kosmiczna podróż. Pacjenci znajdują się w pomieszczeniu pełnym planet, kosmonautów i nieziemskich istot, które z kolorowych ścian spoglądają w stronę wehikułu czasu – urządzenia do badania. Dekoracja sprzętu, a także charakterystyczny dźwięk, który się z niego wydobywa, dodatkowo sprawiają wrażenie kosmicznej przygody, a nie zwykłego badania. Do wehikułu pacjenci wpływają niebieskim obłokiem, a następnie dzięki działaniu pola magnetycznego odbywają podróż do wybranego miejsca.

Natomiast pokój dla dzieci to baśniowa kraina pełna drzew, ptaków i chmur. Dzieci mogą tutaj zasnąć w obecności rodziców, a następnie zostają poddane badaniu bez użycia środków nasennych czy znieczulających.

Centrum Diagnostyki Obrazowej Fantom Sp. z o.o. powstało w 2007 roku. Siedziba główna firmy, a jednocześnie pierwsza pracownia rezonansu magnetycznego w Polsce, mieści się na terenie Wojewódzkiego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej - Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi, przy ulicy Okólnej 181.

Spółka prowadzi w sumie 15 pracowni diagnostycznych, które działają w województwach łódzkim, mazowieckim, śląskim, dolnośląskim, pomorskim oraz wielkopolskim. Pracownie znajdują się w Łasku, Kartuzach, Skierniewicach, Łodzi, Ostrowi Mazowieckiej, Ostrzeszowie, Płocku, Trzebnicy, Tuszynie, Wilkowicach-Bystrej, Wyszkowie, Zduńskiej Woli oraz w Żyrardowie.

Pracownie udzielają świadczeń pacjentom w zakresie tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego. Współpracują z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz wykonują badania komercyjne.

Komentarz

Nie ma możliwości realizowania odpłatnych świadczeń przez podmioty publiczne

Adam Rozwadowski, prezes Centrum Medycznego Enel-Med

Z Konstytucji RP wynika, że nie ma możliwości realizowania odpłatnych świadczeń medycznych przez podmioty publiczne, zarówno samodzielne publiczne zakłady opieki zdrowotnej, jak również przekształcone w jednoosobowe spółki skarbu państwa. 

Więcej »

Eksperyment na żywym organizmie rusza 1 października 2017 roku

Andrzej Mądrala, Wiceprezydent Pracodawców RP

Sejm RP, przy sprzeciwie całej opozycji, zdecydował o przyjęciu nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, która wprowadza tzw. sieć szpitali w Polsce. To kolejny przykład przyjmowania ustaw bez głębszej refleksji nad jej skutkami . 

Więcej »

Zmiany, ale czy na pewno na lepsze?

Anna Rulkiewicz, prezes Lux Med, prezes Pracodawców Medycyny Prywatnej

 

Rok 2016 przyniósł zapowiedzi istotnych zmian na rynku opieki medycznej, takich jak utworzenie sieci szpitali, przeniesienie finansowania z NFZ do budżetu państwa czy zwiększenie środków  przeznaczanych na zdrowie. Choć część wspomnianych inicjatyw jest jak najbardziej zasadna, to wiele z nich wciąż słusznie niepokoi pacjentów i wprawia w konsternację uczestników rynku.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »