Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Wizja V: pracownia diagnostyki obrazowej przyjazna da dzieci

2015-09-16

10 września 2015 spółka Wizja V (przedtem Fantom) zaprezentowała odmienioną pracownię diagnostyki obrazowej działającą przy ulicy Okólnej 181 w Łodzi. Wnętrza pomieszczeń dekorują obecnie wielkoformatowe malowidła wykonane przez artystę związanego z Fundacją Urban Forms. Dzięki zmianom pracownia stała się przyjazna dla dzieci.

Wystrój zmieniły pomieszczenia, w których znajdują się urządzenia do badań obrazowych, a także pokój przygotowań pacjenta i pokój dla dzieci. Badanie tomografem komputerowym to droga, która rozpoczyna się już w pokoju przygotowań. Jego grafika skupia uwagę intensywnymi kolorami postaci i motyli. Tutaj również stoi leśny parawan, za którym pacjenci są przygotowywani do badania. Na jednej ze ścian znajduje się dziecko z maską motyla na buzi, które jest obietnicą dalszych przygód i zaprasza do pomieszczenia, w którym przeprowadzone zostanie badanie. W pracowni umieszczono liczne postaci, które w stroju kosmonauty czy pirata, przy użyciu samolotu i rakiety podążają zgodnie z wyznaczonym kierunkiem w stronę wyspy, czyli do tomografu komputerowego. Na wyspę pacjenci udają się tratwą niesioną przez fale i sterowaną przez kapitana wyprawy, czyli technika prowadzącego badanie, który instruuje ich przez całą wyprawę.

Badanie rezonansem magnetycznym to kosmiczna podróż. Pacjenci znajdują się w pomieszczeniu pełnym planet, kosmonautów i nieziemskich istot, które z kolorowych ścian spoglądają w stronę wehikułu czasu – urządzenia do badania. Dekoracja sprzętu, a także charakterystyczny dźwięk, który się z niego wydobywa, dodatkowo sprawiają wrażenie kosmicznej przygody, a nie zwykłego badania. Do wehikułu pacjenci wpływają niebieskim obłokiem, a następnie dzięki działaniu pola magnetycznego odbywają podróż do wybranego miejsca.

Natomiast pokój dla dzieci to baśniowa kraina pełna drzew, ptaków i chmur. Dzieci mogą tutaj zasnąć w obecności rodziców, a następnie zostają poddane badaniu bez użycia środków nasennych czy znieczulających.

Centrum Diagnostyki Obrazowej Fantom Sp. z o.o. powstało w 2007 roku. Siedziba główna firmy, a jednocześnie pierwsza pracownia rezonansu magnetycznego w Polsce, mieści się na terenie Wojewódzkiego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej - Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi, przy ulicy Okólnej 181.

Spółka prowadzi w sumie 15 pracowni diagnostycznych, które działają w województwach łódzkim, mazowieckim, śląskim, dolnośląskim, pomorskim oraz wielkopolskim. Pracownie znajdują się w Łasku, Kartuzach, Skierniewicach, Łodzi, Ostrowi Mazowieckiej, Ostrzeszowie, Płocku, Trzebnicy, Tuszynie, Wilkowicach-Bystrej, Wyszkowie, Zduńskiej Woli oraz w Żyrardowie.

Pracownie udzielają świadczeń pacjentom w zakresie tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego. Współpracują z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz wykonują badania komercyjne.

Komentarz

Pracodawcy RP: szpitale prywatne obawiają się o swój los

Projekt zmiany tegorocznego planu finansowego Narodowego Funduszu Zdrowia  przewiduje zwrot za tzw. nadwykonania placówek medycznych. Tymczasem plan na rok 2018 wciąż pozostaje nieuchwalony - alarmują Pracodawcy RP.

Więcej »

Forum Ochrony Zdrowia w Krynicy dobrym miejscem do dialogu

Anna Rulkiewicz, prezes Pracodawców Medycyny Prywatnej

Forum Ochrony Zdrowia, będące częścią Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju, to od lat ważne miejsce dyskusji o polskim systemie ochrony zdrowia i jego przyszłości. Potwierdziła to tegoroczna sesja inauguracyjna, która stała się okazją do podsumowania efektów FOZ na przestrzeni lat. 

Więcej »

Forum Medycyny Laboratoryjnej: raport NIK zgodny z postulatami

Działające przy stowarzyszeniu Pracodawców RP Forum Medycyny Laboratoryjnej, zrzeszające największe polskie medyczne laboratoria diagnostyczne, z zadowoleniem przyjęło raport Najwyższej Izby Kontroli. Wiele zawartych w nim postulatów jest zgodne ze stanowiskiem i poglądami głoszonymi przez Forum, w szczególności dotyczącymi nadzoru nad jakością badań oraz trudności kadrowych.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »